طب سنتی/ بررسی علل و درمان انسداد گوش با داروهای گیاهی

558409 خبر ناگهانی

آیا تا به حال نارسایی احتقانی قلب داشته اید؟ در بیشتر موارد، کاری نمی توانید انجام دهید زیرا گوش و پرده گوش مسدود شده است. علائم گوش درد شامل کاهش ظرفیت شنوایی، احساس سوزن سوزن شدن در گوش، صدای باد در گوش و احساس تجمع مایع در گوش است. این زمانی اتفاق می افتد که گوش میانی تحت فشار جو بیرونی گوش قرار می گیرد. عوامل رایجی که باعث انسداد گوش می شوند عبارتند از: تفاوت فشار در گوش میانی، مشکلات سر و سینوسی که در هر سنی رخ می دهد، اما در کودکان به خصوص در هنگام سرماخوردگی، علاوه بر آزاردهنده، بسیار دردناک است. مهم است که ابتدا درمان شود. درمان های طبیعی زیادی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

شایع ترین علل عفونت گوش عبارتند از:

گوش هوانوردی:

این اتفاق زمانی می افتد که گوش به دلیل تغییر فشار هوا بسته می شود. مانند آنچه هنگام فرود یا بلند شدن هواپیما اتفاق می افتد.

عفونت گوش؛

هنگامی که مایع، ویروس و باکتری در گوش جمع می شود، باعث انسداد گوش می شود. افراد اغلب عفونت گوش یا سایر بیماری هایی را که در گوش ایجاد می شود تجربه می کنند.

فشار توده گوش:

توده بیش از حد گوش باعث انسداد مجرای گوش می شود.

جسم خارجی در گوش:

گاهی اوقات ابزارهای کوچکی که برای تمیز کردن گوش استفاده می کنید در گوش شما گیر می کند، مانند پنبه. کودکان می توانند اشیاء خارجی را در گوش خود قرار دهند.

گوش شناگر:

هنگامی که گوش فرد در معرض آب قرار می گیرد و آب در گوش جمع می شود، باعث عفونت می شود، به همین دلیل است که شناگران اغلب این را تجربه می کنند. همانطور که در مقاله قبلی در مورد بخش کامل سلامت مرطوب توضیح داده شد، باید گوش های خود را خشک و دور از رطوبت نگه دارید.

درمان های خانگی برای گوش گیر:

1- خنثی کردن کمبود فشار هوا با تورم لب و بینی

با این کار می توانید از گرفتگی گوش خلاص شوید زیرا درد را تسکین می دهد. دهان خود را ببندید و بینی خود را با انگشتان خود سوراخ کنید و نفس عمیق بکشید. اگر می توانید آن را به درستی انجام دهید، تکرار کنید.

  آیا فراموشی در جوانان نیز نشانه بیماری آلزایمر است؟!

توجه: بینی خود را محکم نگیرید زیرا به گوش شما آسیب می رساند.

2- روغن زیتون برای درمان گرفتگی گوش:

اگر جرم داخل گوش جمع شده است، از روغن زیتون استفاده کنید که به نرم شدن توده گوش و حذف آن کمک می کند.

توصیه ها:

کمی روغن زیتون را با احتیاط گرم کنید.

با قطره چکان روغن را داخل گوش بریزید، برای نرم شدن جرم گوش بگذارید 10 دقیقه بماند و سپس سر خود را به پهلو خم کنید تا روغن همراه با جرم گوش از گوش خارج شود. این کار را با دقت انجام دهید تا به اندام آسیب نرسانید.

3- الکل و سرکه سیب برای درمان احتقان گوش:

برای از بین بردن عفونت های باکتریایی که باعث عفونت گوش می شوند، از ترکیب الکل و سرکه سیب استفاده کنید. مقدار معینی الکل و سرکه سیب را ترکیب کنید، به پهلو دراز بکشید و با قطره چکان مواد را داخل گوش بریزید.

برای جلوگیری از ریختن مواد، یک سواب پنبه ای را در گوش خود قرار دهید و سر خود را بلند نکنید، بگذارید 5 تا 10 دقیقه بماند و سپس آن را بردارید. اگر گوش دیگر مسدود است، همین کار را با آن انجام دهید.

4. روغن درخت چای برای درمان احتقان گوش:

روغن درخت چای در درمان عفونت گوش استفاده می شود که دارای خواص ضد باکتریایی و ضد التهابی است و همانطور که بارها در بخش سلامت مرطوب گفته ایم بهترین درمانی است که با عفونت های سینوسی و سایر مقاومت ها مبارزه می کند.

عناصر مورد نیاز:

روغن درخت چای
چند قطره آب جوش
کاسه
در یک لیوان آب در حال جوش، روغن درخت چای را اضافه کنید، سپس ریواس را روی لیوان قرار دهید تا بخار وارد گوش شما شود.

  700 میلیون یورو از عرضه گندم به کشور صرفه جویی شد

این باعث تسکین فوری درد می شود.

5. درمان گرفتگی گوش با روغن سیر;

سیر قرن هاست که برای درمان عفونت گوش استفاده می شود و دارای خواص ضد باکتریایی است که به گرفتگی گوش و فشار ناشی از اضافه وزن کمک می کند.

مواد مورد نیاز:

سیر 2 عدد
1 یا 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون
دو قاشق غذاخوری سیر را در روغن زیتون روی حرارت متوسط ​​گرم کنید.

اجازه دهید خنک شود سپس دو تا سه قطره در گوش خود بریزید و بعد از 1 دقیقه گوش خود را فشار دهید.

برای نتایج بهتر مراحل زیر را دنبال کنید.

مواد مورد نیاز:

4 تا 7 حبه سیر
لیوان آب
1/2 قاشق چایخوری نمک
آب آن را پوست گرفته و رنده کنید و 15 دقیقه در یک لیوان آب قرار دهید سپس نمک را اضافه کنید و سپس یک حوله تمیز و کمپرس گوش را چند دقیقه کمپرس کنید و روزی دو یا سه بار تکرار کنید.

نمک، مخمر یا آب را در گوش جذب می کند و با عفونت مبارزه می کند.

6. گلیسیرین برای درمان گرفتگی گوش:

مواد مورد نیاز:

چند قطره گلیسیرین،
½ لیوان آب گرم
گلیسیرین را در آب گرم بریزید، سپس 2 یا 3 قطره را در گوش خود بریزید. بگذارید 10 دقیقه بماند، سپس گوش خود را فشار دهید.

7. برگ ریحان برای درمان گرفتگی گوش:

برگ ریحان خاصیت ضد باکتریایی دارد و به رفع گرفتگی گوش در اثر عفونت سینوسی کمک می کند، درد را تسکین می دهد و احساس خنکی می دهد.

مواد مورد نیاز:

5 تا 6 برگ ریحان

یک تکه پنبه

برگ ریحان را ببرید و بردارید و پنبه را در آب آن خیس کنید، سپس آن را به گوش خود بمالید، اما مراقب باشید که آب ریحان را به پرده گوش خود نزدیک نکنید، زیرا به آن آسیب می رساند.

این کار را 2 بار در روز تکرار کنید.

8. درمان گرفتگی گوش با کمپرس با آب گرم:

کمپرس آب گرم یک درمان طبیعی برای احتقان گوش و سینوس است و گرمای آن درد را تسکین می دهد. یک حوله را در آب گرم خیس کنید و آب اضافی آن را بگیرید و به مدت 5 تا 10 دقیقه روی گوش قرار دهید.

  عکس موهای سفید رضا داوودنژاد

9. بخار برای درمان گرفتگی گوش:

ساده ترین راه برای خلاص شدن از گرفتگی گوش، سرماخوردگی است. بخار گوش را باز می کند. آب داغ را در یک کاسه بزرگ بریزید و چند قطره روغن درخت چای یا اسطوخودوس به آن اضافه کنید، سر خود را با حوله بپوشانید و بخار آن را در گوش خود قرار دهید تا باز شود.

10 دقیقه دوش آب گرم بگیرید.

10. آب اکسیژنه برای درمان گرفتگی گوش:

با استفاده از قطره چکان دو قطره آب اکسیژنه 3 درصد داخل گوش خود بریزید و ده دقیقه صبر کنید سپس سر خود را کج کنید تا مواد خارج شود.

توجه داشته باشید:

آب اکسیژنه بیش از حد می تواند به گوش آسیب برساند.

11. آب گرم برای درمان گرفتگی گوش:

با استفاده از یک سرنگ، آب گرم را در گوش خود بریزید و سر خود را تکان دهید تا آب آن خارج شود. 10 دقیقه صبر کنید، سپس با گوش دیگر تکرار کنید

12. رفع گرفتگی گوش با خمیازه کشیدن:

خمیازه کشیدن فشار هوا را از گوش کاهش می دهد و به کار عضلات کمک می کند. دهان خود را با دقت باز کنید تا هوا استنشاق شود و تکرار کنید.

13- جویدن آدامس برای درمان گرفتگی گوش:

این کار مجرای گوش شما را باز می کند. فشار بیش از حد باعث کاهش جرم در گوش شده و منجر به باز شدن گوش می شود. اگر پس از آن احساس درد یا گرفتگی در گوش خود کردید، فوراً به متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه کنید.

14. درمان وزوز گوش:

با آب گرم و نمک غرغره کنید. یک قاشق غذاخوری نمک را در یک لیوان آب گرم بریزید و به مدت 15 تا 30 ثانیه غرغره کنید. برای از بین بردن گرفتگی گوش، این روند را تکرار کنید.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید