عراق می خواهد نتایج تحقیقات درباره قتل شهیدان سلیمانی و المهندس را فاش کند

565284 خبر ناگهانی

احمد الموسوی، عضو کمیته پارلمانی عراق، گفت: مصطفی القدیمی موظف است نتایج تحقیقات ترور مهدی المهندس، معاون بسیج مردمی و سرلشکر حاج قاسم را ارسال کند. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری العهد، در مورد دفاع و امنیت. سلیمانی موافق است.

احمد الموسوی از مصطفی القاظمی، نخست وزیر عراق خواست تا نتایج تحقیقات ترور «فرماندهان پیروزی» و همرزمانشان را فاش کند و تأکید کرد که تأخیر در افشای نتایج «تعجب آور» است.

بیشتر بخوانید:

وی گفت: ضروری است که عاملان ترور فرماندهان پیروز شناسایی شوند و نتایج به سرعت به پارلمان عراق ارائه شود.

سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، معاون سازمان الحشد الشعبی عراق به همراه هشت همرزم خود روز جمعه در مسیر فرودگاه بغداد. 4 دسامبر 1998، در یک حمله تروریستی به کاخ سفید به دستور مستقیم دونالد، رئیس جمهور ترامپ با شلیک موشک از هواپیماهای بدون سرنشین ارتش آمریکا کشته شد.

ترور سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی، فرمانده وقت سپاه قدس ایران، یکی از هولناک ترین جنایاتی بود که رئیس جمهور سابق آمریکا مستقیماً علیه قهرمان ملی ایران و منطقه در مبارزه با تروریسم مرتکب شد.

بر اثر این حمله تروریستی در کاخ سفید، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه 18 دی ماه چندین موشک بالستیک به سمت پایگاه آمریکایی عین الاسد در استان الانبار عراق شلیک کرد.

این جنایت فجیع شهیدان سلیمانی و المهندس آمریکا، نمایندگان منتخب عراق در پارلمان عراق را بر آن داشت تا با اخراج نیروهای خارجی از کشورشان موافقت کنند تا مرحله دیگری از مبارزه مردم عراق علیه اشغالگری آمریکا آغاز شود.

  همدان زیر چرخ پراید له شد + عکس بدنه

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید