طارمی موضوع مذاکرات وزرای خارجه ایران و پرتغال در سازمان ملل بوده است

562020 خبر ناگهانی

به گزارش گروه ورزشی ایسکانیوز، مهدی طارمی پس از دو فصل درخشان در پورتو نمی ماند. مهاجم ایرانی که سال گذشته در لیگ پرتغال 20 گل و 13 پاس گل به ثمر رساند تا سال 2024 با پورتو قرارداد دارد اما هواداران و سرمربی پورتو همچنان نگران این هستند که او در نقل و انتقالات تابستانی به تیم دیگری برود.

بیشتر بخوانید:

همین موضوع طارمی را هر روز سوژه گزارش ها و اخبار مختلفی در رسانه های پرتغالی کرد. روزنامه اوجوگو در شماره امروز خود خطاب به مرتضی دامن پاک جامی سفیر ایران در پرتغال از زوایای مختلف به حضور طارمی در پورتو و درخشش این بازیکن ایرانی در پرتغال پرداخته است.

به گزارش دامن پاک جامی، طارمی درهای تیم های ورزشی را به روی ورزشکاران ایرانی باز کرده است و پس از او بازیکنان زیادی به پرتغال می آیند. وی همچنین فاش کرد که در حاشیه اجلاس سازمان ملل، وزرای خارجه ایران و پرتغال درباره طارمی گفت‌وگو کردند.

پاک جامی در این گفت و گو که در صفحه اول روزنامه اوجوگو نیز منتشر شد، گفت: طارمی یکی از معروف ترین ایرانیان مقیم خارج از کشور است. اجرای آن در داخل و خارج از ایران بسیار مورد استقبال ایرانیان قرار گرفت. فقط به میلیون ها نفری که او را در شبکه های اجتماعی دنبال می کنند و به پست های او پاسخ می دهند نگاه کنید.

سفیر ایران در پرتغال ادامه داد: با این حال باید اعتراف کنم که انتقال به پورتو و عملکرد طارمی در این باشگاه باعث افزایش علاقه شده است.

  5 پروژه آماده بهره برداری در سال 1401

وی افزود: سال گذشته در دیدار وزرای خارجه ایران و پرتغال در پشت صحنه مجمع عمومی سازمان ملل، بحث خود را با گفتگو درباره فوتبال و ارائه طارمی آغاز کردند.

جیمی بار دیگر با بیان اینکه روابط تجاری و فرهنگی ایران و پرتغال ریشه در تاریخ دارد، گفت: ورزش این روابط را بین دو کشور تقویت کرده است. ایرانی ها علاوه بر نام بازیکنان دیگر (مانند علی علیپور در ژیل ویسنته) در فوتسال و والیبال به پرتغال آمده اند. طارمی نقش مهمی در بازکردن دروازه آنها و دیگران در آینده داشت. من از عملکرد هر یک از این سفیران فرهنگی خرسند هستم.

سفیر ایران در پرتغال نیز به حمله چند ماه پیش از اسپورتینگ لیسبون به مهدی طارمی واکنش نشان داد. طارمی در مطلبی که در سایت اسپورتینگ منتشر شد به تقلب از داوران در ضربات پنالتی متهم شد و به عنوان رام کننده مار معرفی شد.

جیمی گفت: «این کلمات برای توصیف یک ورزشکار کافی نیست. اگر قرار بود برخورد انضباطی صورت می گرفت، پورتو و فدراسیون فوتبال پرتغال باید واکنش نشان می دادند. اما طارمی باید با گلزنی و عملکرد خوب پاسخ دهد تا با عملی واقعی به چنین اتهاماتی پاسخ دهد.

در ادامه آمده است که یافتن پرچم ایران در دراگائو (ورزشگاه پورتو) و سفارش یک تی شرت طارمی با بیش از 2000 ایرانی مقیم پرتغال کار آسانی است. اوجوگو همچنین از اهدای پیراهن طارمی به نوجوانی از لیسبون (شهر رقیب در پورتو) یاد کرد.

سفیر ایران در پرتغال در پاسخ گفت: از مهدی خواستم برای ما پیراهن امضا شده بفرستد و او بلافاصله موافقت کرد. پسر خیلی خوشحال شد. هر روز داستان هایی در مورد او و رابطه اش با هواداران می شنویم. او بسیار متواضع و مهربان است و کاملاً روی حرفه خود متمرکز است.

  کاهش وحشتناک ارزهای دیجیتال

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید