عراق از آمریکا و فرانسه تسلیحات مدرن خریداری می کند

550545 خبر ناگهانی

به گزارش گروه بین الملل ایسکانیوز، وزارت دفاع عراق امروز (یکشنبه) از امضای قراردادهای تسلیحاتی با آمریکا و فرانسه با هدف گسترش قدرت توپخانه ای نیروهای مسلح عراق خبر داد.

سرتیپ عبدالارداوی، فرمانده یگان توپخانه وزارت دفاع عراق به WAA گفت که دولت بغداد مصمم است ظرفیت یگان توپخانه را توسعه دهد و این یگان در طول جنگ با داعش کارایی خود را نشان داده است.

به گفته وی، قراردادهای تسلیحاتی دیگری برای توسعه قدرت توپخانه با دیگر کشورهای اروپایی امضا خواهد شد.

ژنرال مایکل لولزگارد فرمانده ناتو در عراق امروز به مناسبت پایان ماموریت خود در عراق با قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق دیدار کرد و الاعرجی گفت که بغداد با ناتو و همه کشورهای عراق همکاری می کند. عراق او آماده کمک در مبارزه با داعش است.

سرلشکر قاسم المحمدی، فرمانده ارتش عراق، گفت: «عراق در حال مذاکره درباره پیمان‌های بسیاری از جمله پهپادهای مسلح با قابلیت پرواز 30 ساعته بر فراز حریم هوایی عراق است». همچنین برنامه هایی برای افزایش تعداد تانک ها، لشکرها و تیپ ها برای افزایش ظرفیت ارتش عراق وجود دارد. «در حال حاضر این واحد از تانک های آبرامز آمریکایی و تانک های روسی تی-90 استفاده می کند.

او گفت: «سیستم‌های توپخانه‌ای با دقت بالا از فرانسه و همچنین سامانه‌های تسلیحاتی مجهز به دید در شب وجود دارد». قراردادهای زیادی برای تامین تجهیزات توسط عراق امضا شده است.

نیروی هوایی عراق به دنبال جنگنده فرانسوی رافال است. در سپتامبر 2021، محمدرضا الحیدر، رئیس کمیته امنیتی و دفاعی پارلمان عراق فاش کرد که عراق و پاریس توافقنامه‌ای را در مورد این نوع جنگنده امضا کرده‌اند.

  علل حساسیت به نور خورشید و کهیر پوست زیر نور خورشید

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید