عروس شیرازی به سادگی مجبور به سقط جنین شد

در صورتی که شخص یا اشخاصی برخلاف میل او زن را سقط کرده باشند و در نتیجه این رفتار توانایی باردار شدن زن از بین برود، مرتکبین مسئول هستند.

سیمین تنها یادگار خانواده ای است که در اوایل جنگ هرمشهر به شهادت رسید، پدر شوهرم دانشش را تمام کرده بود و این طفل معصوم را به عنوان دختر خودش از هورمشهر به شیراز آورده بود. دختری بسیار متواضع و متواضع که علیرغم مشکلات فراوان با اراده و پشتکار مثال زدنی خود توانست تحصیلات عالی مهندسی را به پایان برساند.

مصطفی داماد خانواده ای که سیمین را به عنوان فرزند بزرگ کرده اند با اشاره به ماجرای تلخی که چند سال پیش برای سیمین رخ داد، به نقل از ماجرای این دختر معصوم اشاره کرد.

داستان از آنجا شروع می شود که سیمین چند سال پیش به خواستگار سرسخت و حریص خود واکنش مثبت نشان می دهد. چند ماه پس از شروع زندگی مشترک، اعضای خانواده متوجه تغییر رفتار سیمین شدند، دختری سرزنده که با وجود از دست دادن تمام خانواده اش، نحوه برخورد با مشکلات زندگی با خانواده همسر مصطفی را از یک مهندس فعال و فول آموخت. او با انگیزه و انرژی تبدیل به زنی افسرده و بی انگیزه شده بود.

مصطفی در ادامه ماجرای سیمین گفت: یک سال و چند ماه از ازدواج سیمین می گذرد، یک روز پدر شوهرم به من زنگ زد و گفت: من همیشه حکم پسری دارم که امروز ندارم، امروز می خواهم باشم. برادر سیمین و در هر صورت طلاقش بده و این نامرد رو بگیر بی دلیل رفتم پیش شوهر سیمین که انگار منتظر بود و از خدا میخواست بدون کوچکترین اعتراضی قبول کرد سیمین به جای پرداخت مهریه طلاق بگیره *

  نمک بخوریم یا نه؟

بعد از چند سال ازدواج مجدد سیمین جنایتی را فاش می کند که دلیل اصلی طلاق او از همسر سابقش است…

سیمین در حالی که اشک در چشمانش حلقه زده بود گفت: چند ماه بعد از ازدواج متوجه شدم باردار هستم. به محض دیدن کیسه آزمایشگاه، فنجان قهوه را به صورتم پرت کرد و با مشت و لگد شروع به کتک زدنم کرد. گفت: انقدر کتک میزنم که بچه سقط کنه!!

تا اینکه یک روز به سرکار زنگ زد و گفت برایش اتفاقی افتاده و شب دیر به خانه می آید، هرج و مرج به سراغم آمد، من خودم درگیر کارهای خانه بودم که متوجه گذر زمان نشوم، نمی دانم شب که خوابم برد، یادم نیست چه ساعتی احساس کردم عده ای روی تخت در اتاق خواب ایستاده اند، به محض اینکه چشمانم را باز کردم شوهر و دو خواهرم و پیرزنی غریبه دست و پاهایم را گرفته بود و… .

هق هق دیگر سیمین را از حرف زدن باز نمی داشت و ادامه این ماجرای تلخ را مصطفی و همسرش می گفتند که عصر همان روز شوهر سیمین با کمک خواهران و پیرزن دست و پای سیمین را به تخت بست. و به زور جنینش را بیرون آورد.بیچاره چندین هفته خونریزی داشت و درد داشت و قول میدم افسرده ام و بالاخره موضوع را با بابا حاجی در میان میگذارم و از مرد نامرد طلاق میخواهم…

سیمین در حالی که با یکی از پسران خانواده که چند ماه پیش در دوران ازدواج قبلی خود بود ازدواج کرد و چند روز پیش به متخصص زنان مراجعه کرد، متوجه شد که اتفاقات آن شب باعث شده توانایی باردار شدنش را از دست بدهد.

  نکاتی برای اطمینان از سلامت گوش

مطابق ماده 622 قانون مجازات اسلامی هر کس عمداً با ضرب و شتم یا آزار زن باردار موجب سقط جنین شود علاوه بر پرداخت جیره یا کیسه به یک سال حبس محکوم می شود و به سه سال محکوم می شود. اما چالش اصلی این است که این افراد مسئول مشکل ناتوانی سیمین در باردار شدن هستند؟

در فقه و قانون مجازات قاعده ای به نام علیت وجود دارد به این معنا که اگر شخص یا اشخاصی به طور غیرمستقیم مرتکب جرمی شوند به عنوان مرتکب مسئول هستند، میوه باعث از بین رفتن باروری سیمین شده است، بنابراین طبق این قاعده باید مرتکب جرم طبق ماده. 706 و 526 قانون مجازات اسلامی و مستحق مجازات و پرداخت آرش * هستند.

با این اطلاعات شکایتی برای سیمین آماده می شود تا زمینه شکایت و رسیدگی به این رفتار وحشیانه را فراهم کند. طبق اسناد موجود از جمله گواهی آزمایشگاه، مجازات شدید این افراد، مدرک پزشکی مبنی بر اینکه سیمین چندین هفته به دلیل خونریزی تحت نظر او بوده و در نهایت گواهی عدم بارداری سیمین خواهد بود.

شرح:

طلاق توافقی: زوجین در صورت توافق طلاق باید حقوق مالی زوجه (جهیزیه، نفقه، ضرب المثل، مهریه و …) و در صورت داشتن فرزندان صغیر، نحوه شناخت فرزند و … را تعیین کنند. . گاهی زن به جای طلاق، مهریه خود را به مرد می پردازد که تنظیم این پروتکل و توافقنامه موضوعی حساس و دارای تبعات حقوقی متعددی است که برای تنظیم آن باید با وکیل مشورت کرد.

ماده 449 قانون مجازات اسلامی ارش را عملی غیر معین تعریف کرده است که مقدار آن در شرع تعیین نشده است و در عمل میزان ارش را پزشکی قانونی تعیین می کند.

  چگونه می توان اجساد دانشگاه را اهدا کرد / تکلیف اجساد اهدایی چه می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید