علائم ترومبوز هشدار و نگرانی برای سلامت پا

564101 خبر ناگهانی

درد ناگهانی؛ این بخشی از زندگی است و با افزایش سن بیشتر رایج می شوند. بیشتر اوقات، آنها فقط آزاردهنده هستند، اما می توانند نشانه یک بیماری جدی تر باشند و نیاز به مراقبت پزشکی دارند. احتمالاً می دانید که درد قفسه سینه مشکوک به حمله قلبی است. اما موارد ساده ای مانند پا درد می تواند حتی خطرناک تر باشد و باید توسط پزشک بررسی شود. در این قسمت از نمناک با ما همراه باشید تا ببینید چرا پا درد شدید است.

بیشتر بخوانید:

مراقب این وضعیت های پا باشید

در صورت احساس تورم، درد یا گرما در پاها که با قرمزی پوست همراه است، باید در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید. این وضعیت می تواند نشانه ای از ترومبوز ورید عمقی (DVT) یا لخته شدن خون در پا باشد که خطرناک یا حتی کشنده است.

چرا ترومبوز خطرناک است؟

لخته شدن خون در شریان های پاهای شما می تواند جریان خون را به قسمت های مختلف بدن مسدود کند. این لخته می تواند به ریه ها یا مغز برود و باعث آمبولی ریه و سکته شود. لخته شدن خون بسیار خطرناک است، حتی در برخی موارد کشنده است.

عوامل خطر برای ترومبوز

کارشناسان می گویند که اگر هر یک از آنها در مورد شما اعمال می شود و در پاهای خود احساس تورم، درد یا گرما می کنید، باید فوراً به پزشک مراجعه کنید:

شما در 90 روز گذشته سفر کرده اید. این بدان معناست که شما یک پرواز یا رانندگی طولانی داشته اید.
شما متحمل صدمات متوسط ​​تا شدید مانند افتادن، کبودی یا شکستگی استخوان شده اید.
شما اخیراً تحت عمل جراحی قرار گرفته اید.
شما از داروهای ضد بارداری هورمونی استفاده می کنید.
شما اخیرا سرطان داشتید.
درد قفسه سینه، تنگی نفس، غش یا سرفه خونی دارید.

  زمان برگزاری سوپرجام فوتبال ایران مشخص شد

چگونه از ترومبوز جلوگیری کنیم؟

بهترین راه برای جلوگیری از این مشکل؛ ورزش منظم باعث کنترل افزایش وزن و چاقی، ترک سیگار، حفظ فشار خون و کلسترول در محدوده سالم و اجتناب از نشستن طولانی مدت می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید