طرح سرقت هفت میلیاردی که خیلی زود فاش شد!

عمو و برادرزاده دزد در پیامکی فاش شدند; سارقانی که ۲۵ تن بلوک مسی را سرقت کرده و در سوله نگهداری می کردند. اما با ارسال گزارش سرقت کشف و دستگیر شدند. سارقان حرفه ای با قصه گویی و بیان یک سرقت مسلحانه ساختگی سعی در فریب پلیس و شاکی داشتند. غافل از اینکه به زودی نقشه سرقت هفت میلیاردرشان فاش می شود، در محوطه پلیس دستبند می زنند.

چرا داره دزدی میکنه

این بار قرار بود مس از کرمان به تهران بیاید. کامیون برای من بود و این بار آن را می آوردم. اما عمویم فکر کرد و همه چیز را تغییر داد. او یک داستان ساختگی ساخت تا یک بار عسل بدزدد.

بار مس برای چه کسانی بود؟

او مرد کارخانه بود. محموله را به کارخانه اش می بردیم.

چگونه نقشه سرقت را اجرا کردید؟

وقتی محموله را به تهران آوردیم، عمویم به ما گفت قصه بگو و به دروغ محموله را دزدیده اند. سپس همه شمش ها را به سوله ای که عمویم اجاره کرده بود منتقل کردیم. در همان زمان به صاحب کارخانه گفتیم که اسیر گروهی از دزدان ظالم و مسلح شده ایم. او هم به پلیس خبر داد و ما هم موضوع سرقت مسلحانه را به پلیس اطلاع دادیم. داستان ما آنقدر دقیق بود که در ابتدا کسی به ما شک نکرد.

چه شد که دستگیر شدی؟

داستان با یک پیامک شروع شد. البته به نظر می رسد پلیس پیش از این به محلی که گفته بودیم سرقت مسلحانه انجام شده مراجعه کرده و پس از تحقیقات هیچ اثری از سرقت پیدا نکرده است. بنابراین ما کمی مشکوک بودیم و آنها ما را زیر نظر داشتند و به طور کلی ما را زیر نظر داشتند. یک روز عصر عمویم به من پیام داد و در مورد بلوک های مسی صحبت کرد. این باعث شد که ما کشف و دستگیر شویم.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

شمش ها را از کجا آوردی؟

عمویم یک سوله در شمال غرب تهران اجاره کرده بود. می خواستیم آنها را بفروشیم که آب از آسیاب افتاد. برنامه ما این بود که میله ها را به یک خارجی بفروشیم و از مرز عبور کنیم. شمش ها هفت میلیارد تن بود و پول خوبی هم گرفتیم اما خیلی زود قبل از اینکه نقشه مان عملی شود، کشف و دستگیر شدیم./شهروندآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید