ضرورت ایجاد خانه نخبگان مشترک بین مراکز آموزش عالی و بنیاد شهید

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز از بوشهر، جلسه ستاد امور ایثارگران و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با حضور اعضای شورای حاکمیتی این دانشگاه، مدیرکل امور شاهد و ایثارگران برگزار شد. بنیاد در بوشهر و جمعی از مدیران.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر در این دیدار تاکید کرد: هر نفسی که برمی داریم، هر قدمی که برمی داریم، امنیتی که داریم و فعالیت هایی که انجام می دهیم مرهون خون شهدا و ایثار خانواده های بزرگوار است. از شهدا، فرمودند: راه، عزت و کرامت شهدا باید حفظ شود و راهشان همیشه ادامه داشته باشد.

سروش حیدری سنگستانی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر موظف است بیش از پیش این امر را ارج نهد، ادامه داد: دانشگاه آزاد اسلامی در رسالت های اجتماعی و فعالیت های درون و برون دانشگاهی خود، یاد و خاطره مقام شهید را گرامی می دارد. و محل شهادت است.

وی خاطرنشان کرد: در آخرین فعالیت دانشگاه که برگزاری دومین همایش ملی پژوهش های نوین در نیروگاه های هسته ای بود، برای اولین بار از برگزیدگان این همایش با اهدای نشان شهید شهریاری تجلیل شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به اتفاقات اخیر در کشور خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجویان آن کمترین مشکل را در اتفاقات اخیر داشتند. زیرا بسیاری از ساختارها در دانشگاه اصلاح شده است تا دانشگاه در مسیر و مسیر انقلاب شکوهمند اسلامی ایران قرار گیرد.

ضرورت ایجاد خانه نخبگان مشترک بین مراکز آموزش عالی و بنیاد شهید

حیدری سنگستانی با اشاره به اینکه دانشگاه آزاد اسلامی بیشترین سهم را در آموزش عالی در کشور دارد، تصریح کرد: این مشکل در استان بوشهر نیز وجود دارد. این دانشگاه استانی و دولتی دارای بزرگترین دانشکده در استان است که نشان از کیفیت و شرایط تحصیل در این دانشگاه دارد.

  حذف یارانه نقدی؛ از کی تا حالا

وی تصریح کرد: علاوه بر این بسیاری از مدیران انقلابی استانی و کشوری در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کردند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به لحاظ شواهد، آمار، عملکرد و ضوابط فراوان در حال انجام رسالت خود در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، آموزشی و در دوره جدید فعالیت خود است. مدیریت، کارآفرینی و ایجاد اشتغال و جامعه مشکل مدار انجام داده است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی بر اهمیت آموزش در کنار آموزش تاکید دارد.

حیدری سنگستانی افزود: یکی از بخشنامه ها و دستورالعمل های مهم دانشگاه در سال جاری بیانیه آموزش و پرورش بود و بر این موضوع تاکید دارد که تنها نیمی از وظیفه اساتید بیان فرمول، مباحث دروس و … است. و نیمی دیگر تربیت نسل ها در تراز انقلاب اسلامی است.

دبیر هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر با اشاره به طرح ستادی این دانشگاه تصریح کرد: بر اساس طرح ستادی می توان نیروی انسانی مورد نیاز صنایع را از بین دانشجویان معرفی کرد، بنابراین دانشجویان از یک سو آمادگی حضور در این صنعت را دارند و از سوی دیگر درآمدی که به عنوان شهریه به دانشگاه پرداخت می شود.

یکی از اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه این دانشگاه چتر حمایتی خود را برای اشتغال زایی و کارآفرینی به روی سایر دانشجویان گشوده است، گفت: می توان فضا، زیرساخت، امکانات و حمایت از ایجاد کسب و کار در دانشگاه را فراهم کرد و این در حالی است که بسیاری از خدمات دانشگاه در این بخش طبق بخشنامه برای خانواده شهدا رایگان خواهد بود.

وی خواستار راه اندازی خانه نخبگان مشترک مراکز آموزش عالی استان بوشهر با بنیاد شهید با محور دانشگاه آزاد اسلامی شد.

  سانحه هواپیمای بوئینگ تابان در فرودگاه مهرآباد

باید در جامعه کار فرهنگی عمیق با تاثیرگذاری زیاد انجام شود

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان بوشهر نیز در این دیدار ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای امنیت بر تربیت نسل جوان در کنار آموزش تاکید کرد و اظهار داشت: هر چند باید هزینه کرد. در آموزش و پرورش، اما با توجه به اهمیت پرورش نیروی آگاه و فهمیده با توانایی تشخیص و رفع مشکلات، این هزینه ها باید در آموزش و پژوهش تلفیق شود.

نعمت الله غلامپور با تاکید بر اینکه باید عمده فعالیت ها در این بخش انجام شود و از پرداختن به مسائل سطحی و سطحی پرهیز شود، گفت: اگر کار فرهنگی عمیق با تاثیرگذاری بالا در همه زمینه ها انجام نشود ممکن است به جایی برسیم که دستاوردها را از دست بدهیم. و متحمل ضرر و زیان شوند.

وی با بیان اینکه دانشگاه ها یکی از بخش هایی هستند که به دلیل ماهیت و حضور نسل جوان در توسعه نیروی انسانی مسئولیت خطیر دارند و افزود: دانشگاه آزاد اسلامی در بسیاری از زمینه های علمی و فرهنگی از وضعیت مطلوبی برخوردار است اما اخیرا شرایط حاکم بر برخی دانشگاه ها نشانه موفقیت دانشگاه آزاد اسلامی است.

آموزش 190 دانش آموز نخبه شهید و ایثارگر در مراکز آموزشی بوشهر

رئیس اداره امور شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر نیز خواستار تکریم و حمایت ویژه در همه زمینه ها از دانشجویان نخبه و ایثارگر شد.

حجت الاسلام خسرو فردوسی هدف از برگزاری این گردهمایی را ارائه خدمات مناسبتر به دانشجویان شاهد و ایثارگر و تعامل بیشتر دانشگاه با اداره کل بنیاد شهید و بهره مندی از تجارب این عزیزان عنوان کرد. این دو نهاد

  دستور و شرایط افزایش حقوق بازنشستگان

وی بیان کرد: نزدیک به 190 دانشجوی نخبه شهید و ایثارگر در واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی استان بوشهر مشغول به تحصیل هستند و قطعا مستحق شرایط ویژه هستند.

رئیس اداره ایثارگران و امور ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با اشاره به اینکه سه واحد دانشگاهی استان بوشهر میزبان شهدای گمنام هستند، تصریح کرد: در واحدهای خارگ، دیلم و دشستان یادمان شهدای گمنام وجود دارد. فضای معطر و خاصی در این دانشگاه ها حاکم است، همچنین شهید محمدقاسم احمدی و محسن چکا از شهدای هشت سال دفاع مقدس از دانشجویان واحد بوشهر بودند.

فردوسی با اشاره به برخی فعالیت های دوره ای و مستمر ستاد شهید و ایثارگری دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر تصریح کرد: دیدار با خانواده های معزز شهدا، برگزاری اردوها، حمایت های مالی، ارائه شهریه و تخفیف تسهیلات، برگزاری جشنواره هایی مانند جشنواره ملی ایثار. که فضای دانشگاه را برای دانشجویان کم توان جسمی مناسب می کند، مناسب سازی محیط دانشگاه با نصب پوستر، بنر و تندیس شهدا یکی از مهم ترین فعالیت ها می باشد.

وی با بیان اینکه هفت کانون دانشجویی در واحد شاهد و ایثارگری در واحدها و مراکز آموزشی این دانشگاه در استان فعال است، خاطرنشان کرد: یکی از اهداف این مراکز کمک به دانشجویان برای نقش آفرینی و مسئولیت پذیری در جامعه است.

رئیس ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر با بیان اینکه بخشی دیگر از فعالیت های ستاد شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر مربوط به اعضای هیأت علمی دانشگاه شهید و ایثارگران است گفت: ارائه پوشش. و تسهیلات کمکی، تغییر وضعیت معافیت کار، مالیات و بیمه بخشی از دیگر فعالیت هاست.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید