فراهم آوردن امکان ایجاد 3 نوع صندوق سرمایه گذاری برای بانک ها

570421 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، بانک مرکزی در اجرای تکلیف تعیین شده در جلسه مورخ 1401/03/17 شورای پول و اعتبار اعلام کرد که؛ تملک سهام و سهام سرمایه‌گذاری مؤسسات مالی توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی که با تشخیص بانک مرکزی در اجرای تعهدات قانونی، واگذاری اموال مازاد، تولید دارایی‌ها و ایجاد تنوع به ابزارها انجام می‌شود. تجهیز منابع بازار پولی، در چارچوب قوانین و مقررات مربوط و با رعایت محدودیت‌های مندرج در «دستورالعمل سرمایه‌گذاری در اوراق بهادار» و در چارچوب ضوابط اجرایی تعیین شده توسط هیأت عامل سازمان مجاز خواهد بود. بانک مرکزی.

مقررات مربوط به تملک سهام سرمایه‌گذاری «صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت اوراق قرضه دولتی»، «صندوق سرمایه‌گذاری املاک و مستغلات» و «صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان» توسط بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی» در جلسه 5/9/1301. مرکز هیات مدیره بانک تصویب شد.

بر اساس مقررات مذکور، بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی می توانند با اخذ مجوز از بانک مرکزی و رعایت قوانین و مقررات مربوط در خصوص تأسیس، به تعهدات قانونی خود، انتقال اموال مازاد، تولید دارایی و تنوع بخشی به منابع در بازار پول عمل کنند. از صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت برای اوراق قرضه دولتی، املاک و مستغلات و زمین و ساختمان ادامه دهید.

لازم به ذکر است در ضوابط فوق که با هدف متنوع سازی روش های جذب منابع از بانک ها و همچنین واگذاری مازاد مالکیت تدوین شده است، لزوم افزایش ظرفیت برای تسهیل شبکه بانکی و همچنین تمرکز در مورد بانک ها و موسسات اعتباری غیربانکی در ماموریت واسطه گری وجوه، بر تبدیل دارایی های غیر مالی تاکید بر دارایی های مولد و عدم تزریق منابع شبکه بانکی به حوزه های سرمایه گذاری است.

  خواص گل کلم و فواید بی نظیر آن برای سلامتی بدن

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید