ضبط شده توسط دوربین های جاده ای برای سرقت / سارقان لباس کار پوشیده بودند

پس از وقوع چندین فقره سرقت از خودروهای پارک شده در حاشیه خیابان در طول شب، بررسی و تحلیل سرقت ها در دستور کار نیروهای تجسس پلیس سناباد مشهد قرار گرفت.

بررسی های میدانی و مشاهدات اطلاعاتی حاکی از آن بود که بیشتر سرقت های شبانه ردی از یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ بوده است اما درخواست شماره ثبت نشان می دهد خودرویی با مشخصات مشخص شده در زمان سرقت در صحنه جرم تردد نکرده است. به همین دلیل فرضیه پلاک جعلی قوت گرفت و به این ترتیب گشت های پلیسی متعددی برای شناسایی سمند سفید با فرماندهی مستقیم سرگرد محمد بیکر بهرازفر (رئیس کلانتری سناباد) راه اندازی شد.

گشت‌های شناسایی که مناطق احتمالی تردد سارقان را رصد می‌کردند، در محدوده‌های عملیاتی مختلف در خیابان‌های متروک و تاریک بیرون آمدند و هرگونه تردد مشکوک را زیر ذره‌بین بررسی کردند. گزارش خراسان حاکی است در حالی که گشت های نامحسوس پلیس ادامه داشت، نیمه شب سیزدهم اردیبهشت ناگهان یک دستگاه خودرو سمند سفید رنگ وارد خیابان فرهاد شد و چراغ ها در گوشه ای خاموش شد. در همین لحظه یکی از سرنشینان سمند به آرامی و در سکوت شبانه از ماشین پیاده شد و چراغ قوه در دست به ماشین های پارک شده نگاه کرد.

گشت های پلیس که دیگر قانع نشده بودند با سارقان سمند مواجه شده اند، بلافاصله شماره ثبت نام را در مرکز فرماندهی اعلام کردند اما نتیجه بازرسی همچنان نامشخص بود. با کشف این حادثه بلافاصله گشت های کلانتری به سمت سمند سواران حرکت کرده و به راننده دستور «ایست» دادند اما سارقان نیمه شب با مشاهده حضور پلیس، همدست خود «جیغ زنان» را برداشته و متواری شدند. صحنه

  الاهلی 8 گل زد، کنعانی ها اخراج شدند

این تعقیب و گریز در خیابان خیام صورت گرفت، اما پلیس در یک عملیات هدفمند و غافلگیرکننده تمامی راه ها را مسدود کرد و سه سرنشین جوان سمند را دستگیر کرد. در بازرسی از داخل خودرو تعداد زیادی ضبط و نوار، نوار، جعبه آچار، دریل، باتری و … کشف شد و یکی از دستگیرشدگان 12 فلش مموری سرقتی را از داخل خودرو خرج کرد. و به گزارش خراسان، با انتقال متهم به کلانتری سناباد، بازجویی های تخصصی آغاز و مشخص شد دو نفر از اعضای این باند دارای سابقه کیفری بوده و همگی معتاد به مواد مخدر هستند. سارقان نیمه شب خریدار اموال مسروقه را نیز در اختیار بازپرسان قرار دادند که وی را نیز در مخفیگاهش دستگیر و تحویل مراجع قضایی دادند و تاکنون 12 شاکی شناسایی شده اند.

دزدی نیروی کار

تحقیقات پلیس از این باند سرقت با پلاک های تقلبی همچنان ادامه دارد، ساعت 24 روز 15 اردیبهشت ماه ماموران گشت کلانتری دو جوان موتورسوار را با لباس های فرم و فضای سبز شهرداری در خیابان مجد مشاهده کردند. چیزی که مشکوک نیروهای گشت را برانگیخت، موتورسواران را «ایست» کرد، اما کسانی که کیف برنجی را با خود حمل می کردند، با شنیدن دستور پلیس، از ترس به سمت بلوار «شهید کلاهدوز» متواری شدند.

در حالی که موتورسواران در خیابان کلاهدوز در خلاف جهت خودروها در حال تعقیب و گریز بودند، ناگهان سرنشین موتورسیکلت از جا پرید و متواری شد اما موتورسوار در محاصره پلیس قرار گرفت و در یک عملیات دفاعی گرفتار شد. سرنشین موتورسیکلت فراری خیلی زود پس از دستگیری گروهی دیگر از ماموران گشت کلانتری دستگیر و تعدادی کامپیوتر مسروقه و تعدادی قطعات دیگر از کیف برنجی به همراه متهمان کشف شد.

  مشخصات 5 میلیارد آپارتمان در تهران

در بررسی های پلیسی مشخص شد سارقان با استفاده از پوشش تعمیرکاران و کارگران زحمتکش در فضای سبز اقدام به فریب عابران و دستبرد به اموال مردم کرده اند. در بازرسی از مخفیگاه متهمان که با دستور قضایی و با نظارت سرگرد بهراازفر انجام شد مقادیر زیادی وسایل سرقتی دیگر از قبیل چرخ و لاستیک، کولر گازی، تلویزیون، ضبط و فرستنده و … کشف شد. .

دیدگاهتان را بنویسید