عواملی که باعث سکسکه بعد از غذا خوردن می شود

551934 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سکسکه زمانی رخ می دهد که دیافراگم، ماهیچه ای که قفسه سینه را از شکم جدا می کند و عملکرد آن برای تنفس حیاتی است، گرفتگی یا گرفتگی عضلات ایجاد می شود. در این حالت تارهای صوتی بسته می شوند و سکسکه رخ می دهد. اما به نظر شما دلیل سکسکه بعد از غذا خوردن چیست و چرا بسیاری از افراد بلافاصله بعد از غذا خوردن سکسکه می کنند؟

بیشتر بخوانید:

سریع بخور

گاهی اوقات ما بسیار گرسنه هستیم و می خواهیم هر چه زودتر شکم خود را سیر کنیم. اما عجله برای غذا خوردن باعث سکسکه می شود زیرا هوای زیادی وارد شکم شده و منبسط می شود. معده درست در کنار دیافراگم قرار دارد، بنابراین وقتی شکم متورم می شود، باعث انقباض دیافراگم می شود که به سکسکه معروف است. بهتر است این مشکل حل شود؛ یادتان باشد قبل از غذا نفس عمیق بکشید و خوردن را به تاخیر بیندازید.

من زیاد می خورم

سکسکه زمانی رخ می دهد که زیاد غذا می خورید که به شکم فشار وارد می کند زیرا شکم بیش از حد باز می شود و دیافراگم تحت تاثیر قرار می گیرد، در این صورت باید اندازه غذا را تغییر دهید. کمی محدود کن

غذای تند بخورید

خوردن غذاهای تند مانند فلفل سیاه به دلیل وجود ماده ای به نام کپسایسین باعث تحریک دیافراگم و ایجاد گرفتگی و اسپاسم می شود. پس بهتر است در خوردن غذاهای تند زیاده روی نکنید. حتی برای مدتی آن را کاملاً رها کنید.

  علائم سنگ کلیه چیست؟

نوشیدنی های گازدار بخورید

نوشابه های گازدار باعث ایجاد حباب در بدن می شوند. این گازها به سمت شکم پخش می شوند و باعث نفخ می شوند که باعث انقباض دیافراگم و در نهایت سکسکه می شود. بنابراین بهتر است تا حد امکان از مصرف این نوشیدنی ها خودداری کنید.

غذاهای خیلی گرم و خیلی سرد بخورید

خوردن غذا در دمای خیلی بالا یا خیلی پایین می تواند باعث گرفتگی شکم و گرفتگی در دیافراگم شود. پس بهتر است دمای غذا متعادل شود.

راهکارهایی برای کنترل و از بین بردن سکسکه
در کیسه کاغذی استنشاق کنید
با آب سرد بشویید
نفست را نگه دار
یک جرعه آب سرد بنوشید

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید