علائمی که نشان دهنده تجمع سموم در بدن است

554336 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، زندگی روزمره و محیط اطراف ما به دلایل زیادی مملو از انواع سموم است، می توانیم با پرسش در مورد علائم، اثر این سموم را بر بدن خود کاهش دهیم، گاهی اوقات احساس خوبی ندارید، اما شما نمی توانید علائم و پزشک شما به شما خواهد گفت که همه چیز طبیعی است.در این موارد ممکن است بدن شما سموم زیادی داشته باشد.

این سم مضر است و می تواند به بدن شما آسیب برساند. خوشبختانه اگر بدن خود را سم زدایی کنید، این علائم کاهش یافته و یا حتی از بین خواهند رفت.

بیشتر بخوانید:

علائم و نشانه های اصلی تجمع سموم در بدن

علائمی وجود دارد که نشان می دهد سموم زیادی در بدن شما جمع شده است:

1 خستگی مداوم:

اگر در طول روز همیشه خسته هستید و در خواب راحت در شب مشکل دارید، به این دلیل است که بدن شما برای دفع سموم باید سخت کار کند. در این موارد، احساس خستگی بسیار رایج است.

دلیل دیگر ممکن است اختلالات هورمونی باشد که می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در سیستم ایمنی شما شود. بنابراین نوشیدن قهوه نه تنها کمکی نمی کند، بلکه می تواند مشکل را بدتر کند.

2. حساس به بوهای مختلف:

اگر واکنش شدیدی به بوهای مختلف دارید، ممکن است به دلیل وجود مقدار بیش از حد سموم در بدن باشد. واکنش های حاصل ممکن است سردرد و حالت تهوع باشد.

3. آکنه:

سموم و باکتری ها می توانند سموم زیادی در بدن ما تولید کنند که می توانند وارد جریان خون شوند. بدن ما مطمئناً می تواند بسیاری از آنها را از بین ببرد، اما گاهی اوقات وقتی ترشحات مسدود می شود، برخی از این سموم از طریق پوست ما خارج می شوند، بنابراین پوستی خشن و پر از آکنه داریم.

  کشف جسد سالم 800 میلیون زن / کشف این جسد شوک بزرگی در جامعه علمی جهان ایجاد کرد.

در عین حال، کمبود ریزمغذی ها، استرس ذهنی، رژیم غذایی سرشار از چربی و کربوهیدرات نیز می تواند منجر به آکنه شود. بنابراین رعایت بهداشت فردی و نظافت داخل و خارج بدن ضروری است.

4. بوی بد دهان:

برخی از افراد حتی پس از مسواک زدن هر روز و هر شب نمی توانند از شر بوی بد دهان خلاص شوند. باکتری های موجود در دهان نشان می دهد که شما سموم زیادی در بدن خود دارید و کبد و روده شما برای دفع این سموم با مشکل مواجه هستند.

5- یبوست:

روده ها هر روز سموم و مواد زائد را از بدن ما دفع می کنند. اگر یبوست دارید، سموم جمع می‌شوند و دوباره جذب جریان خون می‌شوند و بدن را سمی‌تر می‌کنند. یبوست می تواند منجر به بسیاری از بیماری ها مانند ناراحتی معده، سردرد و خستگی شود.

6- بی خوابی:

اگر بدن شما مملو از سموم باشد، تولید سطح کورتیزول از تعادل خارج می شود. کورتیزول هورمونی است که به بدن کمک می کند تا با استرس مقابله کند. اگر این هورمون تعادل نداشته باشد، ممکن است در شب بسیار پرانرژی باشید و به سختی به خواب بروید. به همین دلیل خوابیدن به موقع و از ۷ تا ۹ ساعت در روز بسیار مهم و ضروری است.

7. خارش پوست:

اگر اندام های بدن ما نتوانند از شر تمام سموم خلاص شوند، پوست آنها را از طریق عرق دفع می کند. در واقع منافذ پوست با سموم مسدود می شود که منجر به واکنش های آلرژیک مانند خارش می شود. محرک های خارجی، سبک زندگی نامنظم، استرس و اختلالات غدد درون ریز این توانایی های پوست را کاهش داده و منجر به خارش می شود.

  ترامپ دیگر مانند گذشته محبوبیتی ندارد

8. درد عضلانی:

اگر از درد عضلانی رنج می برید و مثل قبل کار نمی کند، تجمع سموم می تواند باعث درد در عضلات و مفاصل شود.

9. افزایش وزن ناپایدار:

با وجود اینکه هر روز ورزش می کنید، غذاهای کم کالری می خورید، باز هم چاق می شوید. این ممکن است به دلیل تجمع سموم باشد. بسیاری از سموم چربی دوست هستند، بنابراین می توانند به عنوان چربی در بدن ذخیره شوند.

دلیل دیگر ممکن است مشکل هورمونی باشد. عملکرد هورمون های ما می تواند به شدت تحت تاثیر سموم خارج از بدن قرار گیرد. هر دوی این دلایل در بخش سلامت مرطوب ذکر شده است، بنابراین شما هرگز نمی توانید به راحتی وزن کم کنید.

روش های سم زدایی:

1 بدن خود را هیدراته نگه دارید:

نوشیدن آب کافی یک راه طبیعی و پایدار برای سم زدایی بدن است. آب مواد شیمیایی موجود در بدن را فشرده و آزاد می کند و همچنین می تواند آن را هیدراته نگه دارد.

2. از رژیم غذایی سرشار از فیبر پیروی کنید:

غذاهای غنی از فیبر با بهبود عملکرد سیستم گوارش شما به رفع یبوست کمک می کند. فیبر همچنین به هضم غذا و سم زدایی بدن کمک می کند.

3- مدیریت استرس:

استرس می تواند سطح سموم را افزایش داده و توانایی کبد در دفع سموم را کاهش دهد. توصیه می شود برای آرام شدن و تقویت سیستم ایمنی، یوگا را امتحان کنید.

4. غذاهای ارگانیک بخورید:

انتخاب غذاهای ارگانیک باعث کاهش آفت کش هایی می شود که برای سود تجاری استفاده می شوند. سبزیجات سبز و بیشتر میوه ها می توانند هضم و سم زدایی را تحریک کنند.

  کسب مدال ملی جشنواره مردم سالاری ایران توسط بانک سپه

5. ورزش:

ورزش های مختلفی مانند شنا یا حتی پیاده روی حداقل یک ساعت در روز می تواند گردش خون شمتا را حفظ کرده و به عنوان یک سم زدایی عالی عمل کند. به طور کلی، ورزش منظم به حفظ سلامت بدن و عاری از سموم کمک می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید