طالبان از اشرف غنی برای شرکت در مجلس افغانستان دعوت کرده است

539844 خبر ناگهانی

به گزارش ایسکانیوز، جمال ناصر گروال سفیر طالبان در مسکو تایید کرد که طالبان از اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان برای شرکت در نشست مجلس افغانستان دعوت کرده است.

جمال ناصر گروال گفت: «هنوز مشخص نیست که آیا مجلس افغانستان لویه جرگه خواهد بود یا خیر. اما مقدمات این نشست در حال انجام است.»

با این حال، برخی منابع خبری می گویند که طالبان با برگزاری نشست اضطراری یا «مجمع افغانستان» موافقت کرده اند و کمیسیونی به ریاست ملا برادر، معاون اول دولت موقت، برای تدارک این نشست تشکیل شده است.

یک منبع موثق به روزنامه صبح در کابل گفت که ملا خیرلا حیرکه، وزیر موقت امور مهاجرین و شماری دیگر از مقامات ارشد طالبان نیز در این کمیسیون حضور خواهند داشت.

پیش از این، کشورهای مختلف از طالبان خواسته بودند تا با تشکیل یک دولت فراگیر با حضور اقوام مختلف، به بحران در افغانستان پایان دهند.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان پیش از این از امکان برگزاری «همایش افغانستان» برای گفتگو درباره افغانستان خبر داده بود.

مجاهد در خصوص جزییات این دیدار گفت: هنوز نامی از وی نخواهیم آورد. نام او چه خواهد بود، اما یک مجلس افغانستان برای بحث در مورد موضوعات مختلف تشکیل خواهد شد.

انس هاکانی، یکی از اعضای کمیسیون ارتباط افغانستان می گوید که حدود 50 مقام پیشین دولت به شمول چند وزیر به افغانستان بازگشته اند.

این عضو ارشد طالبان که عضو کمیسیون ارتباط افغانستان نیز می باشد، افزود که اگرچه کار این کمیسیون هنوز نهایی نشده است. اما بازگشت این سیاستمداران بسیار خوب آماده شده است.

  قوانین مجلس انقلاب فقط ناقض حقوق زنان است

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید