طرح کنترل اجاره بها در مجلس بررسی می شود

637006124364437070 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، جلسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته جاری برگزار می شود. ادامه بررسی دو فوریت طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی در دستور کار کمیسیون در روز یکشنبه قرار دارد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس روز گذشته درباره برنامه مجلس برای بازار اجاره مسکن گفت: با توجه به اینکه سالانه باید یک میلیون خانه بدون ساخت (حدود 300 هزار واحد در 10 سال) بسازیم، با تقاضای قابل توجهی مواجه هستیم. .

بیشتر بخوانید:

محمدرضا رضایی کوچی با بیان اینکه برای کنترل قیمت و اجاره بها باید به سمت تولید مسکن برویم، گفت: باید بین عرضه و تقاضا تعادل ایجاد کنیم. با وجود اینکه قانون جهش تولید بیش از 7 ماه است که به دولت ابلاغ شده اما از برنامه عقب هستیم.

وی با گلایه از برخی بانک ها مبنی بر عدم همکاری آنها با قانون، افزود: مالیات خانه های خالی نیز به عرضه مسکن خالی در بازار کمک می کند. طرح دو فوریتی در حمایت از مستاجران را با کمک وزارت راه و قوه قضائیه داریم که قرار است جلسه نهایی یکشنبه هفته آینده در کمیسیون شهروندی مجلس انجام شود. بالاخره صبح سه شنبه هفته آینده به عنوان طرحی دو مرحله ای برای کنترل اجاره بها در مجلس بررسی می شود.

وی درباره برنامه دولت افزود: بخش کلیدی بحث دولت و مجلس کنترل بازار اجاره مسکن است. اکنون دو فرضیه وجود دارد. مشکلی که دولت دنبال می کند دخالت در قیمت گذاری است. تعیین نرخ افزایش اجاره بها موضوعی است که در دست تهیه است و در اجلاس فردا مطرح می شود.

  ورزش باید وسیله توجه به خدا باشد!

وی گفت: بسیاری بر این باورند که مداخله قیمتی شرایط را دشوارتر می کند و ریسک اجاره ملک را برای مالکان افزایش می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید