فریب تبلیغات در گوشی های ارزان اینستاگرام را نخورید

636429778225090795 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ داوید معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا تهران گفت: فردی با مراجعه به پلیس فتا پایتخت مدعی شد افراد ناشناس از طریق صفحه اینستاگرامی مبنی بر فروش گوشی ارزان قیمت، مرا فریب داده اند.

ادامه مطلب

رئیس پلیس فتا ادامه داد: شاکی در ادامه اظهار داشت که در فضای مجازی با مشاهده آگهی تبلیغاتی گوشی موبایل در صفحه اینستاگرام خود با قیمت مناسب و این میزان خرید گوشی تلفن همراه بدون بررسی هویت بوده است. اپراتورها تلفن همراهم را برای آنها واریز کردم اما بلافاصله بعد از واریز بلاک شدم و هیچ پاسخی از آنها دریافت نکردم.

وی گفت: کارشناسان پلیس فتا تحقیقات خود را آغاز کردند و پس از اقدامات تخصصی و بکارگیری شگردهای تجربی و علمی، مدیر صفحه فروش گوشی تلفن همراه شناسایی و در پی شکایت، مجرم در جنوب تهران دستگیر و منتقل شد. پلیس فتا

معظمی با بیان اینکه متهم بیش از پنج میلیارد ریال از مردم کلاهبرداری کرده است، افزود: متهم پس از حضور در پلیس فتا اعلام کرد که با راه اندازی صفحه اینستاگرام و تبلیغ این صفحه به بهانه فروش گوشی تلفن همراه به قیمت بسیار مناسب. ، شماره فروش فوری برای متقاعد کردن من برای پرداخت قبل از ارسال بود و بعد از واریز پول به تلفن پاسخ نداد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: فریب ظاهر و لعاب زیبا و رنگارنگ صفحات اینستاگرام را نخورید و خرید خود را فقط از فروشگاه های معتبر و دارای مجوز و یا سایت ها و پلتفرم های رسمی آنها در فضای مجازی انجام دهید زیرا معتقدند برندگان این امر هستند. فضا مکان مناسبی برای ارتکاب اعمال مجرمانه آنها و ایجاد پلی از ساده لوحی برخی مصرف کنندگان برای رسیدن به اهداف غیرقانونی مالی خود است.همچنین شهروندان می توانند موارد مشکوک را از طریق تلفن 110 یا سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اطلاع دهند.

  موتور هواپیما در باند فرودگاه مهرآباد گم شد

دیدگاهتان را بنویسید