عادات رایج امروزی که ناخن ها را خراب می کند

534231 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، داشتن ناخن های سالم و زیبا آرزوی همه به خصوص برای خانم هاست. برای این کار باید در مراقبت از آنها دقت بیشتری داشته باشید و اشتباهاتی که باعث آسیب آنها می شود را بشناسید و سعی کنید آنها را برطرف کنید. در واقع ناخن های شما می توانند وضعیت کلی سلامتی شما را نشان دهند که ناخن های شما در صورت عدم مراقبت از خود نشان می دهند.

بیشتر بخوانید:

ما می دانیم که ظاهر ناخوشایند ناخن ها چقدر می تواند روحیه شما را خراب کند، بنابراین تحقیقاتی انجام دادیم تا بفهمیم کدام عادات روزانه می تواند باعث بد شدن ناخن ها شود.

از اسپری مو استفاده کنید

اگر به طور مرتب از اسپری مو استفاده کنید، می توانید بدون اینکه متوجه شوید به ناخن های خود آسیب بزنید. اسپری های مو حاوی 50 درصد الکل هستند که در حین استفاده ناخن های شما را کاملا خشک می کند و می تواند آنها را ضعیف و شکننده کند. مواد موجود در اسپری مو همچنین لاک ناخن را پاک می کند، بنابراین می توانید از آن برای پاک کردن لکه لاک ناخن از روی لباس نیز استفاده کنید.

سیگار کشیدن

سیگار کشیدن باعث می شود ناخن های شما زرد شوند و به درستی رشد نکنند. علاوه بر این، سیگار باعث ایجاد استرس اضافی بر روی ناخن ها و اختلال در خون رسانی به انتهای بدن می شود، بنابراین برای داشتن ناخن های سالم بهتر است سیگار را ترک کنید.

کارهای مختلف انجام دهید

همه ما هر از گاهی از ناخن های خود برای باز کردن قوطی های نوشابه یا خراشیدن برچسب قیمت استفاده می کنیم، اما اگر این کار را به طور مرتب انجام دهید، فشار زیادی به ناخن های خود وارد می کنید. اگر از ناخن های خود برای انجام کارهایی استفاده کنید که ابزار مناسبی دارند، ممکن است به ضربه خفیفی به ناخن ها و حتی شکستن آن ها منجر شود.

  مهاجم پرسپولیس محروم می شود؟

رژیم های غذایی برای کاهش وزن

اتخاذ رژیم های غذایی سخت برای کاهش وزن به مدت 2 یا 3 ماه روی ناخن ها تأثیر می گذارد و ناخن ها را نرم و شکننده می کند. ناخن ها برای زیبایی و سلامتی به ویتامین ها و مواد مغذی نیاز دارند، ناخن های شکننده نشانه کمبود ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای سلامت ناخن است. بنابراین برای سلامت ناخن ها باید رژیم غذایی متنوع و متعادلی داشته باشید و از غذاهای دریایی و تخم مرغ برای جذب مواد مغذی مورد نیاز ناخن ها استفاده کنید.

کوتیکول ناخن ها را ببرید

پوست اطراف ناخن برای آنها نقش محافظتی دارد و در واقع ناخن را در بستر خود محکم نگه می دارند. بنابراین زمانی که آنها را کوتاه یا کوتاه می کنید، پوست محافظ ناخن ها را از بین می برید و در نتیجه ناخن های خود را در برابر باکتری ها و عفونت ها آسیب پذیر می کنید. هرگز این پوست ها را لمس نکنید، زیرا احتمال عفونت را افزایش می دهد.

ناخن ها را بلند نگه می دارد

اگرچه ناخن های بلند زیبا هستند، اما کوتاه نگه داشتن آنها قطعاً شما را سالم نگه می دارد. ناخن های بلند می توانند به راحتی حاوی کثیفی و باکتری باشند و به طور بالقوه باعث گسترش عفونت شوند. کاشت ناخن می تواند به ناخن ها نیز آسیب برساند، زیرا برای چسباندن ژل اکریلیک روی آن ها، باید ناخن های طبیعی خود را در معرض اشعه UV قرار دهید که باعث شکننده و ضعیف شدن ناخن ها می شود.

  ما در هیچ کشوری به اندازه ایران عناوین مجرمانه نداریم

استفاده مداوم از لاک ناخن

طبق توصیه متخصصان مراقبت از ناخن، اگر ناخن های خود را یکی پس از دیگری لاک بزنید و فرم دهید، به مرور زمان آنها را خشک، زرد و حتی ضعیف خواهید کرد. استفاده بیش از حد از لاک پاک کن ناخن ها را به طور همزمان خشک و ضعیف می کند.

استفاده از ترکیبات شیمیایی

اگر ناخن‌هایتان خوب رشد نمی‌کند و ناخن‌های شکننده دارید، احتمالاً دست‌هایتان بیش از حد در معرض مواد شوینده و شیمیایی قرار دارند. ناخن ها به پوست چسبیده اند، بنابراین آنچه باعث آسیب پوست می شود به ناخن ها نیز آسیب می رساند. بنابراین هنگام استفاده از مواد شوینده و شیمیایی از دستکش استفاده کنید.

کفش های تنگ بپوشید

پوشیدن کفش های با سایز نامناسب نه تنها ناراحت کننده است، بلکه باعث ایجاد ناخن های پا نیز می شود. اگر کفش‌هایتان فشار زیادی به ناخن‌هایتان وارد کند، می‌تواند به ناخن‌هایتان ضربه بزند و حتی ناخن‌هایتان را از تخت جدا کند. برای جلوگیری از این مشکل، مطمئن شوید که کفش‌هایتان مناسب است و به پاهایتان اجازه تنفس بدهید.

ناخن های خود را برای مدت طولانی در آب نگه دارید

اگر کار یا سبک زندگی شما شامل آب است و چندین بار در روز دست‌هایتان را می‌شوید، شستن بیش از حد دست‌ها می‌تواند ناخن‌های شما را حساس و آسیب‌پذیر کند، پس حتما دست‌هایتان را به جای صابون با صابون بشویید. بعد از شستن دست ها، کرم را چند بار روی دست ها و ناخن هایتان بمالید، زیرا کرم های ناخن آن ها را در برابر شستن 3 تا 4 بار مقاوم می کنند.

  جشن تولد 37 سالگی محسن جگانه در پشت صحنه کنسرت

شنا کردن در استخر

اگرچه کلر موجود در آب از شما در برابر میکروب ها و باکتری های موجود در استخر محافظت می کند، اما می تواند ناخن های شما را بیش از حد خشک کرده و آنها را تحریک کند. اگر شناگر هستید و دوست دارید ساعت ها در استخر بمانید، از لاک پاک کن برای جلوگیری از رطوبت استفاده کنید. استفاده از لوسیون دست حاوی لانولین نیز از دست و ناخن شما در برابر اثرات منفی کلر محافظت می کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید