علت انفجار جایگاه CNG یاسوج چه بود؟

575393 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، محسن جوهری رئیس انجمن صنفی CNG کشور گفت: متاسفانه صبح امروز شاهد آتش سوزی و انفجار در یکی از جایگاه های عرضه سوخت CNG در شهر یاسوج بودیم.

وی افزود: علت حادثه صبح امروز و انفجار در جایگاه CNG یاسوج بروز نقص فنی در خشک کن جایگاه بوده که آتش گرفته و آتش خشک کن به مخازن سرایت کرده و باعث انفجار در دستگاه خشک کن جایگاه شده است. ایستگاه.

جوهری خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه تلفات جانی نداشت، اما هشدار بود، بنابراین تاخیر در توجه به ایمنی جایگاه‌های CNG و خودروهای CNG که باعث بی‌تفاوتی دولت‌های مختلف شده است، جبران و جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: در بخش عرضه، حق الزحمه پرداختی به جایگاه ها در سال جاری و در سال های اخیر بسیار کمتر از ارقام کارشناسان است و این مشکل به دلیل مشکلات اقتصادی برای جایگاه داران در کاهش ضریب ایمنی جایگاه ها موثر است.

رئیس انجمن صنفی CNG کشور گفت: حدود 5 میلیون دستگاه خودروی CNG دوگانه سوز در کشور داریم که باک حدود یک میلیون از این خودروها منقضی شده است و نیاز به تعویض و تعویض مخازن جدید در این خودروها وجود دارد. خودروها همچنین به دلیل عدم وجود مکانیزم مناسب برای تست دوره ای باک خودروها یکی از مشکلاتی که در زمینه سوخت CNG وجود دارد فرسودگی مخازن خودروها است که انتظار می رفت در دولت سیزدهم برای رفع این مشکل چاره اندیشی شود.

وی ادامه داد: ایجاد ساز و کار مناسب برای نوسازی ایستگاه ها و مخازن فرسوده اتوبوس یک ضرورت برای افزایش ایمنی توزیع و استفاده از سوخت CNG در سبد سوخت حمل و نقل کشور است.

  درگذشت مهسا امینی را تسلیت عرض می نمایم

جوهری با اشاره به نقش مهم سوخت CNG در سبد سوخت حمل و نقل سبک کشور گفت: در حال حاضر روزانه 20 تا 25 میلیون متر مکعب سوخت CNG در کشور توزیع و مصرف می شود و این میزان مصرف CNG جایگزین 20 است. به 25 میلیون لیتر مصرف روزانه این بنزین است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید