علائم معده که نشان دهنده بیماری است

552245 خبر ناگهانی

در اینجا سه ​​علامت وجود دارد که می تواند در معده رخ دهد اما در واقع نشانه بیماری قلبی است:

بیشتر بخوانید:

1. دل درد می تواند به معنای سوزش سر دل باشد

بسیاری از ما با احساس سوزش در معده آشنا هستیم، احساس سوزش در قفسه سینه یا معده که گاهی با رفلاکس اسید همراه است. عوامل زیادی می توانند باعث سوزش معده شوند، مانند خوردن غذاهای چرب یا تند، خوابیدن در شرایط خاص و خوردن میان وعده که زمانی رخ می دهد که اسید موجود در دستگاه گوارش وارد مری شود. با این حال، زمانی که فرد مشکلات قلبی را تجربه می کند، احساس مشابهی ممکن است رخ دهد.

به گفته هاروارد هلث، جریان ناکافی خون به قلب می تواند منجر به درد قفسه سینه شود که شبیه به سوء هاضمه است. در واقع، “از بیش از هشت میلیون مراجعه سالانه به اورژانس، سوزش سر دل شدید بیش از نیمی از مواردی است که مشکلات واقعی قلبی نادیده گرفته می شود.” بنابراین چگونه می توانید تفاوت بین اسیدها و اسیدها را بدانید؟ انجمن قلب آمریکا توضیح می دهد که درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی “بیش از چند دقیقه طول می کشد یا ناپدید می شود و باز می گردد.” علاوه بر این، “ممکن است مانند فشار، فشار، پری یا درد ناراحت کننده باشد.”

تورم ممکن است با سلامت قلب مرتبط باشد

ممکن است به نظر برسد ورم معده بعد از پرخوری و نوشیدن الکل ظاهر می شود، اما در واقع می تواند نشانه ای از نارسایی قلبی باشد. نارسایی احتقانی قلب (CHF) می تواند باعث تجمع خون در قفسه سینه شود که سپس وارد معده می شود. این مجموعه از مایعات می تواند منجر به نفخ شود.

  نتایج تیم ملی بد بود، زندگی فوتبالی ما تحت تاثیر بازیکنان قرار گرفت

تورم معده زمانی که با علائم دیگر (از جمله خس خس سینه، تنگی نفس، تورم پاها یا ضربان قلب نامنظم) ظاهر می شود، ممکن است نشانه ای از نارسایی قلبی باشد. اگر تورم با علائم هشدار دهنده دیگر ظاهر شد و به تدریج بدتر شد، باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. حساسیت معده، تب، حرکات غیرمعمول روده یا ناتوانی در نوشیدن یا خوردن علائمی هستند که ممکن است به کمک متخصص نیاز داشته باشند.

یک رژیم غذایی سالم برای قلب می تواند به پیشگیری از گاستریت ناشی از مشکلات گوارشی و قلبی کمک کند. نوشیدن آب کافی می تواند کمک کننده باشد.

3- تشخیص مشکل معده از روی عارضه قلبی مشکل است

آیا مشکل قلبی، مسمومیت غذایی یا مشکل معده است؟ گاهی اوقات علائم ممکن است غیرقابل تشخیص به نظر برسند. تهوع و استفراغ ممکن است در طول حمله قلبی به دلیل کاهش عملکرد قلب و آزاد شدن متابولیت ها به دلیل جریان ناکافی خون رخ دهد.

علائم یک مشکل قلبی احتمالی ممکن است شامل، اما نه محدود به، ناراحتی قفسه سینه، حالت تهوع، سوزش سر دل، درد معده و سرگیجه باشد. از سوی دیگر، علائم یک مشکل گوارشی یا بیماری مرتبط با غذا، مانند مسمومیت غذایی، ممکن است مشابه باشد، زیرا می تواند منجر به حالت تهوع، استفراغ، اسهال و سوزش سر دل شود. برخی علائم می توانند به شما در تشخیص تفاوت کمک کنند: مشکلات قلبی، بر خلاف بیماری های ناشی از غذا، می تواند شامل سوزن سوزن شدن یا درد در قفسه سینه باشد که می تواند به بازوها، پاها یا گردن، فک و گلو گسترش یابد. در نهایت، شما همیشه باید با پزشک خود مشورت کنید یا در صورت داشتن علائم اضطرابی به دنبال کمک پزشکی باشید.

  بیمه تکمیلی جدید معلمان چقدر است؟

منبع: فرارو

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید