علت از دست دادن هوشیاری در ورزشکاران چیست؟

558024 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، فرزاد اشرفی با تاکید بر از دست دادن هوشیاری ورزشکاران در حین انجام فعالیت های ورزشی می گوید: گاهی در اخبار می شنویم که ورزشکار در زمین ورزشی یا بلافاصله پس از پایان ورزش دچار از دست دادن هوشیاری می شود.

بیشتر بخوانید:

وی ادامه داد: حدود 3 تا 20 درصد از ورزشکاران جوان در حین تمرین دچار از دست دادن هوشیاری لحظه ای یا کوتاه مدت می شوند، لازم است بدانید که بیشتر این کاهش هوشیاری برای ورزشکار خطرناک نیست. اما قطعا نیاز به بررسی بیشتر است.

اشرفی افزود: اختلالات و از دست دادن هوشیاری که در حین تمرین رخ می دهد، اهمیت بیشتری نسبت به بعد از تمرین دارد.

وی مشکلات مغزی و قلبی را از مهم ترین عوامل کاهش هوشیاری برشمرد و گفت: افت فشار خون هنگام ورزش، اختلالات ریتم قلب، اختلالات دریچه قلب مانند دریچه میترال یا آئورت از جمله مشکلات قلبی است که می تواند باعث از دست دادن هوشیاری شود.

این متخصص مغز و اعصاب بر لزوم انجام آزمایش های قلبی مانند نوار قلب، اکوکاردیوگرام، مشکلات قلبی و دریچه ای و تست استرس در افرادی که در حین ورزش دچار کاهش هوشیاری می شوند، تاکید کرد.

یک اشراف زاده درباره مشکلات مغزی که می تواند باعث از دست دادن هوشیاری بیمار شود، می گوید: این موارد باعث اختلالات متابولیک و متابولیک در مغز می شود و منجر به از دست دادن هوشیاری می شود.

وی تشنج را یکی از این اختلالات عنوان کرد و افزود: در برخی موارد فرد مبتلا به صرع است و فعالیت بیش از حد باعث تسریع صرع در فرد می شود. بنابراین، پس از انجام الکتروانسفالوگرام، ممکن است تشنج های صرع در فردی که بیهوش است تشخیص داده شود.

  وزارت ورزش به استعفای صدری واکنش نشان داده است

اشرفی هیپوکسی ناشی از مشکلات ریوی را یکی دیگر از علل از دست دادن هوشیاری در حین ورزش عنوان می کند و می گوید: گاهی با کاهش اکسیژن، افزایش دی اکسید کربن خون یا کاهش سدیم خون، فرد دچار از دست دادن هوشیاری می شود. آگاهی.

وی دیابت را یکی دیگر از عوامل کاهش هوشیاری در حین ورزش می داند و می افزاید: گرمای زیاد نیز باعث کم آبی و از دست دادن هوشیاری می شود.

اشرفی تاکید کرد: بنابراین فردی که در حین تمرین دچار از دست دادن هوشیاری می شود باید با قلب و مغز معاینه شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه در برخی موارد ورزشکاران در حین تمرین هوشیاری خود را از دست می دهند و جان خود را از دست می دهند که احتمالاً به دلیل مشکلات مغزی یا قلبی است که باید بررسی شود اما برطرف نمی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید