علامت صورت که از مشکل کبدی خبر می دهد

552276 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، همه ما درباره کبد چیزهای زیادی شنیده ایم و بسیاری از مشکلات سلامتی افراد مربوط به این اندام مهم بدن است که به طور مستقیم یا غیرمستقیم سایر اعضای بدن را تحت تاثیر قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:

در این قسمت قصد داریم با شما در مورد کبد صحبت کنیم و علائم و نشانه هایی که نشان می دهد کبد شما بیش از حد سخت کار می کند و وضعیت خوبی ندارد را به شما بگوییم. پس با ما همراه باشید.

چین و چروک بین ابروها

چین و چروک بین ابروها می تواند به دلیل روند پیری یا ژنتیک باشد که دیر یا زود همه شما را تحت تاثیر قرار می دهد، اما در مورد کبد بیش از حد، این چین و چروک ها معمولا به صورت عمودی بین ابروها ظاهر می شوند. این بدان معنی است که کبد شما بیش از حد سخت کار می کند و یک مشکل جدی وجود دارد.

لکه های سبز یا قهوه ای

لکه های قهوه ای یا سبز تیره روی صورت فقط به دلیل آرایش زیاد یا افزایش سن یا حتی قرار گرفتن در معرض نور خورشید نیست. این علائم، به خصوص اگر در سمت راست صورت یا نزدیک شقیقه ها باشند، نشان دهنده مشکل کبدی است.

پوست چرب روی پیشانی

نوع پوست عامل دیگری است که معمولاً به ژنتیک یا سن نسبت می دهیم. با این حال، پوست بیش از حد خشک یا چرب می تواند نشان دهنده عدم تعادل در بدن باشد. زمانی که پوست پیشانی چرب است، ممکن است از اختلال عملکرد کبدی رنج ببرید.

  چند بار می توان از ماسک استفاده کرد؟

طاسی موضعی یا موهای خاکستری

در پاییز یا بهار، ریزش برخی از موهای شما طبیعی نیست. اما بسیاری از افراد بدون دلیل خاصی با این مشکل مواجه می شوند تا جایی که قسمتی از سرشان کچل می شود.

دانستن علت ایجاد کرم حلقوی شما بسیار مهم است. اگر فقط یک قسمت از موهای شما سفید شده است، حتما باید این مشکل را بررسی کنید، ممکن است مشکل کبدی باشد.

مشکلات بینایی

کبد مستقیماً بر جریان خون چشم تأثیر می گذارد. بنابراین اگر مشکلات بینایی دارید، ممکن است به دلیل بار بیش از حد کبد باشد. هنگامی که کبد به درستی کار نمی کند، چشم ها ممکن است تمرکز خود را از دست داده و مردمک ها سفید به نظر برسند.

التهاب لثه و گلو

بسیاری از افراد از لثه های ملتهب رنج می برند که به راحتی خونریزی می کنند، که بیشتر در هنگام مسواک زدن اتفاق می افتد.شاید مشکل شما کبد بیش فعال باشد.

شکل خاصی از مدفوع

علائمی که در مدفوع شما نشان می دهد که کبد شما بیش از حد سخت کار می کند عبارتند از:

بوی بسیار قوی و حالت چسبناک مدفوع که به دلیل سوء هاضمه یا مصرف غذاهای حاوی مخمر ایجاد می شود.
مدفوع بسیار خشک و سفت به دلیل یبوست و عملکرد نامتعادل کبد
اسهال
مدفوع خاکی یا رنگ پریده
مدفوع شناور به دلیل وجود چربی

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید