علائم یک بیماری جدی مردانه که مردان آن را جدی نمی گیرند

ممکن است فکر کنید کمردرد آزاردهنده، سوء هاضمه یا تکرر ادرار علائم جزئی هستند که نیازی به مراجعه به پزشک ندارند. اما دوباره فکر کن علائم سرطان معمولا مبهم هستند. به عنوان مثال، سرطان پروستات شایع ترین سرطان در مردان با کمترین علائم است.

توده غیر طبیعی

اگر اخیراً توده یا غده ای را درست زیر پوست خود احساس کرده اید، ممکن است نشانه سرطان باشد. توده ها معمولاً در سینه ها، بیضه ها، غدد لنفاوی و بافت های نرم مانند تاندون ها و رباط ها ظاهر می شوند. چه باید کرد؛ این برای این است که فوراً به پزشک خود اطلاع دهید، به خصوص اگر به تازگی آن را کشف کرده اید یا بزرگتر شده است.

ازمایش پزشکی

تغییرات در بیضه ها

اگر متوجه تغییراتی در اندازه بیضه خود شدید، مانند یک یا هر دو بیضه بزرگتر یا متورم یا سنگین، یا اگر توده ای پیدا کردید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید. سرطان بیضه در مردان جوان و میانسال بیشتر دیده می شود.

تغییر در عادت توالت کردن

اگر به طور ناگهانی مجبور شدید همیشه به توالت بروید یا هنگام رفتن دچار درد شدید، ممکن است سرطان مثانه یا پروستات داشته باشید. سایر علائمی که باید مراقب آنها بود؛ خون در ادرار یا مدفوع وجود دارد. تغییرات در عادات روده شما، مانند یبوست یا اسهال که از بین نمی روند، نیز مهم هستند.

تغییرات پوستی

اگر ساعت های طولانی کار می کنید یا سابقه آفتاب سوختگی تاول دار دارید، پوست خود را با دقت بیشتری بررسی کنید. آنچه شما فکر می کنید نشانه های کار در زیر نور خورشید است ممکن است در واقع سرطان پوست باشد. به دنبال خونریزی غیرمعمول، پوسته پوسته شدن یا زخم هایی باشید که بهبود نمی یابند. علائم دیگر شامل زگیل، خال یا کک و مک است که تغییر رنگ، اندازه یا شکل می دهد. اگر لکه عجیبی روی پوست خود دارید، به متخصص پوست مراجعه کنید.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

مشکلات پوستی

هضم ضعیف یا مشکل در بلع

احساس سوزش طولانی مدت در گلو یا قفسه سینه را نباید نادیده گرفت، حتی اگر غذای تند می خورید. فکر نکنید که هضم منظم یا اشکال در بلع نشانه پیری است. همه اینها می تواند نشانه سرطان مری، معده یا گلو باشد.

سرفه مداوم یا صدای خشن

اگر سرفه آزاردهنده ای دارید که بیش از سه هفته طول می کشد، این نشانه وجود مشکل است. چه سیگار بکشید یا نه، سرفه ای که از بین نمی رود و ادامه می یابد. ممکن است نشانه سرطان ریه باشد. خس خس مکرر، تنگی نفس یا سرفه خونی نیز از علائمی هستند که باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

تغییرات در دهان

اگر سیگار می کشید، پس باید به تغییرات دهان خود توجه زیادی داشته باشید. لکه های سفید روی دهان یا لکه های سفید روی زبان می توانند از عوامل پیش سرطانی باشند. در صورت عدم درمان، این نواحی می توانند به سرطان حفره دهان تبدیل شوند. زخم، خونریزی بی دلیل، سوزن سوزن شدن یا حساسیت در اطراف دهان مانند زبان، لب ها و گونه ها به این معنی است که شما باید معاینه شوید.

مشکلات حفره دهان

کاهش وزن بدون دلیل

اگر بدون تغییر رژیم غذایی یا عادات بدنی وزن کم می کنید، با پزشک خود تماس بگیرید، حتی اگر فکر می کنید این طبیعی است. کاهش وزن 2 کیلوگرمی یا بیشتر بدون دلیل مشخص ممکن است نشانه سرطان پانکراس، معده، مری یا ریه باشد.

خستگی مداوم

اگر آنقدر خسته هستید که نمی توانید با بچه هایتان بازی کنید و هر چقدر هم که استراحت می کنید مدام خسته هستید، از آن غافل نشوید. خستگی مداوم می تواند نشانه سرطان خون و همچنین برخی از سرطان های روده بزرگ و معده باشد.

  دراویش را برای پرداخت مطالبات بازیکنان به چالش بکشید

درد مداوم

کمردرد آزاردهنده، سردردهایی که از بین نمی روند، دردهای شکمی یا معده باید تحت نظر پزشک باشند. البته وجود یک یا چند مورد از این علائم به معنای ابتلا به سرطان نیست، اما در صورت مداوم بودن باید به پزشک مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید