عصبانیت کودکان از تلویزیون/ چرا مسئولان به برنامه های کودک علاقه ای ندارند؟

562453 خبر ناگهانی

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز، تلویزیون یکی از مهم ترین رسانه هایی است که می تواند تاثیرات زیادی بر روی کودکان داشته باشد و با توجه به حساسیت سنی کودکان، تحقیقات ویژه در زمینه ساخت برنامه های کودک باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد. متأسفانه آنچه این روزها شاهد آن هستیم حکایت از مشکل دیگری دارد زیرا برخی از برنامه هایی که از تلویزیون پخش می شود جذابیت و کیفیت کافی ندارند و نمی توانند کودکان را در تلویزیون نشان دهند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم دلیل آن را از افرادی که سال های زیادی از عمر خود را در حوزه کودک و نوجوان سپری کرده اند جویا شویم.

وی افزود: نمی‌توان گفت که همه برنامه‌های تولید شده در حوزه کودک و نوجوان ضعیف است، زیرا بسیاری از برنامه‌های این حوزه تولیدی نیز بسیار موفق هستند، اما مشکل این است که بودجه‌ای که برای این حوزه کودک و نوجوان در نظر گرفته شده است. نوجوانان بسیار کوچک و ناچیز است.

وی ادامه داد: متاسفانه تمرکز و توجه از برنامه های کودک حذف شده است. به نظر من، ادغام برنامه های کودک در یک شبکه می تواند ما را به استانداردهای جهانی نزدیک کند. حتی در شبکه های معروف دنیا هم می بینیم که برنامه های کودک در یک شبکه جمع می شود و این بسیار مفید است زیرا به مخاطبان ما این امکان را می دهد که بدانند چه ساعتی باید برنامه مناسب را در شبکه خودشان ببینند.

مدیران علاقه ای به کودکان ندارند

فاطمه امینی یکی دیگر از مجریان کودک و نوجوان در گفت و گو با خبرنگار ایسکانیوز گفت: یکی از دلایلی که می توان به آن اشاره کرد این است که مدیران ما به کودکان و نوجوانان توجه نمی کنند و شاید به دلیل شناخت کافی از کودکان و نوجوانان. و هیچ مشکلی ندارند و فقط با متن ضعیف کار تولید می کنند که چیز خاصی از آن استخراج نمی شود. متاسفانه برخی از برنامه نویسان ما تصور محدودی از کودک دارند و رحم او را نمی شناسند.

  وام مسکن افزایش یافت

وی ادامه داد: قدرت انتخاب کودکان برای یافتن فیلم مورد نظرشان افزایش یافته است. آنها گزینه های مشاهده بی شماری دارند، از صفحات وب گرفته تا سی دی، فیلم های پر از لعاب خارجی، و بنابراین به هر برنامه ای توجه نمی کنند.

امینی گفت: ما در گذشته چاره ای نداشتیم. ما در مجموع دو یا سه تور داشتیم و هر چه از این دو تور می دیدیم دوست داشتیم، اما الان فضا فرق کرده است. کودکان حق انتخاب بیشتری دارند و سعی می کنند از بین آنها بهترین گزینه را انتخاب کنند.

کار کودک به یک فیلمنامه خوب نیاز دارد

رضا فیاضی بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون نیز در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز گفت: کار در حوزه کودک نیازمند یک فیلمنامه خوب است چرا که با توجه به اهمیت این حوزه نمی توان همه چیز را برای آن ساخت. “

وی ادامه داد: کار تولیدی کودک باید با خلاقیت، تخیل و موسیقی همراه باشد تا رویای کودک نسبت به این اثر تولیدی حفظ شود اما متاسفانه در جلوه های تولیدی شاهد چنین چیزی نیستیم.

بازیگر سریال تا تا تا در ادامه افزود: باید به تاثیرات ماندگاری که در این زمینه وجود دارد توجه کرد و دلیل ماندگاری آنها را پیدا کرد. سال هنوز محبوب است و مردم آن را دوست دارند.

فیاضی گفت: در زمینه تصویر کارهای زیادی انجام دادم اما هیچ کدام به اندازه داستان ها پوشش داده نشد و بعد از گذشت این همه سال هنوز مردم من را با نام آقای جمالی در سریال زی زی می شناسند. گولو.”

  ستاره آهنگ با دوستان قدیمی شما + عکس

بودجه کافی برای برنامه های ساختمانی برای کودکان و نوجوانان اختصاص داده نشده است

حمید گلی بازیگر گروه کودک و نوجوان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی ایسکانیوز در خصوص علت ضعف برنامه های کودک در سینما و تلویزیون گفت: وجود داشت; تغییرات در بحث آموزش و پرورش به همان سرعتی که در نمایش کودکان رخ داد تغییر کرد.

وی افزود: موضوع دیگری که در این بین باید به آن توجه شود، اپیدمی کرون است که حدود دو سال است با آن دست و پنجه نرم می کنیم که کل دنیا را متحول کرده و این تغییرات هم می تواند مثبت و هم منفی باشد. اما متأسفانه با وجود این اتفاقات تلویزیون ما در این زمینه متوقف یا سقوط کرد و فرزندان ما به نوعی برای رسانه های کشورمان ناشناخته شدند.

این نقطه ضعفی است که از گذشته شروع شده و تا امروز ادامه دارد و دلیل آن این است که ما همیشه دیرتر از آنچه در دنیا رخ داده عمل کرده ایم، اما اشتباه نکنید، بحث این نیست که همه چیز در دنیا انجام شده است. گلی گفت: ما هم باید همین کار را بکنیم. بحث این است که دانش و تجربه کشورهای دیگر را به کشورمان بیاوریم و با فرهنگ و فضای اجتماعی کشورمان هماهنگ کنیم و در تلویزیون، سینما، کتاب، شعر و … موسیقی.، و هر چه می توانید. با بچه ها ارتباط برقرار کنید، بیایید برویم داخل.

به گزارش ایسکانیوز، به نظر می رسد اظهارات فعالان حوزه کودک مبنی بر عدم توجه کافی مسئولان به برنامه های کودک و نتیجه آن ضعف است که متاسفانه در این بخش شاهد آن هستیم، اما امیدواریم با توجه به اهمیت نقش کودک در آینده بازی های زمین در این بخش باید در اسرع وقت حذف شوند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید