فروش 4.5 میلیون بلیت نجف به اپراتور چارتر!

559626 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، در پی روند ناپایدار قیمت پروازها در نجف، با نزدیک شدن به روز عرفه، قیمت بلیت رفت و برگشت تهران به نجف امروز 5 تیر 1311 به 13.5 میلیون تن افزایش یافت. این مسیر پروازی را به قیمت 13 میلیون و 520 هزار تن به صورت چارتر به فروش می رساند.

دیروز بلیت چارتر یک شرکت هواپیمایی دولتی برای پرواز مذکور 9.1 میلیون تن بود که امروز به 9.2 میلیون تن افزایش یافت. یکی از مشکلاتی که زائران حرم در سال های اخیر همواره با آن مواجه بوده اند، بی نظمی در حمل و نقل هوایی به ویژه در مقاطع خاص است.

امسال با انتقال پروازها به چارتر، ناآرامی ها تشدید شده است. تقریباً تمام خطوط هوایی داخلی پروازهای نجف را به صورت چارتر ارائه می دهند. این در حالی است که اخیرا شرکت های هواپیمایی دولتی وارد عرصه چارتر شده اند.

سؤالات متعددی در این زمینه مطرح می شود؛ یکی قوانین و مقررات پروازهای نجف برای استخدام این شرکت هواپیمایی دولتی توسط یک نفر. این شرکت هواپیمایی دولتی با چه متر و معیاری یک پرواز رفت و برگشت از نجف را به یک اپراتور معروف چارتر حدود 4.5 میلیون تن فروخته است؟

از آنجایی که این پروازها قبل از ورود رئیس جدید شرکت هواپیمایی کشوری به چارتر واگذار شده است، انتظار می رود رئیس این شرکت با توجه به عملکرد خوب وی در اسرع وقت به این شرکت ملحق شود. شفاف سازی جزئیات انتقال پروازهای نجف به چارتر درخواستی مردمی است.

به گزارش تسنیم، اواخر ماه گذشته سازمان حمایت مصرف‌کننده و تولیدکننده اعلام کرد: بر اساس گزارش‌های دریافتی مبنی بر افزایش قیمت بلیت هواپیما توسط تعدادی از ایرلاین‌ها در برخی پروازهای داخلی، تعیین شده توسط دو شرکت هواپیمایی بدون هماهنگی با ستاد تنظیم بازار

  هزینه خرد کردن لوازم بهداشتی برای افراد معلول با آسیب نخاعی

لذا با توجه به رعایت ضوابط شرکت های هواپیمایی، تاکید می شود هرگونه افزایش قیمتی که روال قانونی را طی نکرده و مورد تایید ناظر بازار قرار نگرفته باشد، طبق ضوابط رسیدگی خواهد شد.

باید دید سازمان های حمل و نقل هوایی و سازمان های نظارتی مربوطه چه اقدامی برای جلوگیری از سودجویی و سوء استفاده ایرلاین ها علیه مردم انجام خواهند داد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید