علت آلرژی فصلی چیست؟

558400 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، کارشناسان پیش از این دریافته اند که بحران تغییرات آب و هوایی نقش بسزایی در طولانی شدن این فصل دارد و تا حدودی در افزایش حجم گرده ها نیز موثر است.

بیشتر بخوانید:

پروفسور ویلیام اندرو پس از انتشار مطالعه او در بهار گذشته در مجموعه مقالات آکادمی ملی گفت: “این ارتباط قوی بین فصل گرم شدن و گرده افشانی نمونه بارز اثرات تغییرات آب و هوا بر سلامت انسان در ایالات متحده است.” از علوم

طولانی شدن فصل آلرژیک و حجم گرده عمدتاً بر بیماری هایی مانند موکوزیت بینی، ورم ملتحمه و آسم تأثیر می گذارد. همچنین آسیب پذیرترین افراد کودکان، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند.

علاوه بر این، افزایش انتشار گازهای گلخانه ای می تواند علائم افراد مبتلا به آسم و بیماری های ریوی را بدتر کند.

به گفته سازمان غیرانتفاعی Climate Central، فشار فصل طولانی‌تر حساسیت و افزایش گرده، بیشترین بار را بر گروه‌های آسیب‌پذیر از جمله جوامع کم درآمد تحمیل می‌کند.

مطالعه دیگری ارتباط بین “افزایش دما و میزان دی اکسید کربن موجود در جو” و “تولید گرده” در هر گونه گیاهی را نشان داد.

البته، مطالعه 2021 اولین تحلیل روند گرده افشانی و تأثیر تغییرات آب و هوا در مقیاس قاره ای بود.

محققان دانشکده علوم زیستی دانشگاه یوتا داده‌های 60 مرکز رای‌گیری در ایالات متحده و کانادا را بین سال‌های 1990 تا 2018 جمع‌آوری کردند. این ایستگاه‌ها که توسط آژانس ملی آلرژی اداره می‌شوند، اطلاعات مربوط به گرده و قارچ‌های انگلی را جمع‌آوری می‌کنند.

  آقایان چرا قبل از صحبت با یک مشاور متخصص مشورت نمی کنید؟

به طور کلی، سطح گرده در طول دوره مطالعه 28 ساله 21 درصد افزایش یافت که بیشترین افزایش در تگزاس و غرب میانه بود. گرده درختان بیشتر از گیاهان کوچک است.

به گزارش ایندیپندنت، فصل گرده افشانی اکنون حدود سه هفته زودتر از اوایل دهه 1990 آغاز می شود. محققان بر این باورند که گرمایش زمین بر فنولوژی گیاه (تقویم داخلی گیاه که چرخه زندگی آن را تنظیم می کند) تأثیر می گذارد و فصل گرده افشانی را به جلو می برد.

کارشناسان در این مطالعه دریافتند که تغییرات آب و هوایی به تنهایی عامل نیمی از افزایش فصل گرده افشانی و حدود هشت درصد افزایش حجم گرده است.

منبع: نا ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید