طرح نهضت ملی مسکن وارد فاز اجرایی شد

547845 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، طرح نهضت ملی مسکن ساخت 4 میلیون مسکن در شهرهای مختلف پیش بینی شده است و تاکنون بیش از 2 میلیون مسکن تامین شده است.

در دوره ۶ ماهه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، حدود ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد حدود ۲ میلیون نفر تایید شده اند و از ابتدای فروردین ماه برای متقاضیان سپرده گذاری پیامکی ارسال شده است.

بیشتر بخوانید:

گیرندگان پیامک جهت ارسال فایل فیزیکی باید مدارک خود را به صورت حضوری به آدرس درج شده در پیامک ارسال نمایند. زیرا مدارک متقاضی فقط قبلا در سامانه بارگذاری و اعلام شده بود.

آقای محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: به محض رصد سابقه اقامت 5 ساله وی در استان، متقاضی وارد سیستم بانکی می شود تا شکایت کند و یک بار به پروژه متصل شود. افتتاح شد. علی الحساب و واریز وجوه.

پیش از این اعلام شده بود که مبلغ پرداختی داوطلبان در طرح نهضت ملی مسکن در قالب 5 مرحله ای است که متقاضی باید در هر مرحله حدود 40 میلیون تن پرداخت کند.

از سوی دیگر در همان ابتدای طرح تسهیلاتی برای متقاضیان در شهرهای مختلف در نظر گرفته شد که حداکثر آن برای تهرانی ها 450 میلیون تن بود.
کمک های تسهیلات نهضت ملی مسکن بر اساس دهک ها متفاوت است

آقای اقبال شاکری، عضو کمیسیون اتباع مجلس گفت: ۸۰ درصد هزینه‌های ساخت مسکن ملی از طریق تسهیلات تامین می‌شود و باید سهم آن‌ها متناسب با توان خریداران با سود ۴ تا ۱۲ درصد دیده شود. بنابراین برای یک تا سه دهک سهم تسهیلات کمتر از 3 میلیون تن خواهد بود زیرا اگر بیش از این مقدار باشد متقاضیان و اقشار کم درآمد قادر به پرداخت آن نیستند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

اقساط وام نهضت ملی مسکن از 3 میلیون بیشتر نباشد

همچنین صدیف بدری، سخنگوی کمیسیون اتباع مجلس نیز گفت: مشارکت در این طرح بیش از سه تا چهار میلیون تن نخواهد بود زیرا مردم به دلیل درآمدی که دارند نمی توانند بیش از این مبلغ را برای تسهیلات پرداخت کنند.

وی می گوید: طرح نهضت ملی مسکن در صورت رسیدن به مرحله اجرا می تواند نقش موثری در بهبود بازار مسکن و خانه دار شدن مردم داشته باشد.

پیش از این معاون مسکن و ساختمان وزیر مسکن نیز از پرداخت نیمی از سهم این تسهیلات توسط دولت خبر داده بود. بنابراین میزان مشارکت های آن به نصف این میزان یعنی حدود 3 میلیون و 500 هزار تن تا 4 میلیون تن می رسد.

هنگام پرداخت حق بیمه، شرایط خانواده ها را رعایت می کنیم

به گفته محمودزاده، کل دوره مشارکت مدنی و فروش کمک به این تسهیلات حداکثر 20 سال و در زمان مشارکت مدنی حداکثر سه سال تعیین شده است. 10، 12، 15 سال امکان پذیر است).

وی گفت: پرداخت کمک های ملی مسکن پس از ساخت مسکن آغاز می شود و معمولا زمان پرداخت این کمک ها حدود دو تا سه سال پس از دریافت تسهیلات است.

دولت عملیات اجرایی 880 هزار واحد از طرح ملی مسکن را آغاز کرده و حدود 320 هزار واحد به عملیات اجرایی پیوسته است که در مجموع بیش از یک میلیون واحد در کشور است.

ایجاد بانک زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی

زمین لازم برای ساخت این 4 میلیون واحد در قالب بانک زمین که بیشتر آن در اختیار وزارت راه و شهرسازی است، پیش بینی شده است و قرار است سایر وزارتخانه ها و ارگان ها همکاری بیشتری با وزارت راه و شهرسازی داشته باشند. راه و شهرسازی.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

اخیراً آقای قاسمی وزیر راه و شهرسازی با توجه به اهداف تعیین شده در طرح نهضت ملی مسکن، باید ۶۰۰ هزار مسکن در شهرهای جدید ساخته شود.

وزیر راه و شهرسازی می گوید: در شهرهای جدید با استفاده از زمین های اختصاص داده شده به مسکن در نهضت ملی مسکن، علاوه بر ساخت مسکن از طریق تبدیل زمین، باید درآمدزایی و درآمدها صرف توسعه نهضت ملی مسکن شود. .

دولت اعلام کرده است که 40 شهر جدید برای ساخت این 4 میلیون خانه ساخته خواهد شد.

اگرچه ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن به پایان رسیده است، اما اطلاعات متقاضیان از ابتدای اردیبهشت ویرایش شده و در این مدت ثبت نام کنندگان می توانند اطلاعات خود را ویرایش کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید