طب عامیانه/ خرفه و خواص بی نظیر آن برای بدن

558387 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نام علمی این گیاه Portulaca oleraceae و از خانواده Portulaceae است.

دانه خرفه خون را تصفیه می کند و تشنگی را رفع می کند و برای سرفه مفید است. در طب سنتی از آن به عنوان تب بر، ضد عفونی کننده، در برابر بیماری های ناشی از کمبود ویتامین C، ضد اسپاسم، مدر و ضد کرم استفاده می شود.

سبزیجات و صیفی جات مفید برای افراد دیابتی

به گفته متخصصان طب سنتی، خرفه طبیعتی بسیار سرد، مرطوب و قابض دارد. در درمان بیماری ها و التهابات مجاری ادراری موثر است.

این گیاه در داخل برای بند آوردن و بند آوردن خونریزی استفاده می شود و عصاره ساقه و برگ آن در درمان بیماری های کبدی مفید است. جوشانده خرفه که آب آن گرفته می شود برای درمان اسهال و رفع سرفه، تسکین درد سینه، تحریک مجاری ادرار و مثانه و رفع حرارت و سوزش رحم استفاده می شود.

مصرف خرفه به صورت سبزی خام و پخته با پیاز و روغن برای تقویت روده، رفع اسهال و تب و مصرف خام برگ و ساقه آن به صورت سالاد و همراه با سرکه برای درمان درد کلیه مفید است.

جویدن مقدار کمی برگ خرفه، پوسیدگی دندان ناشی از خوردن میوه های ترش یا علل دیگر را از بین می برد. البته جویدن زیاد آن نیز باعث پوسیدگی دندان می شود. از ضماد ریشه خرفه برای رفع زگیل های پوستی استفاده می شود. پنجه خرفه روی پیشانی منجر به از بین رفتن سردرد و دردهای میگرنی می شود.

  نرخ ارز و سهمیه حج 1402 چقدر است؟

لازم به ذکر است از گیاه خرفه در دامپزشکی برای درمان بیماری های تب دار و خنک کننده بدن، دفع سموم و تصفیه خون به صورت پودر و جوشانده استفاده می شود.

خرفه در گشاد کردن مجاری تنفسی در بیماران مبتلا به آسم تأثیر دارد. همچنین مشخص شده است که ماهیچه های قلب را تقویت می کند و به عنوان یک عامل ضد تومور عمل می کند.

از عصاره خرفه برای رفع التهابات گرم چشم با مالیدن روی ناحیه ملتهب استفاده می شود. سردسیری ها خرفه را با نعنا و کرفس بخورند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید