عواقب خطرناک تمیز نکردن ماشین لباسشویی

561424 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، گاهی اوقات لباس های شسته شده را از ماشین لباسشویی بیرون می آورید اما باز هم کثیف می شوند. یکی از مواردی که ممکن است به آن توجه نکرده باشید این است که ماشین لباسشویی کثیف است که کثیفی و آلودگی را وارد فاضلاب می کند. اما برخی از این آلودگی ها ممکن است در داخل باقی بمانند.

بیشتر بخوانید:

آیا این کثیفی می تواند عوارض جانبی دیگری داشته باشد؟ آره. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا پاسخ دقیق تری به این سوال بدهیم. همانطور که گفتیم کثیفی داخل ماشین لباسشویی می ماند و اوضاع از این هم بدتر است. زیرا هر عفونتی یک سری میکروب به همراه دارد.

چه میکروب هایی در ماشین لباسشویی کثیف پنهان شده اند؟

ماشین لباسشویی شما یک محیط مرطوب است که مکانی ایده آل برای تکثیر میکروب ها است. پایدارترین پاتوژن ها ویروس هایی مانند نوروویروس و آدنوویروس هستند. اما ماشین لباسشویی نیز مکان مناسبی برای تکثیر باکتری هایی مانند سالمونلا است.

آیا آماده سازی این میکروب های بد را از بین نمی برد؟

نه همیشه! به عنوان مثال، باکتری ها و ویروس ها می توانند از شستشو با آب سرد زنده بمانند. البته، مشکل بزرگ‌تر تعداد زیاد ویروس‌هایی است که در لباس‌های زیر آغشته به مدفوع یافت می‌شوند.

این میکروب ها می توانند در ماشین لباسشویی شما رشد کنند و لباس های شسته شده و لباس های تمیز شما را آلوده کنند. از طرف دیگر، اگر یک شی یا سطح کثیف (مانند لباس یا خود ماشین) را لمس کنید و سپس به طور ناخواسته دست های کثیف خود را در دهان خود قرار دهید. خودتان، می توانید آلوده شوید. بنابراین فراموش نکنید که همیشه بعد از کار با دستگاه دستان خود را با صابون بشویید.

  بدون غافلگیری/ صعود سخت استقلال به مرحله بعد

آیا این میکروب ها می توانند شما را بیمار کنند؟

این بستگی به سیستم ایمنی بدن شما دارد. معمولاً افراد مسن، افراد بسیار جوان و دارای نقص ایمنی. بیشتر در معرض خطر هستند. افرادی که بیشتر مستعد ابتلا به این بیماری هستند؛ ممکن است ابتدا اسهال داشته باشند که اولین علامت نورویروس، آدنوویروس و سالمونلا است.

عوارض ناشی از میکروب ها در ماشین لباسشویی

به طور کلی این ویروس ها می توانند باعث ایجاد طیف وسیعی از بیماری ها از خفیف تا شدید شوند و هر کدام علائم خاص خود را دارند.

علائم احتمالی عفونت نوروویروس:

اسهال
استفراغ
حالت تهوع
دل درد
تب
سردرد
بدن درد
حالت تهوع

علائم احتمالی عفونت آدنوویروسی:

گاستروانتریت حاد

علائم رایج سرماخوردگی یا آنفولانزا

تب
گلو درد
برونشیت حاد
پنومونی
چشمان صورتی
التهاب یا عفونت مثانه
بیماری عصبی
علائم عفونت سالمونلا:
اسهال
تب
دل درد
حالت تهوع
استفراغ
سردرد

با در نظر گرفتن این موضوع، هر چند وقت یکبار باید ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

باز هم بستگی به این دارد که با چه کسی زندگی می کنید و چقدر مستعد ابتلا به این بیماری هستید. به عنوان یک قاعده کلی، اگر شخص بیمار نباشد، ماهی یک بار بیمار نیست. اما اگر بچه های کوچک (زیر 5 سال) دارید، اجازه دهید ماشین بیشتر آبکشی کند. این به این دلیل است که لباس های کودکان به خصوص لباس های زیر مدفوع بیشتری دارند. بعد از شستن لباس نوزاد ماشین را تمیز کنید. یک بار در هفته کافی است.

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

ابتدا داخل دستگاه و درزگیرهای اطراف در را با یک پاک کننده عمومی تمیز کنید، سپس فیلترها را تمیز و تخلیه کنید. مطمئن شوید که همه آلاینده ها و مواد چسبناک را حذف کنید.
برای ضد عفونی کردن، اجازه دهید دستگاه با آب داغ و سفید کننده یا محلول جایگزین شستشو شود.
در نظر داشته باشید که دما باید بالاتر از 40 تا 60 درجه سانتیگراد باشد.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید