علل و عوامل عصبانیت بی دلیل چیست؟

539198 خبر ناگهانی

خشم یک احساس کاملا طبیعی و طبیعی از سلامتی است، اما خشم در حالتی که غیرمنطقی یا خارج از کنترل باشد، زمانی که عصبانیت شما طاقت فرسا، بیش از حد و افراطی است، می تواند مشکل ساز باشد. یا غیر قابل کنترل باشد. خشم می تواند ناشی از تاثیرات بیرونی یا درونی باشد، در این قسمت دلایل عصبانیت بی دلیل را بیان کرده ایم.

بیشتر بخوانید:

انتظارات غیر ضروری

توقعات غیرمنطقی دیگران می تواند آسیب بزرگی به خود و دیگران وارد کند. وقتی از اطرافیان خود انتظار و توقع داریم، اگر این انتظارات را برآورده نکنند، باعث عصبانیت و عصبانیت می شود. اگر آرامش خاطر و روابط سالم با دیگران برای شما مهم است، باید انتظارات غیر واقعی را کنار بگذارید. این کلید آرامش و همیشه امیدوار بودن است.

حس برتری

هژمونی یا میل به پیشرفت منجر به رشد می شود، اما گاهی هژمونی افراطی به یک ویژگی شخصیتی روان رنجور تبدیل می شود که مملو از تعارض است. پیروان نژاد برتر نسبت به پیشرفت یا موفقیت دیگران با عصبانیت واکنش نشان می دهند و طاقت دیدن ظهور جدیدی را ندارند.

اختلاف نظر

یکی از دلایلی که باعث عصبانیت می شود، داشتن افکار متفاوت با یکدیگر است، افکار متفاوت ما با دیگران گاهی باعث می شود که نتوانیم از دید شخص دیگری به مسئله نگاه کنیم و این باعث بحث های طولانی و عصبانیت و عصبانیت می شود.

انتقال ناقص معنای خود به دیگران

آیا تا به حال توانسته اید در یک مکالمه مهم منظور خود را به دیگران منتقل کنید؟ در این مواقع چه احساسی خواهید داشت؟ بسیاری از مردم زمانی که نمی توانند پیام خود را منتقل کنند عصبی می شوند.

  قیمت سکه، طلا و دلار دوشنبه 23 اسفند 1392 می باشد

خواب ناکافی

اختلالات خواب و کم خوابی مکرر در انسان باعث بروز علائمی مانند خستگی، ناهنجاری یا عصبانیت می شود. بهترین راه برای جلوگیری از اختلالات خواب و عوارض آن، اطمینان از خواب کافی است.

تغذیه نامناسب

پرخاشگری علل مختلف روانی یا اجتماعی و خانوادگی و… دارد، اما باید بدانید که تغذیه نامناسب نیز بر خلق و خوی تأثیر می گذارد و باعث عصبانیت می شود. برای کاهش عصبانیت و پرخاشگری خود به تغذیه مناسب روی بیاورید.

نگران بودن

همچنین اضطراب باعث خشم و عصبانیت بی دلیل می شود. افرادی که اضطراب زیادی دارند اغلب نمی توانند احساسات درونی خود را کنترل کنند و قرار دادن آنها در موقعیت چالش برانگیز آنها را عصبانی می کند.

فعالیت بالا

برخی از افراد بسیار مشغول هستند و چندین کار را همزمان انجام می دهند. این افراد اگر برنامه ریزی درستی برای کار خود نداشته باشند زمان کافی برای خواب و استراحت ندارند و به مرور زمان دچار هوس باز، عصبی و افسرده می شوند.

اعتیاد به شبکه های اجتماعی

اعتیاد به شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام باعث می شود افراد به طور ناخودآگاه خود را با دیگران مقایسه کنند که می تواند منجر به استرس و عصبانیت، ناامیدی و افسردگی شود.

ترس و تنهایی

برخی افراد همه کارها را خودشان به دوش می کشند و مشکلات زندگی بر دوششان سنگینی می کند، بنابراین این افراد به مرور زمان خسته می شوند و دچار افسردگی یا عصبانیت و عصبانیت می شوند.

افسردگی

یکی دیگر از دلایل عصبانیت بی دلیل افسردگی است که در آن فرد مدام گریه می کند که منجر به اختلال در خواب و تغییرات خلقی می شود.

  افزایش قیمت بیت کوین / قیمت روزانه ارزهای دیجیتال

هورمون ها

تستوسترون باعث افزایش پرخاشگری در مردان می شود و عدم تعادل هورمونی در دوران سندرم پیش از قاعدگی باعث افزایش پرخاشگری در زنان در دوران قاعدگی می شود.

نداشتن قدرت برای نگفتن به دیگران

یکی از دلایل عصبانیت این است که در روابط خود با دیگران حد و مرز قائل نشدید و نمی توانید به دیگران نه بگویید. افرادی که نمی توانند به دیگران نه بگویند، تحت فشار هستند و احساس می کنند که دیگران از آنها سوء استفاده می کنند و در نتیجه عصبانی می شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید