عوارض بلند کردن مفصل ران در مجسمه سازی بدن چیست؟

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، قبل از عمل باید توجه داشته باشید که بلند کردن مفصل ران عمل سختی است و ممکن است خطرات مختلفی را به همراه داشته باشد، مخصوصا برای کسانی که بیماری زمینه ای خاصی دارند و یا وزن مناسبی ندارند.

با توجه به اینکه انواع مختلف جراحی لیفت مفصل ران یک درمان تهاجمی است، بهتر است قبل از جراحی در مورد این روش و عوارض جانبی آن بیشتر بدانید.

لیفت ران چیست؟

بلند کردن باسن

لیفت ران یک جراحی زیبایی تهاجمی است که پوست و چربی اضافی را از ناحیه ران پاک می کند. شایع ترین دلیل بلند کردن باسن، تغییر شکل و صاف کردن ناحیه ران پس از کاهش وزن است. برخی از افراد نیز برای خوش فرم شدن پاهای خود باسن خود را بالا می آورند و می خواهند هنگام پوشیدن مایو، شورت و شلوار جین احساس بهتری داشته باشند. به گفته پزشکان، کسانی که بعد از اضافه وزن می خواهند لیفت مفصل ران انجام دهند، بهتر است حداقل 6 ماه قبل از جراحی وزن ثابتی داشته باشند، زیرا تغییر وزن بعد از جراحی می تواند بر نتایج جراحی تاثیر منفی بگذارد.

در حین عمل، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. جراحی بر اساس نوع لیفت لگن برش های مناسبی ایجاد می کند. در مرحله بعد پوست و چربی اضافی برداشته شده و سپس زخم ها با بخیه بسته می شوند. متوسط ​​​​فرآیند 2 ساعت طول می کشد. با توجه به اینکه مراحل قبل و بعد از عمل چندین ساعت طول می کشد، بنابراین کل مراحل بیشتر روز را به خود اختصاص می دهد.

پس از کانتور کردن یا فرم دادن به قسمت‌های بدن (تندسازی بدن) مانند لیفت باسن، لیفت باسن، جراحی بزرگ کردن سینه و لیپوساکشن، بهتر است صورت خود را در خانه همراهی کنید و حتی ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مراحل بلند کردن باسن چیست؟

بیماران باید مصرف داروهایی که باعث افزایش خونریزی قبل از عمل می شوند، از جمله آسپرین، برخی مکمل ها و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن را متوقف کنند. پزشک همچنین ممکن است بیمار را قبل از عمل معاینه کند تا تشخیص دهد که آیا این روش برای او مناسب است یا خیر.

در حین عمل، بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. جراحی بر اساس نوع لیفت لگن برش های مناسبی ایجاد می کند. در مرحله بعد پوست و چربی اضافی برداشته شده و سپس زخم ها با بخیه بسته می شوند. متوسط ​​​​فرآیند 2 ساعت طول می کشد. با توجه به اینکه مراحل قبل و بعد از عمل چندین ساعت طول می کشد، بنابراین کل مراحل بیشتر روز را به خود اختصاص می دهد.

پس از کانتور کردن یا فرم دادن به قسمت‌های بدن (تندسازی بدن) مانند لیفت باسن، لیفت باسن، جراحی بزرگ کردن سینه و لیپوساکشن، بهتر است صورت خود را در خانه همراهی کنید و حتی ممکن است لازم باشد یک شب در بیمارستان بمانید.

لیفت ران برای چه کسانی مناسب نیست؟

 • متقاضی نباید بیماری مزمنی مانند دیابت داشته باشد، زیرا این بیماری ها می توانند در روند بهبودی اختلال ایجاد کنند یا استفاده از داروهای بی حس کننده و آرام بخش برای بیمار خطرناک باشد.
 • افرادی که الکل می نوشند یا سیگار می کشند نیز بهتر است باسن خود را بلند نکنند زیرا بیشتر در معرض خطر عوارض جانبی هستند و روند بهبودی مختل می شود. این افراد همچنین در معرض خطر خونریزی داخلی و خارجی بیش از حد هستند.
 • متقاضی باید از نظر روانی سالم باشد، زیرا جراحی برای افراد مبتلا به اختلالات روانی دشوار است.

عوارض بلند کردن مفصل ران چیست؟

در برخی موارد جای زخم خوب نمی شود اما پس از مدتی تشخیص داده نمی شود. لیفت ران پوست اضافی را از بین می برد اما تاثیری در شادابی پوست ندارد. کسانی که سبک زندگی و رژیم غذایی سالمی دارند می توانند با بلند کردن باسن به خطوط باسنی که می خواهند دست پیدا کنند.

 • در مناطقی که چربی با لیپوساکشن برداشته می شود، ممکن است پوست خالی به نظر برسد.
 • روند بهبودی کامل حدود سه هفته طول می کشد، اما نتایج نهایی پس از مدت ها قابل مشاهده خواهد بود، البته تا زمانی که بیمار وزن و فرم ثابتی داشته باشد.
 • ممکن است برای از بین بردن برخی از برآمدگی ها یا برآمدگی ها به درمان دوم نیاز باشد. در برخی موارد، عمل نتیجه مطلوب را به همراه ندارد و ممکن است بیمار مجدداً نیاز به جراحی داشته باشد.
 • برای رسیدن به نتیجه مطلوب در برخی موارد بیمار قبل از عمل برای لیفت مفصل ران نیاز به لیپوساکشن دارد.
 • در برخی موارد، بیماران قبل از جراحی لیفت لگن نیازی به لیپوساکشن ندارند، اما بیشتر آنها باید لیپوساکشن انجام دهند. جراحی لیفت ران باید دو تا سه ماه پس از لیپوساکشن انجام شود. جراحی بعدی شامل برداشتن پوست اضافی یا هر چربی زیر پوستی است که بسیار تهاجمی تر از لیپوساکشن است.

برای کاهش عوارض جانبی قبل از جراحی لگن چه باید کرد؟

مراقبت از بدن و داشتن برنامه مناسب برای بهبودی در هفته های قبل از جراحی، شانس شما را برای نتایج عالی به حداکثر می رساند و خطر عوارض جانبی را کاهش می دهد.

مراحل آماده شدن برای بلند کردن باسن عبارتند از:

 • قبل از جراحی برای مدتی سیگار و الکل را کنار بگذارید
 • از مصرف برخی داروها و مکمل هایی که ممکن است در عمل جراحی یا روند بهبودی اختلال ایجاد کنند، خودداری کنید.
 • قبل از جراحی ران های خود را کاملا تمیز کنید تا پوست خود را استریل و سالم نگه دارید. اگر پوست شما عفونی شده باشد امکان جراحی برای لیفت ران وجود ندارد و پوست بیشتر آویزان می شود.
 • مصرف آب و مکمل هایی مانند ویتامین C و آهن به بدن در جراحی برای لیفت مفصل ران و بهبودی آن کمک می کند.
 • یک شب راحت بخوابید. استراحت کافی باعث تسریع بهبودی بدن می شود. ممکن است بعد از عمل به سختی به خواب بروید.
 • ورزش و رژیم غذایی سالم. برای انجام عمل لیفت مفصل ران، وزن شما باید ثابت باشد. همچنین برای حفظ نتایج عمل باید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید.
 • در صورت لزوم، پزشک ممکن است آزمایشات خاصی را تجویز کند. اگر ممکن است این جراحی برای شما مناسب نباشد، پزشک به شما می گوید که بدن شما به آزمایشات بیشتری نیاز دارد.
 • از همسر، دوست یا یکی از اعضای خانواده خود بخواهید چند روز پس از عمل از شما مراقبت کند. باید به این فرد بیاموزید که چگونه در مواردی مانند تخلیه مایعات اضافی، مصرف به موقع داروها و پیاده روی به شما کمک کند.
 • داروهایی مانند مسکن ها، آنتی بیوتیک ها، داروهای ضد انعقاد و سایر داروهایی که ممکن است برای تسریع روند بهبود مورد نیاز باشد مصرف کنید. البته جراح می تواند بعد از عمل داروهای مورد نیاز شما را تهیه کند که در این صورت نگران دریافت دارو نباشید.
 • از محل کار خود استراحت کنید زیرا تا چند هفته پس از عمل لیفت ران نمی توانید بنشینید یا فعالیت های خاصی را انجام دهید.
 • حداقل دوازده ساعت قبل از جراحی از خوردن غذا خودداری کنید. اگر غذا در معده وجود داشته باشد، می تواند روند بیهوشی را پیچیده کند.

این یک تبلیغ است

  دعای روز بیست و دوم ماه مبارک رمضان + صوت

دیدگاهتان را بنویسید