علت فرونشست زمین در تهران مشخص شد

545476 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، فرشید ایلاتی گفت: بحث قشربندی یا همان ویلاسازی یکی از موضوعاتی است که شخص رئیس جمهور بر آن تاکید دارد و باید به سمت توسعه افقی شهرها برویم و مسکن در قالب ویلا بسازیم.

شرایط ساخت و فروش خانه های یک طبقه نهضت ملی مسکن

وی با اشاره به تجربه مسکن مهر گفت: متأسفانه در دولت قبل روند ساخت و ساز مسکن در کشور متوقف شد، دلیل آن رویکرد دولت بود که نخواست در بازار مسکن دخالت کند و نتیجه آن شد. تورم شدید در بخش مسکن و حرکت به سمت رکود تورمی در زندگی.» مردم تحت تأثیر قرار گرفتند.

وی با تاکید بر لزوم ساخت کلبه در طرح نهضت ملی مسکن گفت: در سطح کلان سیاست مسکن این موضوع مطرح شده اما هنوز به مرحله اجرا نرسیده است.

ایلاتی تاکید کرد: در سطح استان نیز مخالفت هایی در خصوص توسعه افقی مسکن وجود دارد اما باید بدانیم که ساخت مسکن ویلایی با الگوی ایرانی اسلامی سازگاری بیشتری دارد.

این کارشناس مسکن با اشاره به اینکه باید به موضوع مسکن از جنبه های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی نگاه کرد، تصریح کرد: با توجه به تراکم در تهران، بیشترین فرونشست زمین را در دنیا داریم، جمعیت و ساختمان های زیادی در سطح جهان داریم. یک منطقه کوچک بالا رفته ایم، این فرونشست زمین که باعث تخریب و تخریب بستر می شود و یکی از اثرات آن بر محیط زیست است.

ایلاتی اضافه کرد: به هر نحوی که بخواهیم بررسی کنیم که آیا توسعه افقی به نفع کشور است یا خیر، مقام معظم رهبری در سیاست های کلی نظام بر موضوع جمعیت تاکید دارند که می خواهیم جمعیت در کشور به نقطه پایداری برسد. و توسعه جمعیت؛ مطمئناً ساختن آپارتمان ما را به آنجا نمی رساند.

  اعتمادسازی به دولت با پرداخت یارانه به مردم

ایلاتی به مضرات ساخت و ساز مسکن اشاره کرد و گفت: ساخت و ساز و تراکم مسکن مغایر با توسعه الگوی ایرانی اسلامی است، یعنی اگر بخواهیم از خانواده و جمعیت حمایت کنیم باید به سمت توسعه افقی مسکن برویم.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید