عوارض برنزه کردن که مردم نمی دانند

532973 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، اثرات برنزه شدن بدن چه در داخل خانه از سولاریوم و چه بیرون از خانه و زیر نور آفتاب قابل چشم پوشی نیست و می تواند عواقب خطرناکی داشته باشد. درخشندگی ایجاد شده بر روی پوست در اثر برنزه شدن، کاملا برعکس سلامت پوست خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

اثرات برنزه شدن هنگام مطالعه آسیب به DNA و سلول های پوست کاملاً آشکار است. آسیب به سلول های پوست و تسریع علائم پیری از شایع ترین عوارض برنزه شدن است. بدتر از همه، یکی از مهم ترین عوارض برنزه کردن، احتمال ابتلا به سرطان پوست است.

این یک واقعیت است: چیزی به نام رنگ پوست ایمن یا سالم وجود ندارد. تننینگ خطر ابتلا به کارسینوم سلول بازال، کارسینوم سلول سنگفرشی و ملانوم را افزایش می دهد. بهترین محافظت در برابر اثرات برنزه کردن، اجتناب کامل از آن است.

برنزه شدن در اثر قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش (UV) خورشید یا سولاریوم ایجاد می شود. این تابش باعث آسیب ژنتیکی به سلول های خارجی ترین لایه پوست می شود و پوست با تولید ملانین (رنگدانه ای که پوست ما را رنگ می کند) سعی می کند از آسیب جلوگیری کند که منجر به تیره شدن پوست می شود و این به برنزه شدن معروف است. .

آفتاب سوختگی که اریتم نیز نامیده می شود، یکی از بارزترین نشانه های قرار گرفتن در معرض اشعه ماوراء بنفش و آسیب پوست است. آفتاب سوختگی که اغلب با قرمزی و پوسته پوسته شدن مشخص می شود (معمولاً پس از چند روز)، آسیب کوتاه مدت به پوست و یکی از واضح ترین عوارض جانبی برنزه شدن است.

  اولین شکست را به استقلالی ها تحمیل می کنیم

هنگامی که اشعه ماوراء بنفش به پوست می رسد، به سلول های اپیدرمی پوست آسیب می رساند. در پاسخ، سیستم ایمنی جریان خون را در مناطق آسیب دیده افزایش می دهد. افزایش جریان خون باعث قرمزی در هنگام آفتاب سوختگی و گرم شدن پوست در هنگام لمس می شود. در همان زمان، سلول‌های پوست آسیب‌دیده مواد شیمیایی ترشح می‌کنند تا پیام‌ها را از طریق بدن ارسال کنند و آفتاب‌سوختگی به عنوان یک احساس سوزش دردناک از مغز ترجمه می‌شود.

در همان زمان، سلول‌های پوست آسیب‌دیده مواد شیمیایی ترشح می‌کنند تا پیام‌ها را از طریق بدن ارسال کنند و آفتاب‌سوختگی به عنوان یک احساس سوزش دردناک از مغز ترجمه می‌شود.

علائم آفتاب سوختگی

اولین نشانه های آفتاب سوختگی به صورت تحریک پوست ظاهر می شود، حساس یا دردناک است و بیش از حد معمول گرما تولید می کند. اگر رنگ پوست شما متوسط ​​تا تیره است، ممکن است تا چند ساعت متوجه علائم فیزیکی واضح آفتاب سوختگی و آفتاب سوختگی نشوید. گاهی اوقات 6 تا 48 ساعت طول می کشد تا اثرات کامل آفتاب سوختگی نشان داده شود.

درمان آفتاب سوختگی

آکادمی پوست آمریکا (AAD) توصیه می کند برای کاهش درد و تورم، آفتاب سوختگی های خفیف را با حمام های خنک، کرم های هیدروکورتیزون بدون نسخه و آسپرین درمان کنید. آفتاب سوختگی شدید باید به عنوان یک اورژانس درمان شود و بلافاصله توسط پزشک معاینه شود. آفتاب سوختگی شدید اغلب با ناحیه وسیعی از پوست قرمز همراه با تاول، همراه با سردرد، تب یا لرز شدید رخ می دهد. بی توجهی به تاثیر برنزه شدن می تواند فرد را در مرحله آفتاب سوختگی شدید قرار دهد.

  حمله شش پهپاد به پایگاه نظامی ترکیه در عراق

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید