عربستان سعودی قصد دارد 60 پهپاد پیشرفته از ترکیه خریداری کند

562172 خبر ناگهانی

به گزارش روزنامه بین المللی ایسکانیوز، یکی از روزنامه های ترکیه در شماره امروز (دوشنبه 11 اردیبهشت) خود از تمایل عربستان سعودی برای خرید 60 پهپاد مدرن از آنکارا در چارچوب همکاری های دو کشور در صنعت دفاعی و افق های توسعه ای خبر داد. برای همکاری دوجانبه در این بخش. ، به اطلاع می رساند.

ادامه مطلب

به گفته منابع آگاه، پس از سفر اخیر رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه به عربستان سعودی، هر دو کشور نیاز به یکدیگر را در منطقه احساس کردند و این امری است که مستقیما آنها را مجبور به این کار کرده است. صفحه جدیدی است زیرا دو کشور مشکلات سیاسی، نظامی و اقتصادی دارند و همکاری بین آنها روابط آنها را تقویت می کند.

به گفته این منابع، «توسعه منطقه‌ای و بین‌المللی خسارات دو کشور را افزایش داده است و برای کاهش این خسارات، همکاری، حل اختلاف و آرام کردن اوضاع بین دو کشور در پرونده سوریه و لیبی و همچنین حضور ترکیه در قطر وجود دارد. و برادران مسلمان “این ضروری است.”

به گفته این منابع، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا علیه ترکیه و عربستان سعودی کار می کند و برای مقابله با این امر، دو کشور با یکدیگر همکاری و همکاری می کنند، به ویژه آمریکا با پرونده های قضایی، جنگ یمن و تولید نفت. عربستان را تحت فشار قرار می دهد. این فشار با جنگ روسیه و اوکراین تشدید شده است و آمریکا تقریباً دیگر از عربستان سعودی در یمن حمایت نمی کند و از سیستم های دفاعی خود به عنوان کارت باج خواهی علیه عربستان استفاده می کند.

  قیمت داروها به زودی افزایش می یابد

در چنین شرایطی، عربستان سعودی نیاز به توسعه همکاری مشترک با ترکیه در زمینه صنایع دفاعی و استفاده از پهپادهای پیشرفته در آنکارا را احساس می کند. در این راستا عربستان سعودی خواهان خرید 20 فروند پهپاد پیشرفته در کوتاه مدت و 40 فروند در بلند مدت از ترکیه و توسعه همکاری در صنعت دفاعی بین دو کشور است.

رئیس جمهور ترکیه پنجشنبه گذشته در یک سفر دو روزه وارد عربستان سعودی شد و در رأس آن یک هیئت بلندپایه رسمی با مقامات ارشد سعودی از جمله سلمان بن عبدالعزیز شاه و ولیعهد محمد بن سلمان دیدار کرد.

سفر رئیس جمهور ترکیه به عربستان در حالی انجام شد که گزارش های رسانه ها با اشاره به پایان محاکمه عاملان ترور جمال هشتقچی در ترکیه، تلاش های آنکارا برای بهبود روابط با ریاض را تشدید کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید