طب عامیانه / فواید و خواص صدف برای سلامتی

543374 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، قارچ صدفی خوراکی بسیار خوبی است که اغلب در سراسر جهان یافت می شود. این نوع قارچ یکی از ساده ترین انواع قارچ برای رشد در خانه است و در طبیعت یافت می شود. این قارچ ها در آب و هوای معتدل نزدیک مناطق استوایی رشد می کنند و از مواد پوسیده مانند درختان قطع شده تغذیه می کنند.

بیشتر بخوانید:

تحقیقات اخیر نشان می دهد که قارچ صدفی چیزی بیش از یک غذا است. بلکه به دلیل پتانسیل درمانی آن در مقایسه با سایر قارچ های دارویی، دارویی شناخته شده است.

ارزش غذایی قارچ صدفی

قارچ ها منبع عالی ویتامین D هستند. این قارچ ها همچنین حاوی ژرمانیوم، یک ماده معدنی موثر، سلنیوم، یک ماده معدنی آنتی اکسیدانی و سایر مواد معدنی مانند عسل هستند. نیاسین، پتاسیم و فسفر. این قارچ سرشار از ویتامین C، پروتئین، کلسیم و آهن است. علاوه بر این، قارچ حاوی کیتین محلول و بتا گلوکان است که برای بدن ما بسیار مفید است.

تثبیت قند خون:

کمبود انسولین در بدن منجر به دیابت می شود. کلسیم برای ترشح انسولین مورد نیاز است. ویتامین D به کاهش التهاب و افزایش حساسیت به انسولین کمک می کند. مطالعات نشان می دهد که ویتامین D به پیشگیری از دیابت نوع 1 و نوع 2 کمک می کند.

سیستم امنیتی:

ویتامین D به تکثیر سلول های سالم کمک می کند و از بدن در برابر بیماری های خودایمنی مانند آنفولانزا و سرماخوردگی محافظت می کند. این قارچ همچنین از واکنش های التهابی بیش از حد یا طولانی مدت جلوگیری می کند. التهاب به دلیل بیماری های خود ایمنی و بیماری های مزمن مانند آرتریت، ام اس، سندرم روده تحریک پذیر، فشار خون بالا و مشکلات گوارشی رخ می دهد.

مشکلات قلبی عروقی:

ویتامین B3 علاوه بر متعادل کردن تری گلیسیرید و کلسترول، به کاهش تصلب شرایین کمک می کند که باعث سخت شدن شریان ها می شود که می تواند منجر به بیماری قلبی شود. همچنین به کاهش ترشح هیستامین و التهاب و همچنین بهبود گردش خون کمک می کند. ویتامین B3 خطر عود بیماری قلبی یا ایست قلبی را در افرادی که قبلا آن را تجربه کرده اند کاهش می دهد. ویتامین B3 همچنین به درمان پلاگر ناشی از کمبود نیاسین کمک می کند.

مشکلات پوستی:

ویتامین B3 به شکل نیاسینامید در صورت استفاده موضعی روی پوست، آکنه را از بین می برد. نیاسین به کاهش گرما، التهاب پوست، قرمزی و تحریک کمک می کند. همچنین برای درمان گرانولوم حلقه ای شکل و بولوس پمفیگوئید، یک بیماری پوستی که باعث ایجاد تاول، درد و عفونت های پوستی می شود، استفاده می شود. کمک می کند.

سلامت مغز:

مطالعات نشان می دهد که مس همان اثر گالاکتوز و دوپامین را روی شریان های مغز دارد که به تثبیت انرژی، خلق و خو، تمرکز و بینایی کمک می کند. کمبود عسل منجر به ضعف، فعالیت متابولیک پایین، استرس اخلاقی و مشکل در تمرکز می شود. مس همچنین به استفاده از آنتی اکسیدان هایی مانند سوپراکسید دیسموتاز، ویتامین C، تیروزیناز و آسکوربات اکسیداز کمک می کند. این به جلوگیری از آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد در مغز و همچنین کاهش روند پیری، بیماری های عصبی و سرطان کمک می کند.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

درمان کم خونی:

اکسیژن ناکافی در خون، تولید کم گلبول های قرمز و از دست دادن خون باعث کم خونی می شود. ویتامین B2 به پیشگیری از کم خونی کمک می کند. ویتامین B2 برای تولید گلبول های قرمز و سنتز هورمون های استروئیدی؛ حیاتی است. این به انتقال اکسیژن در بدن و همچنین حرکت آهن کمک می کند. افراد مبتلا به کمبود ویتامین B2 در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به کم خونی دایی هستند. مطالعات نشان می دهد که ویتامین B2 به کاهش سطح هموسیستئین در خون کمک می کند.

بازیابی انرژی:

ویتامین B کربوهیدرات ها را به گلوکز تبدیل می کند که به عنوان سوخت برای تولید انرژی استفاده می شود. ویتامین ها را از بدن سنتز می کند و پروتئین ها و چربی ها را تجزیه می کند. ویتامین B5 به ترمیم عضلات، بافت ها و اندام ها کمک می کند. ویتامین B5 به تثبیت سطح ایده آل متابولیسم کمک می کند.

جلوگیری از پوسیدگی دندان:

ویتامین D، فسفر و کلسیم با کمک به تمرکز مواد معدنی در استخوان فک و حفظ مینای دندان به شکل گیری و تثبیت سلامت دندان کمک می کند. کودکان برای رشد دندان های بالغ و تشکیل ساختار دندان به غذاهای غنی از کلسیم و فسفر نیاز دارند. ویتامین D برای متعادل کردن کلسیم و بهبود جذب آن در طول تشکیل دندان به فسفر نیاز دارد. ویتامین ها و التهاب لثه را کاهش می دهد، چیزی که با بیماری لثه مرتبط است.

تثبیت خلق و خو:

عملکرد انتقال دهنده های عصبی با آهن کافی برای تثبیت خلق و خوی خوب مرتبط است. این ناقلان همچنین با تعادل هورمونی مانند دوپامین، سروتونین و غیره مرتبط هستند. بنابراین، کمبود آهن منجر به بی خوابی، خلق منفی، بی انگیزگی و سطوح بسیار پایین انرژی می شود.

ضد میکروبی:

مطالعات نشان می دهد که قارچ صدفی نسبت به اشریشیا کلی و استافیلوکوک مقاوم است. این یک تأثیر است. مطالعات همچنین نشان می دهد که این قارچ ها در برابر رشد بیش از حد عفونت های کاندیدا، استرپتوکوک یا انتروکوک موثر هستند.

آنتی ویروس:

قارچ صدفی می تواند اثرات ضد ویروسی خود را به طور مستقیم و غیر مستقیم در سیستم ایمنی بدن اعمال کند. Obicitin یک پروتئین ضد ویروسی است که از صدف به دست می آید. این قارچ همچنین توانایی مهار تکثیر سلولی در ویروس ها از جمله ایدز را دارد.

  آمار خیره کننده کیه لینی در یوونتوس

ضد سرطان:

پلی ساکاریدهای موجود در قارچ صدفی فعالیت ضد توموری بالقوه ای را در مطالعات حیوانی و گیاهی نشان می دهند. آنتی اکسیدان خاص؛ این پلی ساکارید پلورال نامیده می شود و نشان داده است که با سرطان روده بزرگ مبارزه می کند. دیگر اثرات ضد سرطانی قارچ صدفی توانایی آنها در کاهش آسیب به مولکول های DNA با مکانیسم های متعدد است.

کاهش فشار خون:

نشان داده شده است که قارچ صدفی اثر آرام بخشی بر عضلات ظریف دیواره رگ ها دارد. بنابراین، فشار خون را به طور موثر کاهش می دهد.

ضد التهاب:

نشان داده شده است که قارچ صدفی با کاهش کانال های التهابی در هر دو نوع التهاب، از جمله التهاب مزمن و حاد، اثرات ضد التهابی در داخل بدن دارد.

کمک به کاهش کلسترول:

قارچ هایی که کلسترول یا چربی ندارند نیز کربوهیدرات بسیار کمی دارند. با این حال، این آنزیم ها حاوی فیبر و سایر آنزیم ها هستند که به کاهش سطح کلسترول کمک می کنند. این قارچ همچنین سرشار از پروتئین ظریف است که به تجزیه کلسترول کمک می کند. بنابراین خوردن قارچ به تنظیم سطح کلسترول و محافظت از قلب شما کمک می کند.

مفید برای استخوان:

قارچ ها حاوی کلسیم هستند که به تقویت و استحکام استخوان ها و همچنین شکل گیری آنها کمک می کند. بنابراین، وجود قارچ در رژیم غذایی شما منجر به تامین کلسیم ضروری در بدن شما می شود که برای استخوان های شما ضروری است. این خاصیت باعث کند شدن یا پیشگیری از بیماری هایی مانند پوکی استخوان و سایر بیماری های مرتبط با تحلیل استخوان مانند کم تحرکی و درد مفاصل می شود.

کمک به کاهش وزن:

قارچ صدفی سرشار از پروتئین و فیبر است، اما کربوهیدرات کمی دارد و چربی و کلسترول کمی دارد. بتا گلوکان و کیتین دو نوع فیبر هستند که در این نوع قارچ وجود دارند و به افزایش احساس سیری و کاهش اشتها کمک می کنند. این فیبرهای موجود در قارچ صدفی به شما کمک می کند احساس سیری بیشتری داشته باشید و به کاهش کالری دریافتی کمک کنید.

میوه سالم:

اولین اثر قارچ صدفی، تغذیه میوه است. تغذیه سالم برای زنان باردار ضروری است. یکی از غذاهای سالنی که خانم های باردار باید مصرف کنند قارچ سالم است. محتوای طبیعی این قارچ به رشد جنین کمک می کند و در نتیجه نقایص مادرزادی سرکوب می شود. تاثیر صدف در جلوگیری از ظهور تومورها در بدن بسیار مهم است.

  حضور مهدی کیانی در تمرین تراکتورسازان

به عنوان یک عامل ضد حساسیت:

یکی از مزایای ثابت شده صدف در انسان برای کودکانی است که مشکلات عفونت های تنفسی فوقانی دارند. در این مطالعه؛ قارچ صدفی اثرات ضد حساسیت نشان می دهد. اثر قارچ صدفی می تواند سطح قند خون را در بدن کاهش دهد. تحقیقاتی در این زمینه وجود دارد که توانایی قارچ صدفی را در کاهش سطح قند خون و افزایش سطح هورمون انسولین در دیابت نوع 2 نشان می دهد.

افزایش استقامت بدن:

قارچ صدفی حاوی ویتامین C است که نقش مهمی در افزایش تحمل بدن دارد. علاوه بر این، این قارچ حاوی منیزیم است که برای بدن بسیار مفید است. وجود این مواد باعث می شود که برخی از کارشناسان به طور مرتب استفاده از این گیاه را توصیه کنند، زیرا باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. قارچ صدفی حاوی مقدار زیادی آمینو اسید است. علاوه بر این، پروتئین موجود در قارچ صدفی خشک شده می تواند به بیش از 10 تا 30 درصد شدت برسد، یعنی 3.7 درصد بیشتر از برنج و 2.13 درصد بیشتر از گندم است.

آنتی اکسیدان طبیعی:

همانطور که قبلا در بخش سلامت مرطوب گفتیم، فواید صدف بسیار عالی است که از تاثیر رادیکال های آزاد که همیشه به بدن حمله می کنند، جلوگیری می کند. این به این دلیل است که این قارچ ها حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی هستند و بنابراین می توانند به تثبیت بدن شما کمک کنند. برای زنان باردار که به غذای بیشتری نیاز دارند، می توانید قارچ صدفی بخورید.

مصرف قارچ:

قارچ های ته سفید پرکاربردترین قارچ هایی هستند که به عنوان یک جزء مهم در غذاها و سس ها استفاده می شود. قارچ حاوی ویتامین D، سلنیوم و آنتی اکسیدان است و به همین دلیل برای پوست ما مفید است و به طور گسترده در کرم ها، سرم ها و لوازم آرایشی استفاده می شود. به طور کلی پذیرفته شده است که قارچ ها توانایی سفید کردن پوست را دارند. به دلیل وجود آهن در این نوع قارچ، مصرف قارچ نیز به جلوگیری از ریزش مو کمک می کند. این قارچ ها سرشار از مواد مغذی هستند و در موارد بالاتر سبزیجات و میوه ها از نظر مواد مغذی هستند.

عوارض جانبی و حساسیت های ناشی از صدف

تشخیص قارچ های سمی و سالم برای افراد عادی آسان نیست. مصرف قارچ های وحشی یا سمی می تواند باعث تشدید بیماری ها در انسان و حتی مرگ شود. به دلیل وجود بتا گلوکان در این قارچ ها، عملکرد سیستم ایمنی بدن تحریک می شود و افراد مبتلا به بیماری های خودایمنی مانند آرتریت، سل، آسم و ام اس باید از مصرف آن خودداری کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید