فرمول افزایش دستمزد در سال 1402/خبر جدید وزیر کار از دستمزد سال آینده

به گزارش مستقل آنلاین؛ وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره برگزاری جلسات کارگری در سال آینده گفت: این موضوع در مرحله کارشناسی است و منتظر نظرات کارشناسان در این زمینه هستیم.

خبرآنلاین نوشت: دستمزد کارگران در سال آینده چقدر افزایش می یابد؟ این سوالی است که امسال بیش از هر سال دیگری با تورم که قیمت ها را بالا برده و نرخ تورم بیش از 44 درصد را افزایش داده است، مطرح شده است.

افزایش دستمزد کارگران در سال 1401 با 57 درصد در شورای عالی کار تصویب شد. این در حالی است که علی صالح آبادی، رئیس بانک مرکزی روز گذشته در نشست خبری تاکید کرد که افزایش عجیب 57 درصدی دستمزدها در بودجه سال آینده تکرار نخواهد شد. وی از افزایش دستمزدها در سال آینده خبر داد، اما نرخ افزایش دستمزد امسال به 57 درصد نمی رسد و هدف از افزایش دستمزدها کنترل تورم است.

خبر جدید از وزیر کار

در این فضا سید سلطان مرتضوی امروز از زمانی که جلسات شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد کارگران در سال آینده آغاز می شود، گفت. در این زمینه سازوکار قانونی مشخص است و باید در همین چارچوب به نتیجه رسید.

وی افزود: موضوع تعیین حقوق کارگران در سال آینده در مرحله کارشناسی است و انتظار داریم نظرات کارشناسی در این زمینه اعلام شود.

جلسه جدید شورای عالی کار روز سه شنبه

بر اساس این گزارش، پیش از این اصغر آهنی ها، نماینده کارفرما در شورای عالی کار در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: جلسات ما در شورای عالی کار هر ماه با دستور جلسه برگزار می شود. این جلسه در ماه گذشته برگزار شد و در این ماه سه شنبه هفته جاری جلسه خواهیم داشت.

  آمار هفته یازدهم لیگ برتر اعلام شد

آهنی ها تصریح کرد: مراحل دستیابی به افزایش دستمزد پیچیده و ویژه است و طبیعتا همه این مراحل باید طبق قانون انجام شود تا در اسفندماه و بر اساس اطلاعات شرکای اجتماعی به نتیجه برسند و در نهایت به یک میزان واحد برسند. ..

دیدگاهتان را بنویسید