صورت خود را زیر آب داغ نشویید

542437 خبر ناگهانی

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، با دوش گرفتن می توانید به راحتی آرایش خود را بشویید و پاک کنید، اما در واقع بیشتر از اینکه به سلامت پوستتان ضرر داشته باشد، آسیب می رساند. پوست صورت حساس تر از پوست بدن است.

بیشتر بخوانید:

بهتر است هنگام استحمام از آب سرد برای جلوگیری از آسیب پوست استفاده شود. هنگام گرفتن دوش آب گرم، صورت خود را از جریان آب دور نگه دارید. در این قسمت در مورد مضرات شستن صورت با آب داغ بیشتر توضیح می دهیم.

عوارض شستن صورت در حمام آب گرم

پوست صورت شما حساس تر از پوست بدنتان است، مگر اینکه دوش آب سرد دوست داشته باشید. بهتر است صورت خود را از جریان آب دور نگه دارید.

در این قسمت در مورد مضرات شستن صورت با آب داغ توضیح می دهیم، قبلاً گفتیم که بهترین روش شستشوی صورت در حمام زیر دوش آب سرد است، پس در واقع شستن صورت در حمام اشتباه نیست. اما شستن صورت در حمام با آب داغ کار اشتباهی است.

1. آکنه را بدتر می کند

دوش گرفتن طولانی مدت با آب داغ، چربی های طبیعی پوست را که آن را سالم و زیبا نگه می دارد، از بین می برد و اگر پوست شما خشک است، شستن صورت با آب فقط اوضاع را بدتر می کند. استفاده از مرطوب کننده ها بعد از حمام برای از بین بردن خشکی پوست نیز می تواند آن را در برابر آکنه و سایر عفونت های پوستی آسیب پذیرتر کند.

2. روی رنگ پوست شما تاثیر می گذارد

شستن صورت زیر دوش باعث قرمز شدن پوست می شود. آب داغ رگ های خونی صورت را گشاد می کند و به موهای رگ های شکننده آسیب می رساند در این صورت شبکه های مویرگی می توانند روی پوست قابل مشاهده باشند و یا باعث بیماری پوستی روزاسه شوند که یک بیماری شایع پوستی است.

  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

3. باعث ایجاد چین و چروک زودرس می شود

احتمالاً متوجه شده اید که چگونه انگشتانتان پس از یک حمام طولانی چروک می شوند. دلیل این امر این است که آب داغ رطوبت را از پوست می گیرد و به لایه محافظ پوست که رطوبت را در خود نگه می دارد آسیب می رساند. همین امر در مورد پوست صورت شما نیز صدق می کند که با قرار گرفتن مداوم در معرض آب داغ باعث پیری زودرس پوست می شود.

4. پوست سالم را حساس تر می کند

شستن صورت زیر دوش برای انواع پوست مناسب نیست. آب داغ روی پوست کاملا سالم تاثیر منفی می گذارد و آن را خشک و حساس می کند. بهتر است از استفاده از آب داغ بخصوص در ماه های خشک زمستان که پوست بیشتر مستعد خشکی و سوزش است خودداری کنید.

5. باعث خارش پوست می شود

بسیاری از افراد پس از یک حمام طولانی مدت کمی احساس خارش روی پوست می کنند. این احساس معمولا ضعیف و کوتاه مدت است. اما شستن مداوم صورت با آب داغ می تواند باعث خارش و حتی لایه برداری پوست شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید