عادات رایج اما بسیار مضر برای قلب

555432 خبر ناگهانی

احتمالاً مهمترین چیزی که باید در بدن خود مراقبت کنید قلب است، زیرا قلب عضوی حیاتی در بدن است و باید تا حد امکان آن را سالم نگه دارید. در این قسمت می خواهیم شما را با تمام عاداتی که سلامت قلب را به خطر می اندازند آشنا کنیم.

بیشتر بخوانید:

علائم را نادیده بگیرید

بسیاری از ما در هنگام کشیدن نقاشی برای خود، نگرش آرامی داریم. در نتیجه به علائم توجه نمی کنیم، اما جالب است بدانید که در نظر نگرفتن این علائم خطرناک است. به عنوان مثال، فشار خون بالا، درد قفسه سینه، درد شانه، درد گردن، کمردرد، حتی درد بازو، حالت تهوع، تنگی نفس، استفراغ، سرگیجه، خستگی و عرق سرد ممکن است نشانه‌ای از مشکل قلبی باشد.

دانستن سکته بسیار دور است

جالب است بدانید که سکته مغزی در بین جوانان بیشتر دیده می شود و نسبت به 20 سال پیش دیگر فقط افراد مسن سکته نمی کنند و بهتر است در سنین پایین به دنبال آزمایش قلب باشید.

سفید کردن چشم

اگر متوجه سفیدی یا حلقه خاکستری داخل عنبیه خود شدید، به این معنی است که کلسترول بالایی دارید و باید پیگیری کنید و در نهایت اگر پیگیری نکنید، ممکن است به بیماری قلبی مبتلا شوید.

از نخ استفاده نکنید

مراقبت از دندان تنها یک لبخند زیبا نیست، بلکه سلامت قلب نیز به شدت به سلامت لثه و دندان بستگی دارد. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان منجر به ورود باکتری ها و عفونت ها به جریان خون و آسیب به قلب می شود.

عصبانیت شدید

احتمالاً متوجه شده اید که بسیاری از افراد هنگام عصبانیت سرخ می شوند. این نشان می دهد که تمام بدن آنها درگیر است، فشار خون و ضربان قلب آنها بالا است و این برای قلب فوق العاده مضر است.

دل شکستن

خیلی چیزها می تواند قلب ما را بشکند و ناراحتمان کند. سندرم قلب شکسته به دلیل استرس شدید مانند مرگ یکی از عزیزان یا جدایی تلخ رخ می دهد که یک بیماری کوتاه مدت است اما به هر حال توانایی قلب شما را کاهش می دهد، اما این سندرم قابل درمان است و در عرض چند هفته خود به خود بهبود می یابد. مراقب باشید این کار را کمتر انجام ندهید.

بیخوابی

خواب نقش مهمی در سلامت انسان دارد. زمانی که افراد از بی خوابی رنج می برند نه تنها خسته می شوند بلکه در معرض مشکلات مختلفی نیز قرار می گیرند. بی خوابی مزمن زمانی است که حداقل سه بار در هفته با خوابیدن مشکل داشته باشید و حداقل 3 ماه طول بکشد و شما را در معرض خطر مشکلات قلبی قرار دهد.

  استقلال در تیم به انسجام رسیده است

خواب زیاد

همانطور که کم خوابی برای بدن مضر است، خواب زیاد نیز می تواند باعث مشکلات قلبی شود. اگر بیش از 9 ساعت در روز بخوابید، 30 درصد بیشتر در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارید.

خروپف زیاد

اگر صبح خسته از خواب بیدار می شوید و شوهرتان از خروپف شکایت می کند، ممکن است دچار آپنه خواب شده باشید که خطرناک است. علائم شامل فشار خون بالا، بیدار شدن با تنگی نفس و ناتوانی در تمرکز است که بر ماهیچه های گلو نیز تأثیر می گذارد و نه تنها خواب شما را مختل می کند و اکسیژن رسانی شما را کاهش می دهد، بلکه می تواند باعث نارسایی قلبی نیز شود.

اضافه وزن به خصوص در ناحیه کمر

شاخص توده بدنی می تواند راه خوبی برای تعیین وزن متعادل و چربی بدن شما باشد و تجمع چربی در اطراف کمر و شکم می تواند عاملی برای مشکلات قلبی باشد.

به پزشک مراجعه نکنید

فقط یک پزشک می تواند مشکلات خوردن شما را زودتر از آنچه تصور می کنید تشخیص دهد. مطالعات نشان می دهد که اکثر مردم در سراسر جهان تحت معاینات ساده قرار نمی گیرند که می تواند منجر به بیماری قلبی و مرگ زودرس شود.

زیاد بشین

کار اداری، رانندگی مداوم، کم تحرکی و نشستن زیاد به دلایلی می تواند خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و 18 درصد افزایش خطر مرگ را افزایش دهد و تاثیر منفی آن با سیگار برابری می کند.

من با دوستان بیرون می روم

تنها ماندن یک عامل خطر برای آسیب قلبی است و اگر با افراد جامعه و دوستان خود ارتباط برقرار نکنید، 32 درصد بیشتر احتمال دارد که دچار سکته شوید.

خیلی جدی

افرادی که زندگی را بیش از حد جدی می گیرند و به شدت می خندند، تغییرات شیمیایی در آنها باعث ایجاد مشکلات زیادی می شود. این باعث افزایش استرس آنها می شود و عاملی برای مشکلات قلبی خواهد بود.

  پارلمان بریتانیا حماس را یک گروه تروریستی معرفی کرد

سطح بالای مصرف آنتی بیوتیک

مصرف بیش از حد آنتی بیوتیک اصلا ایده خوبی نیست زیرا عوارض جانبی آن بدن شما را ضعیف می کند. آنتی بیوتیک ها همچنین برای قلب مضر هستند، میکروبیوم معده و روده را مختل می کنند و منجر به بیماری های قلبی عروقی می شوند.

بستری شدن در بیمارستان

بستری شدن در بیمارستان می تواند مشکلات بزرگتری مانند لخته شدن خون ایجاد کند، زیرا شما مدت زیادی بی حرکت بوده اید و این برای بدن و قلب شما مضر است.

مصرف قرص های ضد بارداری

این قرص ها می توانند در کارشان بسیار مفید باشند، اما خطر ابتلا به فشار خون بالا را در زنان افزایش می دهند. به خصوص اگر خانم هایی که سیگار می کشند یا اضافه وزن دارند یا فشار خون دارند این قرص را مصرف کنند که عواقب آن بسیار خطرناک بوده و طول عمر را کاهش می دهد.

سیگاری بودن یا زندگی با افراد سیگاری

سیگار برای قلب بسیار مضر است و علم ثابت کرده است که می تواند عاملی برای بیماری های قلبی عروقی باشد. کلسترول بد را افزایش می دهد و چربی خوب بدن را کاهش می دهد. دیواره رگ های خونی را می بندد و جریان خون را باریک می کند و خطر لخته شدن خون و خطر سکته و بیماری قلبی را تا 25 درصد افزایش می دهد.

افسردگی

ذهن و بدن عمیقاً به هم مرتبط هستند، بنابراین بیماری روانی قطعاً بدن را تحت تأثیر قرار می دهد. مطالعات نشان می دهد که بیماری های قلبی عروقی در افراد افسرده شایع تر است و این دو ارتباط تنگاتنگی با هم دارند. بنابراین بهتر است هر چه سریعتر این بیماری را پیگیری کنید.

تست نکنید

برخی از افراد از بدن خود آگاه نیستند، اما میزان کلسترول بد یا LDL در بدنشان بالاست، اما چون از این موضوع آگاه نیستند، چاره ای نمی اندیشند. این امر باعث کاهش اکسیژن بدن می شود و قلب را در معرض مشکلات و خطرات قرار می دهد.

سبزیجات نخورید

برای داشتن بدنی سالم حتما باید سبزیجات مصرف کنید. برای حفظ یک رژیم غذایی سالم، روزانه دو فنجان میوه و سبزیجات بخورید. سبزیجات سرشار از مواد مغذی و کالری کم هستند که باعث می شود تا 31 درصد کمتر در معرض ابتلا به بیماری های قلبی عروقی قرار گیرند.

  متین سوتود حرفه خود را پس گرفت + فیلم

مصرف بالای قند

همانطور که می دانید شکر برای بدن مضر است و خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. شکر بسیار پرکالری است، سیر می کند، مشکلات عروقی را افزایش می دهد و قطعا عاملی برای آسیب قلبی خواهد بود.

سابقه سرطان سینه

سرطان سینه یکی از جدی ترین سرطان ها در زنان است. اگر بالای 45 سال دارید و سرطان سینه داشته اید، احتمال ابتلا به بیماری قلبی در شما بیشتر است.

زنان مبتلا به دیابت

دیابت یک فعالیت رایج در سراسر جهان و در هر 11 نفر است. هر روز شامل یک نفر می شود. در دیابت، بدن نمی تواند انسولین کافی تولید کند و در نتیجه قند اضافی وارد جریان خون می شود. زنان مبتلا به دیابت 40 درصد بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی و 25 درصد بیشتر در معرض خطر سکته هستند و این خطر در زنان بیشتر است.

استرس شدید

هنگامی که در زندگی خود مشکل کاری یا شخصی دارید و به دلایلی استرس دارید، بدن شما به آن واکنش نشان می دهد و آدرنالین ترشح می کند. این هورمون باعث ایجاد مشکلات قلبی و تنفسی در شما می شود. این باعث تنگی نفس و افزایش ضربان قلب می شود که احتمال حمله قلبی را افزایش می دهد.

کم خونی

اگر تمام روز احساس خستگی می کنید، ممکن است کم خونی داشته باشید. این بدان معناست که بدن به اندازه کافی خون به سلول ها نمی رساند و بنابراین انرژی کافی برای انجام کارهای روزانه را ندارد. کم خونی می تواند علائم دیگری مانند تپش قلب داشته باشد.

ورزش نکردن به اندازه کافی

بیش از 250000 مرگ در سال در کشورهای بزرگ به دلیل عدم ورزش است. تنبلی و کم تحرکی از عوامل اصلی بیماری قلبی، کلسترول بالا، فشار خون بالا، سیگار کشیدن و چاقی هستند.

با فشار خون بالا

بسیاری از جوانان در سرتاسر جهان به خصوص در کشورهای توسعه یافته مبتلا به فشار خون بالا هستند که به آن قاتل خاموش می گویند. فشار خون ممکن است علائم واضحی نداشته باشد، اما فشار زیادی به قلب شما وارد می کند و می تواند باعث حمله قلبی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید