عدم وجود خوابگاه خودگردان در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی / آموزش همه دانشجویان هنوز شرکت نکرده اند

517795 خبر ناگهانی

محمدمهدی حسنی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره نحوه تحصیل در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی اظهار کرد: در دانشگاه نیز پودمان های عملی وجود دارد.

وی ادامه داد: دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در نظر دارد بعد از عید سعید فطر از تمامی ورودی های هر سه مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری به غیر از ورودی 1400 مقطع کارشناسی بازدید کند، اما خوابگاه ها باید بعد از ایام مبارکه با ظرفیت کامل باشند. ماه رمضان فعال باشید

این فعال صنفی دانشجویی یکی از مشکلات اساسی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی را کمبود خوابگاه دانست و گفت: دانشگاه ما نیز از ظرفیت کامل خوابگاه ها استفاده می کند و این امر خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب را در بین دانشجویان افزایش می دهد. بسیاری از دانشجویان دختر در حال حاضر در یافتن مسکن با مشکل مواجه هستند.

وی افزود: شورای صنفی دبیرخانه خواجه نصیرالدین طوسی و مسئولان دانشگاه با نهادهایی مانند آستان قدس رضوی و سازمان اوقاف برای اسکان دانشجویان در خوابگاه رایزنی کرده اند اما تاکنون این پست آپ ها جواب نداده است. کمبود خوابگاه برای دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در صورت تکمیل 100 درصد ظرفیت اتاق ها مشکلی ندارد.

حسنی با بیان اینکه بازگشایی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی مرحله به مرحله انجام شده است، گفت: در این صورت ورود دانشجو مدیریت می شود و تعداد زیادی از دانشجویان به یکباره وارد دانشگاه نمی شوند.

به گفته دبیر شورای صنفی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی؛ امتحانات نهایی این دانشگاه برای دانشجویان تمامی مقاطع به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

  علیخانی گفت من برای شما جایگزینی پیدا نکردم

وی با بیان اینکه دانشجویان دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی شبانه خوابگاه نداشتند، خاطرنشان کرد: قبل از شیوع ویروس کرونا، این دانشگاه با چند خوابگاه خودگردان قرارداد بسته بود و دانشجویان سال دوم در آن خوابگاه ها زندگی می کردند. به دنبال همه‌گیری کرون، خوابگاه‌های خودگردان به دلیل عدم آموزش تعطیل و قرارداد آنها با دانشگاه لغو شد.

حسنی گفت: در حال حاضر به نظر می رسد دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی منابع مالی کافی برای عقد قرارداد با خوابگاه های خودگردان را ندارد که این امر دانشجویان شبانه را با مشکل مواجه کرده است.

وی با اشاره به اینکه چگونه دانشگاه‌ها درهای خود را باز کرده‌اند، خاطرنشان کرد: متاسفانه افتتاح دانشگاه‌ها ناگهانی و عجولانه شده و اکنون اکثر دانشگاه‌ها با مشکل کمبود خوابگاه مواجه هستند. می خواهم بازگشایی دانشگاه ها با برنامه ریزی بیشتر انجام شود. حدود 30 نفر از شوراهای صنفی دانشگاه های کشور در این خصوص نامه هایی به رئیس جمهور نوشته اند که بیانگر نگرانی های دانشجویان است. شوراهای صنفی با اصل بازگشایی دانشگاه ها مخالف نیستند. بلکه با روند شتابان حضور در آموزش و پرورش مخالفند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید