عوارض با قطع تصادفی داروهای فشار خون

552443 خبر ناگهانی

اگرچه فشار خون بالا بدون علامت و خاموش است، اما می تواند عوارض جدی و طولانی مدتی مانند سکته مغزی و بیماری قلبی، نارسایی کلیه و غیره داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

وی افزود: در صورتی که فشار خون را چک کنیم و تعداد آن بیش از حد نرمال باشد، می توانیم به پزشک مراجعه و نسبت به کنترل فشار خون اقدام کنیم.

این متخصص قلب ادامه داد: از آنجایی که فشار خون یک بیماری خاموش است، بیماران می توانند آن را انکار کنند یا در طول درمان از درمان اجتناب کنند. برخی حتی ممکن است به داروهای گیاهی مانند تغییرات رژیم غذایی روی بیاورند، اما باید می دانستند که در حالی که پزشکان برای شما داروهای فشار خون را تجویز می کنند، این داروها باید تا آخر عمر مصرف شوند.

وی ادامه داد: هیچ یک از عوارض داروهای فشار خون به اندازه مشکلات فشار خون جدی نیست. در صورت مشاهده دارویی که با سیستم بدن شما سازگاری ندارد می توانید از داروهای دیگر برای همان بیماری استفاده کنید و در این زمینه باید بگویم که این داروها نیز تحت پوشش بیمه قرار می گیرند.

وی گفت: بیماران قلبی عروقی نباید خودسرانه مصرف داروهای خود را قطع کنند، باید با پزشک مشورت کنند و شرایط را توضیح دهند تا پزشک تصمیم بگیرد که داروی خود را تغییر دهد یا خیر.

وی گفت: توصیه ما به بیماران مبتلا به فشار خون این است که ورزش را به یاد داشته باشند، حداقل 30 دقیقه در روز ورزش کنند و 5 تا 6 روز در هفته ورزش کنند و از استعمال دخانیات و استعمال دخانیات خودداری کنند.

  خواص سلامتی / سلامت قلب کاهو برای کاهش خطر ابتلا به دیابت

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید