علائم بیماری های پوستی مشکل ساز و ریوی

552644 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز. علائمی مانند خس خس سینه، سرفه و تنگی نفس؛ اما افراد کمی هستند که می توانند این مشکلات ریوی و علائم پوستی را تشخیص دهند که در این قسمت به آنها خواهیم پرداخت.

بیشتر بخوانید:

جوش بنفش مایل به قرمز

علائم پوستی وجود دارد که نشان دهنده مشکلات ریوی است. مشکلاتی که به دلیل التهاب ناشناخته در ریه ها رخ می دهد. این بیماری در اثر تجمع سلول‌های التهابی کوچک در بخشی از بدن ایجاد می‌شود که به سمت ریه‌ها و غدد لنفاوی حرکت می‌کنند و می‌توانند چشم‌ها، پوست، قلب و سایر قسمت‌های بدن را تحت تأثیر قرار دهند و در صورت عدم درمان، گاهی اوقات باعث فیبروز می‌شوند. زخم ریه یا بافت ریه.

افراد مبتلا به این عارضه متوجه جوش‌های بنفش مایل به قرمز روی پوست خود می‌شوند که معمولاً روی مچ پا و ساق پا ظاهر می‌شوند و باعث سوزش در بینی، گونه‌ها و گوش‌ها و لکه‌هایی خواهند شد. تیره یا روشن روی پوست در نزدیکی زخم یا نزدیک خالکوبی ظاهر می شود.

جوش به شدت در حال رشد

سرطان ریه اغلب علائمی ندارد مگر اینکه پیشرفته باشد. در این صورت باید علائم پوستی که ممکن است نشان دهنده گسترش سرطان باشد را در نظر داشته باشید. آکنه‌هایی که به سرعت رشد می‌کنند و غیرعادی هستند، به‌ویژه خونریزی‌هایی که در سر، گردن و قسمت بالایی بدن رخ می‌دهد و می‌تواند نشانه‌ای از مشکلات ریوی باشد که در موارد نادری از این آکنه‌ها رخ می‌دهد.

قرمزی پوست همراه با خارش

در برخی موارد، یک بیماری نادر می تواند منجر به قرمزی، تورم و التهاب پوست شود که با سرطان و سرطان ریه مرتبط است. بیماری ریوی در این شرایط ممکن است در برخی افراد رخ داده باشد که علائم آن شامل حساسیت و قرمزی دردناک پوست است که با قرار گرفتن در معرض نور خورشید تشدید می شود. پلک بالایی نیز ممکن است متورم شود.

  مذاکره با اسماعیلی شایعه است/ باید به دنبال جایگزین باشیم

کبودی پوست

اگر پوست شما به راحتی آبی می شود، این ممکن است نشانه مشکلات عمده ای مانند لخته شدن خون در ریه ها یا بیماری های خونی باشد. همچنین نشانه ای از سندرم کوشینگ است که در آن سلول های سرطانی باعث می شوند غدد درون ریز کورتیزول بیش از حد تولید کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید