فروش هر کلیه با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده ها 200 تا 250 میلیون تومان است

غلامرضا لاری زاده با اشاره به هفته حمایت از بیماران کلیوی از 3 تا 30 آبان ماه، این هفته را تبریک گفت و اظهار داشت: در حال حاضر 2490 بیمار دیالیزی در انجمن حمایت از بیماران کلیوی عضویت دارند که از این تعداد 1110 نفر اهواز هستند. البته این آمار مربوط به پرونده های تشکیل شده در انجمن است و ممکن است تعداد زیادی از بیماران برای تشکیل پرونده نیامده باشند.

وی افزود: از زمان تاسیس این انجمن تاکنون 2 هزار و 348 نفر از اهالی خوزستان تحت پیوند کلیه قرار گرفته اند. امسال 13 نفر از خوزستانی ها کلیه خریداری کردند و 37 نفر مبتلا به مرگ مغزی تحت پیوند کلیه قرار گرفتند.

لاری زاده گفت: هم اکنون 33 واحد دیالیز در خوزستان و یک واحد پیوند در بیمارستان گلستان اهواز وجود دارد.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان با اشاره به مشکل بیماران دیالیزی برای پیوند کلیه گفت: متأسفانه هنوز پیوند کلیه افراد مبتلا به مرگ مغزی انجام نشده است. او برنمی گردد، اما می تواند به دیگران زندگی بدهد.

وی در خصوص پیوند کلیه از یک فرد زنده نیز اظهار داشت: با توجه به وضعیت اقتصادی خانواده ها، بسیاری از افراد برای رفع مشکلات زندگی خود کلیه های خود را می فروشند و قیمت کلیه افزایش یافته است، بنابراین هر فردی که قصد خرید کلیه دارد، باید بین 200 تا 250 میلیون تومان هزینه کند بسیاری از بیماران توانایی پرداخت چنین هزینه ای را ندارند.

مدیرعامل انجمن حمایت از بیماران کلیوی خوزستان از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی اهواز در ارائه آمار بیماران کلیوی و فوتی ها انتقاد کرد و تصریح کرد: متاسفانه مدتی است که معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بوده است. ارتباطی با آمار بیماران کلیوی و فوت شدگان ارائه نکرده است. انتظار می رود دانشگاه علوم پزشکی اهواز توجه ویژه ای به بیماران و کارکنان انجمن داشته باشد.

  ایست قلبی صهیونیست ها پس از شنیدن راکت های مقاومت فلسطین

لاری زاده گفت: انجمن حمایت از بیماری های کلیوی یک انجمن خیریه است و انتظار می رود خیرین به این انجمن کمک کنند، اما بعد از شیوع ویروس کرونا، کمک های خیرین به انجمن تقریبا به صفر رسیده و این وضعیت انجمن را در مضیقه قرار داده است. .

وی با اشاره به وجود 9 شعبه انجمن حمایت از بیماران کلیوی در خوزستان گفت: امسال مبلغ کمک نقدی به بیماران 84 میلیون و 750 هزار تومان بوده است. در بین این افراد 198 بسته معیشتی به ارزش 127 میلیون و 570 هزار تومان و حدود 100 کیلوگرم گوشت قرمز به ارزش 198 میلیون تومان توزیع شد.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید