عملکرد بهتر سپاهان نسبت به استقلال/ انتظار بازی پرگل

562246 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، دیدار سرنوشت ساز تیم های سپاهان اصفهان و استقلال تهران در چارچوب هفته شانزدهم لیگ برتر پنجشنبه هفته جاری با میزبانی سپاهان در ورزشگاه نقش جهان برگزار می شود. به همین منظور با احمد جمشیدیان که سابقه حضور در هر دو تیم را دارد به گفت وگو نشستیم تا نظر او را در مورد شرایط دو تیم برای این جدال حساس جویا شویم.

رشیدی: اولین اشتباه مقابل سپاهان آخرین فرصت است استقلال خوب

احمد جمشیدیان تصریح کرد: سپاهان در بازی های خانگی کیفیت خوبی دارد، شرایط تیمی خوب است و شهریار موگانلو فرم لازم را به دست آورده و می توان گفت بهترین گلزن داخلی لیگ است. سپاهان هم از دو سه هفته گذشته روند خوبی را آغاز کرده است.

وی افزود: در یک مرحله لیگ همیشه بازی‌ها سخت‌تر و در مرحله دیگر بازی‌ها راحت‌تر است، یعنی روی کاغذ شرایط بهتری برای گلزنی وجود دارد. بخشی از عملکرد خوب سپاهان به حریفان این تیم برمی گردد. در مجموع نماینده اصفهان در نیم فصل عملکرد بدی نداشت، راهی که با امیر گلنوی آغاز شد و با محرم نویدکیا ادامه داشت همچنان ادامه دارد.

جمشیدیان تصریح کرد: اما تنها چیزی که می تواند سپاهان را راضی کند بالا بردن جام است و سپاهان کمی با آن هدف فاصله دارد، همچنان عملکرد متغیری دارد، مثلاً مقابل پیکان امتیاز از دست داد، در حالی که اگر می توانستند نباید این اتفاق می افتاد. اگر برتری دیدار اول مقابل استقلال را تکرار کنند، می توان آنها را مدعی جدی بعد از پرسپولیس دانست.

  نمایندگی موفق طالبان در مدیریت مالی افغانستان

پیشکسوت فوتبال ایران با بیان اینکه مهاجمان در لیگ برتر عملکرد متغیری دارند، خاطرنشان کرد: وقتی به عملکرد چند فصل اخیر آقای گلهلی در لیگ امسال نگاه می کنیم، می بینیم که مشان هنوز پای خود را برای گلزنی باز نکرده است. لوسیانو پریرا و سجاد شهبازادا نیز در شرایط خوبی هستند. سپاهان 4 بازیکن خارجی به تیم اضافه کرد به جز مدافع بقیه کمکی به تیم نکردند، مقانلو یکی از بهترین مهاجمان لیگ ما است و سال گذشته به دلیل استفاده از او کاملا در این تیم مستقر شد. توانایی های مختلف او تا حدودی آشکارتر شد.

وی در خصوص شرایط استقلال نیز گفت: استقلال ناهماهنگ بود، بازی هایی را برد که قابل پیش بینی نبود و گاهی امتیاز بدی را از دست داد. این تیم در حمله مشکل دارد اما برای ضد حمله تیم بسیار خطرناک است، دفاع آبی پوشان هم آسیب پذیر است، روی کاغذ سپاهان به عنوان میزبان شانس بیشتری دارد اما یاران استقلال در دسترس نیستند.

جمشیدیان در پاسخ به این سوال که آیا استقلال روی محمد محبی تکیه می کند یا خیر، گفت: محبی قبل از جام جهانی در فرم خوبی بود و همچنین کایدی که در حذفی تراکتور ارزش های خود را یادآوری کرد، چند هفته طول می کشد تا این بازیکنان به نتیجه برسند. به شکل قبلی خود برگردد

بازیکن سابق استقلال با اشاره به عملکرد ساپینتو گفت: استقلال در صدر جدول است و یک مرحله از جام حذفی را پشت سر گذاشته است، نباید از سرمربی این تیم انتظار زیادی داشت، باید وقت بیشتری به یک خارجی بدهیم. مربی، نه یک مربی بومی تغییرات در فوتبال ما در بیشتر موارد احساسی و پرهزینه بود، به نظر من باید در 4-5 هفته اول نیم فصل با همین ترکیب ادامه پیدا کند، اگر استقلال صدر را ترک کند، تغییرات منطقی خواهد بود

  آمریکا باید به بازداشت ناعادلانه شهروندان ایرانی پایان دهد

وی با مقایسه عملکرد فنی و شخصیتی دو سرمربی پرتغالی در فوتبال ایران گفت: شخصیت برون گرا ساپینتو با شخصیت درون گرا موریس کاملا متفاوت است، تیم موریس با وجود اینکه مشکل گلزنی دارد، خیلی منظم تر بازی می کند، شرایط استقلال اینگونه است. شبیه شخصیت سرمربی این تیم، بی ثبات است، ساپینتو به دلیل مقایسه با فرهاد مجیدی که استقلال را قهرمان کرد، فشار بیشتری را تحمل می کند. هر یک از این دو مربی که در پایان فصل موفق به کسب جام نشوند، در وضعیت نامطلوبی قرار خواهند گرفت.

جمشیدیان در پایان گفت: سپاهان در خانه عملکرد بهتری داشت و شانس بیشتری برای برد دارد، دیدارهای سپاهان و استقلال همیشه جذاب بوده است، البته مسابقات لیگ امسال پرگل نبوده است، اما شک دارم که بازی با تساوی 0-0 به پایان برسد.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید