فروش ۶۷ میلیارد تومانی نمایشگاه کتاب در ۵ روز

562956 خبر ناگهانی

علی رمضانی سخنگوی سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در نشست خبری ششمین روز از نمایشگاه کتاب در پاسخ به سوالی درباره علت غیبت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: از همه می خواستیم ما از این موضوع بهره بردیم و راهکارهای قانونی را برای این منظور بررسی و اجرا کردیم، اما به ناچار حضور چند ناشر از جمله کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان میسر نشد.

ادامه مطلب

وی گفت: ما یک هیئت تحقیق اولیه و یک هیئت بازبینی داریم. این یک نمایشگاه است.

رمضانی با بیان اینکه در دوره گذشته برخی ناشران از حضور در نمایشگاه کتاب منع شده بودند، افزود: روز گذشته کمیته تحقیق و تفحص 17 پرونده را مورد بررسی قرار داد که 7 مورد آن در حوزه خارجی و 3 مورد در حوزه داخلی منتشر شده است.

وی همچنین با بیان اینکه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان امسال به صورت مجازی حضور دارد، گفت: برای انجام برخی فعالیت های مشترک با کانون اعلام آمادگی کرده ایم و البته برخی برنامه ها از جمله تورهای فرهنگی و تئاتر در حاشیه نمایشگاه با اعضا.مرکز قرار است محقق شود.

رمضانی به اجرای احکام برخی ناشران متخلف در سی و سومین نمایشگاه کتاب اشاره کرد و گفت: تا قطعی نشدن احکام آنها را اعلام نمی کنیم. البته این احکام از حبس چند ساعته تا یک روزه است و در صورت اعتراض امکان تجدید نظر وجود دارد. با وجود این، احکام اسلامی در اجرای تصمیمات پیش بینی شده است، اما قصور در نظر گرفته نمی شود.

سخنگوی نمایشگاه کتاب گفت: امسال 187 ناشر خارجی در 68 غرفه حضور داشتند. وی گفت: همانطور که امکان فروش آثار ناشر داخلی در سایر نشریات وجود دارد، ناشران خارجی نیز می توانند آثار ناشران خارجی دیگر را در غرفه خود به فروش برسانند.

  حملات اسرائیل به سوریه ربطی به عقب نشینی روسیه ندارد/ شرکت های ایرانی در اولویت بازسازی این کشور هستند

وی با اشاره به درخواست افزایش متراژ غرفه ها به دلیل استقبال مردم گفت: حداکثر 5 تا 8 متر فضا به غرفه های داوطلبان اضافه کرده ایم تا بتوانند آثار خود را به خوبی به نمایش بگذارند. “

رمضانی از همراهی پلیس راهور تشکر کرد و افزود: با توجه به اینکه منتظر روزهای پایانی این نمایشگاه هستیم، امیدواریم پلیس راهور نیز تدابیر لازم را برای کاهش ترافیک بیندیشد.

سخنگوی نمایشگاه کتاب با بیان اینکه 1100 ناشر در نمایشگاه مجازی داریم، افزود: تا پایان روز پنجم مجموع فروش 67 میلیارد تومان است که 27 میلیارد تومان فروش مجازی و 40 میلیارد تومان فروش است. فروش حضوری…”

رمضانی با بیان اینکه درهای پارکینگ به روی بازدیدکنندگان باز است، گفت: در صورت تکمیل ظرفیت درب خودرو بسته می شود. همچنین از وزارت بهداشت بابت واکسیناسیون تشکر می کنیم.

گفته می شود در آخرین نمایشگاه کتاب قبل از شروع تاج فروش اسباب بازی و غیرکتاب به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تذکر داده شده و از شرکت در نمایشگاه بعدی منع شده است. شنیده ها حاکی از آن است که مرکز پرورش قصد دارد با نظرخواهی در این زمینه از خود دفاع کند.

منبع: فارس

دیدگاهتان را بنویسید