طرح توزیع کاتالوگ الکترونیک به گونه ای برنامه ریزی شده است که مشکلی پیش نیاید

570764 خبر ناگهانی

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت با اشاره به فرا رسیدن شب یلدا، این مناسبت باستانی را مظهر همگرایی ملی و توجه به خانواده برشمرد و تصریح کرد: شب یلدا بهانه ای است برای یادآوری اهمیت خانواده و نمایش. یکی از مظاهر نشاط اجتماعی است و امیدوارم همه ایرانیان امسال شب یلدای فراموش نشدنی را داشته باشند.

بیشتر بخوانید:

رئیسی با اشاره به اینکه شب یلدا در میراث کهن ایرانی با محوریت توجه به خانواده به ویژه بزرگترها مانند پدربزرگ ها و مادربزرگ ها و همگرایی و انسجام جامعه با قرآن و اشعار حافظ شکل گرفته است، اظهار داشت: در روزگاری که مفهوم خانواده بیش از هر زمان دیگری مورد تهدید و آسیب قرار گرفته است، اجتماع خانواده ها در کنار بزرگان خانواده جلوه بسیار زیبا و موثری از تحکیم نشاط اجتماعی و پیوندهای خانوادگی است.

رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به ثبت جهانی یلدا به عنوان میراث فرهنگی ناملموس بر لزوم توجه بیشتر همه دستگاه ها به تقویت و ثبت دستاوردهای فرهنگی تاکید کرد.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود به موضوع تعطیلی مدارس به دلیل آلودگی هوا اشاره کرد و گفت: تعطیلی مدارس به ویژه با توجه به طولانی بودن تعطیلی ناشی از شیوع ویروس کرونا، آسیب قابل توجهی به روند آموزشی وارد می کند. این امر ضروری است تا روش هایی برای کاهش موثر آلودگی هوا دنبال شود و در عین حال به فرآیند یادگیری در مدارس آسیب وارد نشود.

آیت الله رئیسی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه در حالی که فصل سرما هنوز به طور کامل فرا نرسیده اما مصرف گاز افزایش چشمگیری داشته است، خاطرنشان کرد: تبلیغات مستمر و استفاده از روش های تبلیغاتی موثر می تواند نتیجه قابل قبولی در بهینه سازی مصرف گاز داشته باشد. و باید با همکاری وزارت نفت و سازمان صدا و سیما برنامه ریزی شود تا همه تشویق به کاهش مصرف شوند.

  نگاه عقیدتی فیاضی با کارکرد آموزش و پرورش سازگار نیست/ نگاه وزیر نباید حاکمیتی باشد -

رئیسی در پایان سخنان خود با توجه به آغاز اجرای آزمایشی فهرست کالاهای الکترونیکی در استان هرمزگان اظهار داشت: زیرساخت های لازم برای اجرای طرح توزیع فهرست کالاهای الکترونیکی در آن زمان فراهم نبود. از تصویب و آغاز اجرای قانون ارتقای یارانه ها، بنابراین طرح توزیع فهرست کالاهای الکترونیکی به گونه ای برنامه ریزی شده است که در مرحله اجرای ملی، مردم را با مشکل مواجه نکند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید