ظاهر شخص خوابیده نشان دهنده چه نکاتی است؟

573977 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، این تصور که وضعیت بدن هنگام خواب و شخصیت به هم مرتبط هستند، موضوع جدیدی نیست. روانکاوان مدتهاست در تلاش برای اثبات چنین چیزی بوده اند و چنین ارتباطی کاملاً با نظریه رویاهای فروید سازگار است.

بیشتر بخوانید:

فروید معتقد بود که وقتی به خواب می رویم، با ناخودآگاه خود تنها می مانیم، که حاوی خواسته ها، خواسته ها و خواسته های ناخوشایند و ناخواسته ما است که نمی خواهیم آگاهانه به آنها فکر کنیم. کارکرد رویا این است که خواسته ها را به شکلی نمادین و قابل قبول تر به ما ارائه دهد.

فروید معتقد بود که رویاها مانند یک “راه سلطنتی به سوی ناخودآگاه” هستند. طبق نظریه فروید، شخصیت ما تا حد زیادی بازتابی از نحوه مدیریت و محافظت از خود در برابر خواسته های ناخواسته است.

فروید در برخی از جلسات روانکاوی از بیمارانش خواست که خود را در مقابل او راحت کنند و به آرامی در موقعیتی که در خواب راحت بودند و معمولاً در آن مشغول بودند دراز بکشند و سپس بر اساس نحوه رهایی بیمارانش از شاخص هایی برای ارزیابی استفاده کند. شخصیت

یکی از افرادی که کتابی در این زمینه نوشته است، دکتر ساموئل دانکل، روانپزشک در نیویورک است که کتابی با عنوان “موقعیت های خواب: زبان بدن شبانه” نوشته است. او در این کتاب می نویسد موقعیتی که شب هنگام خواب به بدن خود می دهیم، بازتابی از وظایف و چالش های روزانه ماست.

البته مطالبی که تا الان نوشتم بیانگر دیدگاه روانشناسان است، اگر از پزشکان دیگر مثلاً جراح مغز و اعصاب در مورد وضعیت خوابیدن بپرسید، به احتمال زیاد به شما خواهند گفت که بهترین حالت خوابیدن، خوابیدن است. در این حالت سر شما باید کمی بالاتر از بدنتان باشد و با بدنتان زاویه 10 تا 30 درجه داشته باشد. در این شرایط بیشترین مقدار خون به مغز شما می رسد و بهتر نفس خواهید کشید. بهتر است پاها را کمی بالاتر از بدن قرار دهید.

  رتبه بندی اعتباری معلمان

از نظر پزشکان خوابیدن روی شکم اصلا خوب نیست زیرا به اندام های داخلی فشار می آورد و ثابت شده کسانی که عادت دارند به پشت بخوابند بیشتر از گردن و کمر درد رنج می برند. دیگران.

اما کریس ایدزیکوفسکی که مدیر دفتر ارزیابی و مشاوره خواب است، اخیراً الگوهای خواب 1000 نفر را مورد مطالعه قرار داده و شش حالت معمول خوابیدن را با تیپ های شخصیتی مختلف مرتبط کرده است.

موقعیت خواب

1- فرم جنینی: 41 درصد افراد زمانی که خوب هستند فرم جنینی به خود می گیرند. زنان دو برابر مردان دوست دارند در این حالت به خواب بروند. این افراد اجتماعی و در عین حال حساس هستند. آنها ممکن است خجالتی باشند، اما به سرعت دوستانه و صمیمی می شوند.

2- افرادی که با دست و پاهای دراز به پهلو می خوابند. این افراد اغلب اجتماعی هستند، آسان و قابل اعتماد و حتی در برخی موارد ساده لوح هستند. 15 درصد افراد در این حالت می خوابند.

3- این افراد نیز به پهلو می خوابند اما عادت دارند هنگام خواب دست های خود را جلوی بدن خود نگه دارند. 13 درصد از افراد وقتی خوب هستند این شکل را می گیرند. این افراد اغلب روشنفکر و در عین حال مشکوک هستند. زمانی که تصمیمی می گیرند، در پیگیری آن ثابت قدم هستند.

4- افرادی که به پشت می خوابند و به اصطلاح موقعیت سربازی را اشغال می کنند. 8 درصد افراد دوست دارند در این حالت بخوابند. این افراد اغلب آرام و محجوب هستند، از هیاهو اجتناب می کنند و دوست دارند خود و دیگران را در حد استانداردهای بالاتر نگه دارند. البته در عین حال احتمال خروپف در هنگام خواب نیز وجود دارد.

  رتبه بندی معلمان در اولویت مجلس است

5- افرادی که به پشت می خوابند و دست های خود را زیر بالش نگه می دارند یا بالش را در آغوش می گیرند. 7 درصد افراد هنگام خواب به پشت می خوابند. عجول و بی پروا هستند و از انتقاد استقبال نمی کنند.

6- وضعیت ستاره دریایی، پشت خوابان ها دست های خود را بالا آورده و به سر و بالش نزدیک می کنند. 5 درصد از مردم این موقعیت را دوست دارند. این افراد شنوندگان خوبی هستند و به دیگران کمک می کنند، دوست ندارند در مرکز توجه باشند. آنها بیشتر از دیگران خروپف می کنند و از اختلالات خواب رنج می برند.

تنها 5 درصد از افراد در شب های مختلف در موقعیت های مختلف می خوابند و بقیه در تمام شب ها یکسان می خوابند.

تنها 10 درصد از افراد هنگام خواب تمام بدن را با پتو می پوشانند و سایر افراد بخشی از بدن مانند یک دست، یک پا یا هر دو پا را بیرون از پتو می گذارند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید