عوارض آپاندکتومی چیست؟

534819 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بسیاری از جراحی هایی که امروزه انجام می شوند، عوارض جانبی و خطرات احتمالی خاص خود را دارند. به طور کلی، جراح تمام عوارض جانبی مربوط به بیمار را قبل از جراحی با جزئیات فهرست می کند.

بیشتر بخوانید:

آپاندیس یک کیسه کوچک و بدون استفاده یا ساختار لوله‌ای است که به روده بزرگ می‌چسبد و در پایین سمت راست شکم قرار دارد. این عضو عضوی حیاتی در بدن انسان نیست، اما برخی معتقدند یا معتقدند که این عضو به بهبودی فرد از اسهال، التهاب یا عفونت روده کمک می کند و از آنجایی که عملکرد دقیق آن مشخص نیست، اعتقاد بر این است که بدن به عملکرد خود ادامه می دهد. بدون هیچ علامتی بعد از آپاندکتومی

کاربرد

آپاندیس گاهی اوقات به دلیل تجمع مدفوع، باکتری ها و سایر ارگانیسم های عفونی حساس است. اگر باکتری در این ناحیه رشد کند، چرک ایجاد می شود و چرک انباشته شده منجر به تورم و التهاب آپاندیس می شود و درد شدیدی در اطراف ناف ایجاد می کند که به زودی به سمت راست پایین شکم نیز سرایت می کند. سابق. این آپاندیس عفونی به عنوان آپاندیسیت شناخته می شود.

علائم آپاندیسیت:

کاهش اشتها
اسهال
تب
حالت تهوع
ادرار همراه با درد
استفراغ

در صورت بروز آپاندیسیت به دلیل وجود باکتری و چرک، احتمال پارگی آپاندیس و ورود چرک عفونی به حفره شکمی وجود دارد. برای جلوگیری از پارگی آپاندیس، عمل جراحی به نام آپاندکتومی برای برداشتن آپاندیس از بدن لازم است.

عمل آپاندیسیت بیشتر لاپاراسکوپی یعنی کم تهاجمی است و این عمل با بیهوشی عمومی یا بی حسی نخاعی انجام می شود.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

عوارض جانبی احتمالی مرتبط با آپاندکتومی

1 زایمان زودرس:

فقدان آپاندیس در بدن در 8 تا 10 درصد موارد باعث زایمان زودرس در زنان می شود که در این میان حدود 2 درصد افراد سقط جنین می کنند.

2. انسداد روده و ایلئوس:

تقریباً در 3 درصد از بیمارانی که آپاندیس خود را برداشته اند، عبور مدفوع، گاز و مایعات از روده تا حدی یا به طور کامل مسدود می شود که در صورت عدم درمان می تواند منجر به عوارض جدی تری شود.

ایلئوس یک بیماری بسیار دردناک و موقت است که در آن کمبود حرکت و پریستالیس در روده ها وجود دارد که هر دو می توانند باعث سوء هاضمه و عملکرد نامنظم روده شوند.

3. عفونت زخم:

این مشکل شایع ترین عارضه در افرادی است که تحت عمل آپاندکتومی قرار گرفته اند. حدود 1.9 درصد از افرادی که جراحی لاپاراسکوپی انجام داده اند و حدود 4.3 درصد از افرادی که جراحی باز انجام داده اند به این بیماری مبتلا می شوند.

4. چرک و آبسه:

آبسه (مجموعه ای از چرک و عفونت) ممکن است در ناحیه آپاندیس بیرون زده ایجاد شود.

5. پریتونیت:

این التهاب در حفره صفاق (غشایی که دیواره داخلی شکم و اندام های داخل شکم را می پوشاند) رخ می دهد و معمولاً در اثر عفونت باکتریایی یا قارچی ایجاد می شود.

به طور کلی به دلیل برداشتن آپاندیس عوارض جانبی طولانی مدت وجود نخواهد داشت، اما برخی از بیماران ممکن است عوارض ذکر شده در بالا را تجربه کنند یا دچار فتق یا آپاندیسیت لوزه (عفونت لگن) شوند. بقیه ضمیمه).

  دوحه، برنده بزرگ بحران اوکراین؟

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید