غرب غیر قابل اعتماد بود

561151 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه شب گذشته در نشست خبری پس از نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا و در پایان سفر خود به بیشکک، پایتخت قرقیزستان، در به مناسبت اظهارات آنگلا مرکل، صدراعظم سابق، آلمان به انگیزه باطنی کشورهای غربی در امضای توافقنامه مینسک پرداخت.

وی در پاسخ به سوالی در این باره گفت: راستش این حرف ها برای من کاملا غیرمنتظره و ناامید کننده است. صادقانه بگویم، من انتظار شنیدن چنین چیزی را از صدراعظم سابق فدرال نداشتم، همیشه تصور می کردم که رهبری جمهوری فدرال با ما منصفانه رفتار خواهد کرد.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد که علیرغم این واقعیت که برلین همیشه از طرف اوکراینی حمایت کرده است، به نظر وی، رهبری آلمان همیشه به دنبال حل صادقانه مناقشه بوده است. پوتین افزود: سخنان مرکل ثابت کرد که مسکو در آغاز عملیات ویژه درست بود و این تصمیم درست بود، زیرا احتمالاً هیچ کس به توافقات مینسک احترام نمی گذاشت، اگرچه با توجه به واقعیت هایی که اکنون روشن شده است، می تواند عملیات ویژه زودتر آغاز خواهد شد، اما مسکو امیدوار است که کشورها بتوانند در چارچوب توافقات مینسک به توافق برسند.

ادامه مطلب

وی ادامه داد: اکنون بحث اعتماد مطرح شده است، مطمئناً اطمینان تقریباً به صفر رسیده است، البته پس از اظهاراتی از این قبیل، این سؤال مطرح می شود. چگونه در مورد چیزی مذاکره کنیم؟ و آیا حتی امکان مذاکره با کسی وجود دارد؟ چه تضمینی برای توافقات وجود دارد؟

پوتین در عین حال گفت: البته در نهایت نیاز به مذاکره وجود خواهد داشت و همانطور که بارها گفته ام ما همچنان آماده توافق با اوکراین هستیم، اما پس از اظهارات صدراعظم سابق آلمان درباره توافقات مینسک، ما باید تصور کنیم که روسیه با چه کسی سروکار دارد.

  حقوق سربازان 115 درصد افزایش یافته است

آنگلا مرکل، صدراعظم سابق آلمان، چند روز پیش برای اولین بار در مصاحبه ای اعتراف کرد که امضای توافقنامه های مینسک تنها تلاشی برای دادن فرصتی مناسب به اوکراین بود تا مقامات کیف بتوانند از آن برای تقویت و تقویت استفاده کنند. قدرت کافی برای مقابله با روسیه به دست آورید. وی با اشاره به نتیجه این اقدام، به تفاوت اوکراین در سال های 2014-2015 با اوکراین امروز توجه کرد.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در کنفرانس مطبوعاتی خود در پایان سفر خود به بیشکک اذعان کرد که روسیه ممکن است تاکتیک های “حمله خلع سلاح” و پیشروی های آمریکا در این منطقه را برای تضمین امنیت خود در نظر بگیرد. رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران گفت: اولاً آمریکا تئوری حمله پیشگیرانه دارد و دوم اینکه در حال توسعه یک سیستم حمله خلع سلاح است که برای نقاط کنترلی طراحی شده است تا دشمن را از این سیستم های کنترلی محروم کند. به زودی. . پیوست شده است”.

رئیس جمهور روسیه در عین حال یادآور شد که ما در مورد موشک های کروز از جمله موشک های زمینی صحبت می کنیم که مسکو در آن زمان آنها را رها کرد. وی ادامه داد: ما آنها را رها کردیم و آمریکایی‌ها در آن زمان هوشمندتر عمل کردند. البته ما موشک های زمینی را رها کردیم، اما آنها را در هوا و دریا نگه داشتیم، اما اکنون موشک های کروز زمینی هم داریم.» و آنها مدرن تر و حتی موثرتر هستند.

پوتین گفت: “باید یک حمله پیشگیرانه خلع سلاح با استفاده از سیستم های اولتراسونیک انجام می شد، اما ایالات متحده هنوز چنین سلاح هایی در اختیار ندارد در حالی که ما داریم.” وی افزود: اگر صحبت از این حمله خلع سلاح می‌شود، شاید باید به فکر پذیرش دستاوردهای شرکای آمریکایی و ایده‌های آنها برای تضمین امنیت خود باشیم، البته ما به آن فکر می‌کنیم، هیچ‌کس خجالت نمی‌کشید در این مورد با صدای بلند درباره این موضوع صحبت کند. زمان و در سالهای گذشته

  هر آنچه برای حذف ارز دولتی لازم است بر اساس دروغ است

پوتین توضیح داد: موضوع اینجاست که در ایالات متحده در دکترین استراتژیک آنها “حمله پیشگیرانه” تجویز شده است، ما آن را نداریم، در استراتژی ما یک حمله تلافی جویانه تدوین شده است، بنابراین وقتی سیستم هشدار روسیه دریافت می کند. سیگنال حمله موشکی ‘در هوا از طرف روسیه صدها موشک پرتاب خواهد شد که متوقف کردن آنها به راحتی غیرممکن خواهد بود، البته هنوز هم [حمله] این انتقام است.”

وی افزود: این به چه معناست؟ این بدان معناست که سقوط کلاهک های موشکی دشمن در خاک روسیه اجتناب ناپذیر است، به هر حال سقوط خواهد کرد، درست است، اما پس از آن چیزی از دشمن باقی نمی ماند، زیرا رهگیری صدها موشک غیرممکن خواهد بود. و البته این یک عامل بازدارنده است و “این یک بازدارندگی بسیار جدی است، به همین دلیل است که ما تمرینات هسته ای را به طور منظم انجام می دهیم و در مورد آن بسیار شفاف و صادق هستیم.”

پوتین تاکید کرد: اما اگر دشمن احتمالی فکر کند می تواند از تئوری حمله پیشگیرانه علیه روسیه استفاده کند، ما این کار را نمی کنیم. در هر صورت، این واقعیت ما را به فکر تهدیدهایی می‌اندازد که ایده‌های مشابه در کشورهای دیگر علیه روسیه ایجاد می‌کند.”

رهبر روسیه در این کنفرانس مطبوعاتی همچنین یادآور شد که ابتکار دیدار نمایندگان سرویس های ویژه روسیه و آمریکا توسط جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است. وی گفت: این موضوع ابتکار عمل ما نبود، رئیس جمهور بایدن پیشنهاد داد و ما موافقت کردیم، مذاکرات به صورت عادی انجام شد و هر دو طرف توافق کردند که تماس ها ادامه یابد.

  جوانان کوچه و خیابان فرزندان این مملکت هستند

لازم به ذکر است که در اواسط آبان ماه، نشستی بین سرگئی ناریشکین، مدیر اطلاعات خارجی روسیه و ویلیام برنز، رئیس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در ترکیه برگزار شد. به گفته ناریشکین، کشورها درباره امنیت هسته ای و وضعیت اطراف اوکراین گفتگو کردند. روز بعد، کاخ سفید همچنین یادآور شد که برگزاری این نشست برای باز نگه داشتن کانال های ارتباطی بین آمریکا و روسیه ضروری است.

رئیس جمهور روسیه در بخشی دیگر از کنفرانس مطبوعاتی درباره مدت زمان عملیات ویژه خاطرنشان کرد که روند حل و فصل اوضاع در اوکراین “آسان نخواهد بود و مدتی طول می کشد”، اما باید مذاکرات انجام شود و شرکت کنندگان در این فرآیند “باید با واقعیت هایی روبرو شود که برای درک یکدیگر روی زمین شکل می گیرد.”

ولادیمیر پوتین همچنین گفت که فقط او می تواند در مورد تامین اطلاعات نیروهای مسلح روسیه اعتماد کند. وی تصریح کرد: ما به طور منظم با وزارت دفاع کار می کنیم، تقریبا هر روز این مسائل را با آنها در میان می گذاریم، باید بگویم حادترین مسائل مربوط به تامین سایر نیروهای نظامی حل شده است، هرچند مشکلات تا کامل شدن فاصله دارند. خسته. همچنین در رابطه با موضوع زمان، ارتش در حال بررسی امکان چرخش بسیجیان در منطقه خصمانه است.

پوتین همچنین تاکید کرد که روند عملیات “طبق معمول ادامه دارد و هیچ مشکلی در این زمینه وجود ندارد”، بنابراین نیازی به اعلام موج جدیدی از بسیج در روسیه نیست.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید