عادتی که می تواند استرس و تفکر غیر ضروری را متوقف کند

531882 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، امروزه ما انسان ها به دلایل مختلف بیش از حد تحت فشار و استرس هستیم و در عین حال غرق در مشکلات زندگی روزمره هستیم و نمی توانیم از شر مشکلاتی که خود را برای آن به وجود آورده ایم خلاص شویم. و احساس کنیم که زندگی برای ما کافی است و خود را محدود می کنیم. بدترین شرایط ممکن که وجود ندارد، اما ما با تلقین خود آنها را ساختیم و دیواری برای خود ساختیم که به هیچ وجه نمی توانیم بر آن غلبه کنیم (در خیال خود نمی توانیم بر آن غلبه کنیم، اما به راحتی می توانیم آن را خراب کنیم) همه ناشی از استرس و تفکر زیاد است.

بیشتر بخوانید:

این مطالعه در دانشگاه ایالتی میشیگان انجام شد و دریافت که مهمترین چیز برای رهایی از این استرس فقط داشتن یک عقل سلیم است. دانشمندی به نام (هانس شرودر) از چند دانش آموز که استرس و نگرانی زیادی در مورد این مطالعه داشتند استفاده کرد.

او از دانش‌آموزان خواست تا یک «تکلیف جانبی» را بر اساس رایانه‌ای که دقت عکس‌العمل و سرعت عکس‌العمل آنها را اندازه‌گیری می‌کند، انجام دهند، به عبارت دیگر، یک سری پرسش و پاسخ با دقت بالا را انجام دهند.

از نیمی از دانش آموزان خواسته شد تا به درخواست معلم خود به مدت 8 دقیقه احساسات و افکار عمیق خود را یادداشت کنند و به نیمی دیگر فرصت داده شد تا در مورد آنچه روز قبل انجام داده اند بنویسند.

محققان به دقت این افراد را مشاهده کردند و رفتار آنها را بررسی کردند و در نهایت دریافتند که هر دو گروه تقریباً کاری را که قرار بود با هم انجام دهند، انجام دادند، اما گروه دوم کار را بهتر و سریع‌تر انجام دادند.

  سرمربی استقلال ایتالیا اخراج شد

این مطالعه نشان داد افرادی که دائما مضطرب هستند، روزنامه نگاران یا نویسندگان، ممکن است در آینده استرس کمتری برای انجام وظایف خود داشته باشند.
دکتر جیسون موزر، استاد دانشکده روان‌شناسی و مدیر آزمایشگاه روان‌شناسی بالینی، در مطالعه‌ای گفت: نوشتن باعث می‌شود ذهن کمتر درگیر شود و فرد استرس کمتری داشته باشد و همچنین می‌تواند در بهبود حافظه موثر باشد.

این اولین مطالعه ای نیست که نشان می دهد نوشیدن الکل استرس را در مدت زمان کوتاهی کاهش می دهد. در سال 1986، جیمز پنبانکر مطالعه ای انجام داد و در آن متوجه شد که نوشتن می تواند استرس را کاهش دهد و به مرور زمان آن را کاهش دهد و با نوشتن خاطرات و تجربیات خود روی کاغذ، می توانید ببینید که بهتر خواهید شد.
نوشتن می تواند نگاه ما به زندگی را تغییر دهد و دیدگاه زیبایی داشته باشیم و به راحتی روی روابط عمومی ما تاثیر بگذارد و تمرکزمان را بیشتر کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید