غذاهایی که برای گرم شدن بیش از حد خطرناک هستند

536447 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، وقتی صحبت از یک ناهار سریع اداری یا عصرانه می شود، باقیمانده غذای دیروز معمولاً می تواند نجات دهنده باشد، در حالی که گرم کردن غذا در مایکروویو به سرعت بخشیدن به کار کمک می کند. این روزها مردم باقی مانده غذاها را در فریزر می گذارند و دوباره می خورند. این خوب است، اما در برخی موارد می تواند خطرناک باشد. متأسفانه گرم کردن بیش از حد برخی غذاها می تواند شما را در معرض خطر مسمومیت غذایی یا بدتر از آن قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

سیب زمینیها

مشکل اصلی گرم کردن مجدد سیب زمینی فقط فرآیند گرم کردن مجدد سیب زمینی در مایکروویو یا فر نیست، زیرا اگر سیب زمینی برای مدت طولانی در دمای اتاق پخته شود، می تواند باکتری هایی ایجاد کند که باعث بوتولیسم می شود. اگر سیب زمینی ها نیز در فویل پیچیده شوند، احتمال این امر بیشتر می شود.

با گرم شدن مجدد، باکتری ها به طور کامل از بین نمی روند، حتی اگر ظرف به خوبی گرم شود. توصیه می شود سیب زمینی را بلافاصله بعد از پخت مصرف کنید یا در یخچال بگذارید و سرد سرو کنید تا دچار گرمی و مسمومیت غذایی نشوید.

قارچ

حرارت دادن قارچ اشتباه بزرگی است زیرا حاوی پروتئین هایی است که اگر به درستی نگهداری نشود توسط آنزیم ها و باکتری ها آسیب دیده و تغییر می کند. به عنوان مثال، حرارت دادن قارچی که برای مدت طولانی در دمای اتاق باقی می ماند، می تواند باعث درد معده شود. اگر واقعاً نیاز به گرم کردن مجدد قارچ دارید، طبق گفته شورای اطلاع رسانی مواد غذایی، آن را حداقل تا دمای 226 درجه سانتیگراد گرم کنید یا سرد بخورید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مرغ

گرم کردن باقی مانده مرغ می تواند خطرناک باشد. اگرچه گرم کردن بیش از حد مرغ ممکن است منجر به مسمومیت غذایی نشود، توصیه نمی شود. زیرا ترکیب پروتئینی آن تغییر می کند و باعث مشکلات گوارشی خواهد شد.

برای گرم کردن، اطمینان حاصل کنید که هر تکه مرغ در دمای 79 درجه سانتیگراد گرم شود تا باکتری های خطرناک از بین بروند. در ضمن اگر می خواهید مرغ پخته شده را مرتب گرم کنید باید دقت کنید که کاملا پخته شده و در دمای پایین به مدت طولانی گرم شود و همچنین مرغ را بیش از 3 روز نگه ندارید.

تخم مرغ

سازمان غذا و دارو توصیه می کند گرم کردن مجدد تخم مرغ هایی که سرد شده اند، حتی برای مدت کوتاهی در دمای اتاق، می تواند خطرناک باشد. بنابراین هرگز نباید تخم مرغ یا غذاهای حاوی آنها را در هوای گرم و بیش از 2-1 ساعت بیرون از یخچال قرار دهید. باکتری هایی مانند سالمونلا می توانند به سرعت در مواد غذایی حاوی تخم مرغ تکثیر شوند و منجر به مسمومیت غذایی شدید شوند.

برنج

برنج پخته شده می تواند توسط باکتری به نام باسیلوس سرئوس آلوده شود. اگرچه این باکتری ها به دلیل گرما می توانند بی ضرر باشند، اما هاگ ها در واقع سمی و در برابر گرما مقاوم هستند.

برنج سریع پخته شده بخورید و نگذارید ساعت ها در دمای اتاق بماند. اگر نیاز به گرم کردن مجدد برنج دارید، مطمئن شوید که هر قسمت از آن به خوبی گرم شده باشد. اگر آن را در مایکروویو گرم می کنید، گاهی آن را بیرون بیاورید و خوب هم بزنید تا خوب گرم شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

شیر مادر و غذای کودک

اگرچه شیر مادر و غذای کودک را می توان دوباره گرم کرد، اما نباید آنها را در مایکروویو گرم کنید. به گفته متخصصان تغذیه، مایکروویو می تواند غذا را به طور ناهمواری گرم کند و منجر به ایجاد نقاط داغی شود که می تواند دهان و گلوی حساس کودک را بسوزاند. اگر نیاز به گرم کردن شیر مادر یا غذای کودک دارید؛ بهتر است آن را به صورت مار روی کتری گرم کنید.

غذای دریایی

بهتر است همیشه غذاهای دریایی تازه مصرف کنید، اما آیا گرم کردن بیش از حد آنها بی خطر است؟

در واقع بستگی به نحوه نگهداری غذاهای دریایی دارد. بنا به توصیه سازمان غذا و دارو، غذاهای دریایی تازه صید شده که بلافاصله منجمد می شوند باید برای گرم کردن مجدد بی خطر باشند. با این حال، غذاهای دریایی تازه یا پخته شده که برای مدتی در دمای اتاق رها شده اند ممکن است حاوی باکتری هایی باشند که می توانند باعث بیماری های ناشی از غذا شوند.

گرمای بیش از حد ممکن است این باکتری ها را از بین نبرد و ممکن است بدانید که چگونه غذاهای دریایی قبلاً ذخیره شده است. این مشکل است علاوه بر این، اگر غذاهای دریایی بیش از 2 ساعت در هوای گرم باقی بمانند، باید دور ریخته شوند. باکتری ها می توانند به سرعت در غذاهای دریایی در هر دمایی بین 4.4 تا 60 درجه سانتیگراد رشد کنند.

اسفناج و کرفس

اسفناج و کرفس باقی مانده؛ احتمالاً صبحانه مورد علاقه هیچکس نیست، اما استفاده از این سبزیجات برگدار در مایکروویو نیز مناسب نیست. نیترات موجود در آنها را می توان با گرم کردن مجدد به نیتریت و سپس به نیتروزامین تبدیل کرد. برخی از نیتروزامین ها سرطان زا هستند و می توانند بر توانایی بدن در حمل اکسیژن تأثیر بگذارند، بنابراین اسفناج را بلافاصله بعد از پختن میل کنید. همچنین هنگام گرم کردن مجدد غذا یا سوپ حاوی کرفس، بهتر است کرفس را جدا کرده و از غذا خارج کنید.

  اولین تیک تیک در فضا

غذای سلف سرویس

غذاهای خودسرانه که ساعت‌ها در دمای اتاق روی میز می‌مانند، زمینه‌ای برای رشد میکروارگانیسم‌های خطرناک هستند، زیرا باکتری‌ها به سرعت در غذاهای سرد نشده تکثیر می‌شوند. اگرچه اکثر شرکت‌های کیترینگ و رستوران‌های حرفه‌ای از دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه ایمنی مواد غذایی برای جلوگیری از بیماری‌های ناشی از غذا پیروی می‌کنند، اما واضح است که غذاهای سلف سرویس یا غذاهای خانگی به شدت کنترل نمی‌شوند. این بدان معنی است که باکتری های موجود در غذای قبلی ممکن است خطرناک باشند و گرم کردن مجدد از نابودی کامل میکروب ها جلوگیری می کند.

اگر میهمانی سلف سرویس دارید، هرگز غذای تازه را به ظرف غذایی که از قبل پر و خالی است اضافه نکنید و محصولات فاسدشدنی را که بیش از 2 ساعت در هوای سرد یا یک ساعت در هوای گرم مانده است، بگذارید. ، دور انداختن

غذاهای ناسالم

هر روغن تحمل حرارت متفاوتی دارد. اگر روغن را بیش از حد گرم کنید؛ می تواند بخارات سمی تولید کند. غذاهای سرشار از چربی و روغن نباید در مایکروویو حرارت داده شوند، زیرا حرارت زیاد باعث تبخیر آنها و تولید سموم خطرناک می شود. اگر می خواهید دوباره آن را گرم کنید، بهتر است آن را روی حرارت ملایم قرار دهید یا اصلا آن را گرم نکنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید