علائم آلزایمر که ربطی به حافظه ندارند

535230 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، میانگین سن ابتلا به آلزایمر معمولا اواخر دهه 1970 است که علائم این بیماری به تدریج ظاهر می شود. افرادی هستند که علائم آلزایمر را در سنین پایین تری بروز می دهند. برآوردها نشان می دهد که در بسیاری از کشورهای بزرگ، نزدیک به 200000 نفر در حال حاضر آلزایمر دارند، اما مطمئناً علائم مشابه هر بیماری دیگری را دارند که می توان آن را تشخیص داد و تا حدودی از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید:

1 دزدی و سایر جرایم

تغییر رفتار در هر سنی نگران‌کننده است، اما انجام فعالیت‌های غیرقانونی خطرناک‌تر از علائم دیگر است و گاهی اوقات می‌تواند با اختلالات مغزی مرتبط با افزایش سن همراه باشد و گاهی اوقات می‌تواند افراد جوان‌تر بین ۴۵ تا ۶۵ سال را تحت تاثیر قرار دهد. یعنی فرد با انجام چنین اقداماتی نشان می دهد که قدرت تصمیم گیری او کم شده است.

2. سقوط مداوم

این مطالعه بر روی 125 نفر از این افراد انجام شد و از آنها خواسته شد تا سقوط خود را در مدت 8 ماه اندازه گیری کنند. زمانی که اسکن مغزی این افراد گرفته شد، ارتباطی بین زمین خوردن و بیماری آلزایمر یافت شد. پس اگر این بزرگسالان بیش از حد زمین خوردند، بهتر است از نظر ذهن و مغز آزمایش شوند.

3. مصرف نادرست غذا

قبل از بیماری آلزایمر، بیماران تمایل به خوردن مقدار زیادی غذا، اغلب بیش از 500 کالری در روز دارند و همچنین تمایل به کاهش وزن دارند. این تغییرات ناهمگون معمولا یکی از علائم بیماری آلزایمر است که علت آن هنوز ناشناخته است. البته تا حدودی می توان حدس زد که این تغییر در سیگنال های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر است که باعث می شود فرد نتواند تصمیمی مشابه یک انسان عادی بگیرد.

  حراج 4.78 میلیون بشکه نفت در ژاپن / هماهنگی توکیو با آژانس بین المللی انرژی برای کاهش قیمت نفت

4. ناتوانی در تشخیص طعنه

این می تواند یکی از علائم بیماری آلزایمر باشد، اگر مردم دیگر نتوانند هیچ کنایه ای را حتی به وضوح تشخیص دهند یا هر شوخی را جدی بگیرند.

5. افسردگی

اگر افرادی در طول زندگی خود هرگز افسردگی نداشته اند، اما در سنین بالا و بعد از 50 سالگی به طور ناگهانی دچار افسردگی می شوند، ممکن است این یکی از اولین نشانه های آلزایمر باشد. موارد فوق مستعد ابتلا به آلزایمر یا عقب ماندگی ذهنی هستند، اما می توانند از علائم شایع این بیماری باشند، بنابراین اگر شما و اطرافیانتان در سنین بالا بدون سابقه قبلی افسردگی آلزایمر هستند، باید به هر طریقی وضعیت او را بررسی کنید.

6. فراموشی در مورد ارائه اشیاء

هنوز فراموش کرده اید که کلیدهای خود را کجا گذاشته اید؟ فکر می کنید این فراموشی مشکلات زیادی برای شما ایجاد کرده است؟ حتی ممکن است فراموش کنید که کلید برای چیست یا ظروف کثیف باید در کجا قرار گیرند. اگر چنین است، ممکن است علائم اولیه بیماری آلزایمر را تجربه کنید.

7. دور از تمرکز مراقب باشید

بیماری آلزایمر تغییر در عملکرد اجرایی و ذهنی مغز است که به معنای ناتوانی در به خاطر سپردن حقایق، کاهش سطح حافظه و اطلاعات مهم است که باعث می شود فرد دیگر قدرت تصمیم گیری را نداشته باشد. در این حالت، تمرکز مغز از بین می رود. حتی می توان به یک مکان خیره شد، اما روی جسم تمرکز نکرد.

گاهی اوقات این علائم به سادگی نشان می دهد که ممکن است فرد در معرض بیماری آلزایمر قرار داشته باشد اما آلزایمر نداشته باشد. خوشبختانه با بررسی این علائم می توانید تا حدودی از پیشرفت یا پیشرفت این بیماری جلوگیری کنید.

  هواشناسی ایران / افزایش بارندگی در شمال شرق کشور

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید