عواملی که باعث بی خوابی می شوند

551874 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مطالعه اخیر روی 2000 شرکت کننده بزرگسال در بریتانیا نشان داد که عواملی مانند اضطراب، اضطراب مالی و ناتوانی در تنظیم دمای مناسب برای اتاق خواب از مهم ترین علل بی خوابی در شب هستند.

بیشتر بخوانید:

به گزارش ایندیپندنت، این مطالعه همچنین نشان داد که 38 درصد از بزرگسالان نیز به دلیل تشک های ناکافی از بی خوابی رنج می برند و 36 درصد دیگر نیز اغلب به دلیل خروپف در خوابیدن مشکل دارند.

از سوی دیگر، اختلالات محیطی مانند صدای ترافیک خودرو و آلودگی نوری که از پنجره اتاق خواب وارد می شود نیز می تواند خواب را مختل کند.

از دیگر دلایل کم خوابی در شب می توان به ناراحتی یا مصرف نوشیدنی های کافئین دار در طول روز اشاره کرد.

به گفته بنیاد خواب بریتانیا، بیشتر بزرگسالان به هفت تا نه ساعت خواب در شبانه روز نیاز دارند، در حالی که کودکان و نوجوانان به خواب بیشتری نیاز دارند. خواب کم منجر به «کم خوابی» می شود. کمبود خواب مزمن همچنین با کمبود خواب مداوم و همچنین کیفیت پایین خواب همراه است که معمولاً به دلیل اختلالات فیزیکی است.

کمبود خواب کافی در کوتاه مدت منجر به کاهش زمان تفکر و واکنش، کاهش تمرکز، حافظه ضعیف، تحریک پذیری و کمبود انرژی می شود. اما اگر فردی نتواند به اندازه کافی برای مدت طولانی و پایدارتر بخوابد، خطرات قابل توجهی برای سلامت جسمی و روانی او وجود دارد.

متخصصان در این مطالعه می گویند راه هایی برای بهبود کیفیت خواب شبانه وجود دارد، اما به نظر می رسد افرادی با تعدادی عادات روزانه و دست و پا چلفتی در طول روز در انجام این روش های مفید ناکام مانده اند.

  قتل غم انگیز در سونگور

وی افزود: جای تعجب نیست که وجود تشک یا بالش بی کیفیت و همچنین عوامل روحی و جسمی در داخل و اطراف خانه باعث الگوی ناخوشایند خواب شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید